Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: śruba odpowietrznika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar szczypior27
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    49
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    SRC

    Post śruba odpowietrznika

    Witam w okresie letnim wymieniałem obudowę termostatu ponieważ uległa pęknięciu i założyłem zakupioną na allegro z duraluminium i od tego czasu zaczoł mi ubywac minimalnie plyn ale ze obiawow zadnych nie bylo jeździłem normalnie. Wczoraj kumpel który tez ma e38 chcial zobaczyc jak ta aluminiowa obudowa wyglada i przez przypadek w koncu znalazlem przyczyne ubytku tego plynu cieknie minimalnie z śruby odpowietrznika i mam pytanie czy ktos moze wie gdzie mozna dostac taką srube nową ale metalową bo oryginał wiem ze mozna kupic za 10 zl w aso ale one czesto sie kruszą przy odpiwietrzaniu

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Myślę, że nowy odpowietrznik z ASO ci trochę "pożyje" zanim stanie się łamliwy. Masz tam na tym Twoim metalowym tą małą uszczelkę pod trzonkiem tak jak w oryginale? Może wtedy wystarczyłoby przełożyć z ori do tego Twojego odpowietrznika i by nie ciekło

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar szczypior27
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    49
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    SRC
    Mam tą uszczelke ale jak by miał tą śrubę metalową to by bylo na wieki

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    37
    BMW
    735
    Skąd
    Wałbrzych

    Post

    Pytanie tendencyjne bo nie sądzę żebyś znalazł idealnie taką śrubę metalową jak potrzeba - ewentualnie mogłbys dorobić u tokarza na wzór oryginalnego plastika albo dobrać zwykłą metalową z pełnym gwintem i przetoczyć górną jej część żeby nie przecinała oringu uszczelniającego. Poza tym oryginalna naprawdę żyje długo ale pod warunkiem że jej nie katujesz jakimiś wynalazkami przy odkręcaniu / dokręcaniu. Moim zdaniem najlepsza metoda to dokręcanie monetą i wszystko będzie żyło. Nie kupuj odpowietrzników np HP w inter Carsie bo to jednorazówki.
    Ostatnio edytowane przez MotoExpert ; 22-02-2014 o 18:29

Podobne wątki

  1. Sruba odpowietrznika , urwana ?
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 14:33
  2. zapchanie sie odpowietrznika
    Przez djB_M_W w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 15:15
  3. Śruba wita...
    Przez ŚRUBA w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2007, 09:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •