Mi Sie wydaje że masz problem ewidentnie z zapłonem , sprawdz pokolei , świece czy są zalane olejem,lub jeżeli były to zlikwiduj całkowicie wilgoć w gniazdach świec i powód zalania tzn min. uszczelki pokrywy zaworów wymień i uszcz.śrób... .
Tak więc świece
Odepnij wszystkie cewki (wcześniej odłącz klemy z aku. ;) ) by sprawdzić miernikiem elektr. jaki jest opór na poszczególnych cewkach(tu masz ściąge;) http://www.youtube.com/watch?v=HDuXpZM8MUg )jak i przewody z cewki do świecy (nie wiem jak poprawnie je nazwać)i również sprawdz ich stan ,być może będą zaolejone w niewielkim stopniu i już nie działają jak powinny,przeczyść benzyną i pendzelkiem osusz i będzie git ;)oczywiście to moje zdanie z mojej historii życiwej u boku 7er;)
Nie zaszkodzi również ; Przeczyścić przepustnicy!!
Oczywiście najlepiej podpiąć pod kompa lecz jak się nie ma dostępu tak jak u mnie to trzeba sobie radzić .
Co jeszcze - a lewe powietrze może ci robić wode z motoromuzgu więc sprawdz jak to koledzy piszą -psikając plakiem np. w okolice kolektora i dolotu;))
Sądze że ewidentnie powodem twych przykrości jest wypadanie zapłonów na którymś z cyl.ale na początek od najtańszych operacji zacznij;) Pozdrawiam.