Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64

Wątek: Problem z lpg. Dziwnie maly reduktor, dusi sie i nie chce jechać

  1. #41
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno
    Sluchajcie znowu jest problem :/ przez chwile wszystko bylo ok, ale przy dodawaniu gazu zaczelo szarpać i to porządnie. Tym razem gazownik postawił na uklad chlodzenia. Jego zdaniem jest zapowietrzony. I tutaj mam pytanie. Od jakiegs czasu swieci mi sie komunikat "Sprawdz poziom cieczy chłodzącej", ale płynu nigdy nie ubywało i nie ubywa, pływak wystaje zawsze ponad korek. Czy ten komunikat może mi sie świecić z powodu zapowietrzenia układu? Dodam ze kiedys sie wystraszylam, bo przyjechalam skądś, odstawilam auto na jakies 2- 3godz. na parking, po czym zeszłam na doł i sprawdziłam sobie poziom płynu chłodniczego, a pływak był na dnie :/ nastepnego dnia rano sprawdziłam ponownie i pływak znów wystawał ponad korek...
    Jesli chodzi o to szarpanie przy dodawaniu gazu, to powiem jeszcze ze ostatnio wymieniłam świece i fajki, bo gazownik stwierdził ze to tez moze miec znaczenie. Mimo wszystko jest jak jest. Jakieś pomysły?

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Myślę że szarpanie nie ma związku z zapowietrzonym układem chłodzenia. Gdyby zapowietrzony układ miał w Twoim przypadku wpływ na gaz, to raczej objawy byłyby inne. Ale w 100% Ci tego nie gwarantuje. Poprostu nigdy się nie spotkałem z takimi objawami przy zapowietrzonym układzie chlodzenia.

  3. #43
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez olitobi Zobacz posta
    Sluchajcie znowu jest problem :/ przez chwile wszystko bylo ok, ale przy dodawaniu gazu zaczelo szarpać i to porządnie. Tym razem gazownik postawił na uklad chlodzenia. Jego zdaniem jest zapowietrzony. I tutaj mam pytanie. Od jakiegs czasu swieci mi sie komunikat "Sprawdz poziom cieczy chłodzącej", ale płynu nigdy nie ubywało i nie ubywa, pływak wystaje zawsze ponad korek. Czy ten komunikat może mi sie świecić z powodu zapowietrzenia układu? Dodam ze kiedys sie wystraszylam, bo przyjechalam skądś, odstawilam auto na jakies 2- 3godz. na parking, po czym zeszłam na doł i sprawdziłam sobie poziom płynu chłodniczego, a pływak był na dnie :/ nastepnego dnia rano sprawdziłam ponownie i pływak znów wystawał ponad korek...
    Jesli chodzi o to szarpanie przy dodawaniu gazu, to powiem jeszcze ze ostatnio wymieniłam świece i fajki, bo gazownik stwierdził ze to tez moze miec znaczenie. Mimo wszystko jest jak jest. Jakieś pomysły?
    Odpal rano zimny silnik, odkręć korek zbiorniczka z płynem i dolej różnicę. Po powrocie na gorącym silniku odpowietrz śrubą. I tak z tym odpowietrzeniem kilka razy po każdej jeździe.

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Myślę że szarpanie nie ma związku z zapowietrzonym układem chłodzenia. .
    No jak nie ma? Gaz przecież chodzi na układzie chłodzenia...
    Jeśli jest zapowietrzony układ to do parownika może nie dochodzić płyn tak jak trzeba przez co reduktor będzie zimny i wtedy nie ma prawa gaz chodzić.

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Odpal rano zimny silnik, odkręć korek zbiorniczka z płynem i dolej różnicę. Po powrocie na gorącym silniku odpowietrz śrubą. I tak z tym odpowietrzeniem kilka razy po każdej jeździe.
    Zrób tak jak napisał ratovnik tylko nie kilka razy a raz a dobrze. Dolej na zimnym płynu jeśli jest mało. Pojedź się przejechać z 5 km, po powrocie zostaw auto odpalone, grzanie na szybe na maxa, maska w górę i odkręcasz śrubkę odpowietrzającą (nie całkiem, tylko trochę aż zacznie powietrze bańkami uciekać) następnie czekasz aż całe powietrze wyleci, zakręcasz śrubkę i po kłopocie.

    To trochę patent dla laika, ale powinnaś sama nawet dać radę.
    Ostatnio edytowane przez Pawel'88 ; 05-03-2014 o 12:12

  5. #45
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno
    Kurde powiem Wam że zrobiłam jak kazaliście i pomoglo :) ciekawe tylko na jak dlugo... A powiem jeszcze jedno. Reduktor słabo sie nagrzewał do tej pory. Był tylko lekko ciepły. Zobaczymy jak bedzie teraz.

  6. #46
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez olitobi Zobacz posta
    Kurde powiem Wam że zrobiłam jak kazaliście i pomoglo :) ciekawe tylko na jak dlugo... A powiem jeszcze jedno. Reduktor słabo sie nagrzewał do tej pory. Był tylko lekko ciepły. Zobaczymy jak bedzie teraz.
    No to obserwuj temperaturę i zdaj relację za jakiś czas.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    kurde czy wy naprawdę nie wiecie gdzie leży problem?

  8. #48
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miglanc153 Zobacz posta
    kurde czy wy naprawdę nie wiecie gdzie leży problem?
    Auto stoi u gazownika. Problem - nieprawidłowe podłączenie gazu do układu chłodzenia...

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    bubel jak nic aż w oczy to raziło.

  10. #50
    Początkujący Użytkownik Awatar olitobi
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    86
    BMW
    BMW e38 735i
    Skąd
    Kutno
    Cytat Zamieszczone przez miglanc153 Zobacz posta
    bubel jak nic aż w oczy to raziło.
    Co masz na myśli mówiąc "bubel"?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 14:12
  2. e32 730i + lpg nie chce odpalic
    Przez adrianfuterski w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:36
  3. maska sie nie chce otworzyc E 38
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 19:48
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 19:57
  5. problem. Na postoju chodzi, a jechać nie chce...
    Przez tuszczu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 09:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •