Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.

    Witam mam problem od jakiegoś czasu mam wrażenie jakby silnik przerywał dzieje się to podczas postoju np. na światłach i podczas wciśnięcia pedału gazu jak już jadę ze stałą prędkością to jest ok nie dzieje się to cały czas bo zdarzają się momenty że jest ok i nie ma to znaczenia czy silnik ciepły czy zimny. Dodam że nie jest to falowanie obrotów wygląda to tak jakby silnik przeskakiwał czy przerywał strasznie mnie to irytuje co to może być.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    Mi Sie wydaje że masz problem ewidentnie z zapłonem , sprawdz pokolei , świece czy są zalane olejem,lub jeżeli były to zlikwiduj całkowicie wilgoć w gniazdach świec i powód zalania tzn min. uszczelki pokrywy zaworów wymień i uszcz.śrób... .
    Tak więc świece
    Odepnij wszystkie cewki (wcześniej odłącz klemy z aku. ;) ) by sprawdzić miernikiem elektr. jaki jest opór na poszczególnych cewkach(tu masz ściąge;) http://www.youtube.com/watch?v=HDuXpZM8MUg )jak i przewody z cewki do świecy (nie wiem jak poprawnie je nazwać)i również sprawdz ich stan ,być może będą zaolejone w niewielkim stopniu i już nie działają jak powinny,przeczyść benzyną i pendzelkiem osusz i będzie git ;)oczywiście to moje zdanie z mojej historii życiwej u boku 7er;)
    Nie zaszkodzi również ; Przeczyścić przepustnicy!!
    Oczywiście najlepiej podpiąć pod kompa lecz jak się nie ma dostępu tak jak u mnie to trzeba sobie radzić .
    Co jeszcze - a lewe powietrze może ci robić wode z motoromuzgu więc sprawdz jak to koledzy piszą -psikając plakiem np. w okolice kolektora i dolotu;))
    Sądze że ewidentnie powodem twych przykrości jest wypadanie zapłonów na którymś z cyl.ale na początek od najtańszych operacji zacznij;) Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [silnik] Drgania auta podczas postoju - nadmierne
    Przez windosek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 22:18
  2. Pukanie podczas przyspieszania
    Przez sławek.s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 22:11
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  4. Dziwne stuki podczas przyspieszania.
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 09:37
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 13:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •