Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 740i 1998. metaliczny pojedynczy dzwiek gdy tyl jest obciążony

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post 740i 1998. metaliczny pojedynczy dzwiek gdy tyl jest obciążony

    witam. wielu z was wie że auto sobie zrobiłem na picuś glancuś i taki byłem zadowolony, to znaczy nadal jestem zadowolony ale przyszedł moment niestety na cos nowego co sie dopiero ujawniło.

    mam swoje przypuszczenia podejrzenia co to może być ale nie chcę mówić bo nie chcę was sugerować.

    Gdy moi rodzice byli u mnie na urlopie postanowiłem zabrać ich do Oksfordu na wycieczkę i wszystko było ładnie pięknie, auto załadowane pięć osób bez bagażu - jedziemy sobie autostradą, dojechaliśmy do Oksordu i jakiś taki dziwny metaliczny pojedyńczy dźwięk dochodzący z tyłu auta, jakby z bagażnika ale ten dźwięk nie pojawia się gdy na przykład tylne koła wpadną w dołek, ten metaliczny dźwięk potrafi pojawić się na równej prostej drodze, nie wiem za bardzo co pacjentowi teraz dolega.

    Na autostradzie tego nie słychać, i rzadziej to słychać gdy jade sam. Usłyszeć mozna ten dźwięk na lokalnej drodze która nie jest wolna od malych nierówności poprzecznych.

    Pogmeralem w bagażniku, w kole zapasowym mam włożone zapasowe cbradio oraz linke oraz kable rozruchowe itp. Oproznilem bagażnik a dźwięk nadal sie pojawia.

    Auto stoi równo.


    Jakieś pomysły?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    witam. wielu z was wie że auto sobie zrobiłem na picuś glancuś i taki byłem zadowolony, to znaczy nadal jestem zadowolony ale przyszedł moment niestety na cos nowego co sie dopiero ujawniło.

    mam swoje przypuszczenia podejrzenia co to może być ale nie chcę mówić bo nie chcę was sugerować.

    Gdy moi rodzice byli u mnie na urlopie postanowiłem zabrać ich do Oksfordu na wycieczkę i wszystko było ładnie pięknie, auto załadowane pięć osób bez bagażu - jedziemy sobie autostradą, dojechaliśmy do Oksordu i jakiś taki dziwny metaliczny pojedyńczy dźwięk dochodzący z tyłu auta, jakby z bagażnika ale ten dźwięk nie pojawia się gdy na przykład tylne koła wpadną w dołek, ten metaliczny dźwięk potrafi pojawić się na równej prostej drodze, nie wiem za bardzo co pacjentowi teraz dolega.

    Na autostradzie tego nie słychać, i rzadziej to słychać gdy jade sam. Usłyszeć mozna ten dźwięk na lokalnej drodze która nie jest wolna od malych nierówności poprzecznych.

    Pogmeralem w bagażniku, w kole zapasowym mam włożone zapasowe cbradio oraz linke oraz kable rozruchowe itp. Oproznilem bagażnik a dźwięk nadal sie pojawia.

    Auto stoi równo.


    Jakieś pomysły?
    pierwsze odkręć wlew paliwa duże prawdopodobieństwo że zasysa zbiornik paliwa drugie sprawdz dolny zwój sprężyn

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Zbiornik na pewno nie b9 zrobilrm dziurkę w korku i z tym sie uporalem już dawno temu.

    Poza tym wczoraj siedziałem aucie zapalonym ponad godzine i nie było żadnego hałasu. ten dźwięk jest tylko podczas jazdy i tak właśnie potwierdziłeś moje przypuszczenie że pewnie kawalek sprężyny się odlamał i robi hałas bo kiedyś tak mi się stało w omedze ukruszyl się kawałek sprężyny i brzeczął.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 15-02-2014 o 01:04
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Koniecznie trzeba wjechać na kanał, przyczyn od cholery, od błahych po "droższych"

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Mocowanie od podnośnika w bagażniku, taka blaszka z kulką obok akumulatora byla nie przykrecona dwoma nakrętkami do blachy bagażnika. Widocznie lakiernik gdy zdejmował elementy do malowania zapomniał założyć i do kręcić jak sie należy.

    Jutro jazda próbna ale już teraz moge powiedzieć ze gdy zrzucilem te blaszke z wysokości 3 cm na podloge bagażnika usłyszałem ten metaliczny dźwięk. Dlatego sie zdziwiłem ze coś nie tak z tyłu bo tylne sprężyny amorki i cala zawiecha była wymieniana 15000 mil temu w ASO przez poprzedniego właściciela. Mam nadzieję ze to ta blaszka.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Podobne wątki

  1. [silnik] Drgania silnika głównie gdy jest ciepło.
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:17
  2. [silnik] 740i 1998 Wyciek Borygo
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 23:20
  3. [audio/video] TV - jest dzwiek / brak obrazu
    Przez Marios w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 22:38
  4. [pozostale] 740i V8 1998. Pojedynczy Huk Stuk, odpowietrzenie baku
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 16:16
  5. [E38] 740i V8 1998. Dziubek z Windsor.
    Przez mcdziubek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •