Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: zacinający się centralny w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    Post zacinający się centralny w drzwiach kierowcy

    po otwarciu pilotem drzwi czasami drzwi kierowcy są nadal zamknięte, muszę ręcznie podnieść rygiel by otworzyć drzwi, czy można rozłączyć instalację drzwi od reszty instalacji samochodu, po odkręceniu osłony w karoserii widać czarną złączkę ale nie wiem za bardzo jak ją rozpołowić by czegoś nie połamać.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    83
    BMW
    740
    Skąd
    lublin
    wygląda na zużyty siłownik centralnego zamka, wyjmij go i sprawdz stan krańcówek. jak sie zachowuje przy zamykaniu z kluczyka od str kierowcy?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    szczerze to nie wiem, zazwyczaj otwieram i zamykam z pilota, ale jutro sprawdze

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Mam podobnie, zwaszcza w zimę, rygielek nie wyskakuje 1mm i już drzwi nie chcą się otworzyć - to także wina krańcówek? Można wymienić tylko same krańcówki? Są dostępne ori, lub zamienniki? Byle nowe ;)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Panowie jak rozpołowić wiązkę w drzwiach? Muszę niektóre przewody polutować

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar xyz89
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    16
    BMW
    e32 e46 e84
    Skąd
    Kraków
    jak będzie zamek odbijał to może być też siłownik urwany albo klamka pęknięta, ja u siebie tak miałem że w zimie się nie dało auta otworzyć na szczęście tylne drzwi się otwierały. Okazało się że cały stelaż klamki w środku drzwi był połamany, chyba ktoś się próbował włamać... Ale wymieniłem je i działa elegancko.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez xyz89 Zobacz posta
    jak będzie zamek odbijał to może być też siłownik urwany albo klamka pęknięta, ja u siebie tak miałem że w zimie się nie dało auta otworzyć na szczęście tylne drzwi się otwierały. Okazało się że cały stelaż klamki w środku drzwi był połamany, chyba ktoś się próbował włamać... Ale wymieniłem je i działa elegancko.
    Wykluczam u siebie ten problem, przerabiałem już temat i problem leży zdecydowanie gdzie indziej :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Ja miałem połamany stelaż od pasażera, ale dwie śruby, wiertarka i kawałek metalu załatwiły sprawę ;) A co do nieotwierających się/niezamykajacych drzwi. Przetestuj czy samym rygielkiem możesz otworzyć/zamknąć i centralny zagada. Opcje są dwie, u mnie wystąpiły dwie naraz: siłownik wypada, bo jest wyrobiony (opaska zaciskająca inteligentnie zamocowana naprawia awarię ;) ) albo kabel Ci nie styka gdzieś w drzwiach lub przy zawiasie drzwi - sprawdź w jakim stanie są tam kable, często się lekko przełamują i nie stykają np przy zamkniętych drzwiach lub otwartych. Siłownik jest kiepsko dostępny, ale pomacasz, poświecisz i zobaczysz czy jest cały, czy nie wypada drut od rygla ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Volv Zobacz posta
    Ja miałem połamany stelaż od pasażera, ale dwie śruby, wiertarka i kawałek metalu załatwiły sprawę ;) A co do nieotwierających się/niezamykajacych drzwi. Przetestuj czy samym rygielkiem możesz otworzyć/zamknąć i centralny zagada. Opcje są dwie, u mnie wystąpiły dwie naraz: siłownik wypada, bo jest wyrobiony (opaska zaciskająca inteligentnie zamocowana naprawia awarię ;) ) albo kabel Ci nie styka gdzieś w drzwiach lub przy zawiasie drzwi - sprawdź w jakim stanie są tam kable, często się lekko przełamują i nie stykają np przy zamkniętych drzwiach lub otwartych. Siłownik jest kiepsko dostępny, ale pomacasz, poświecisz i zobaczysz czy jest cały, czy nie wypada drut od rygla ;)
    ja obstawiam kable, ale nie mam pojęcia jak rozpołowić instalacje w drzwiach, są dwie czarne (klamry) i nie wiem jak je rozpołowić, czy można dokupić wiązkę od drzwi do miejsca połączenia (klamry)??

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    wiązke rozpinasz w tej czarnej gumie przy zawiasach tam jest łaczenie
    ja stawiam na pekniety uchwyt centralnego i przez to cyngiel nie wyskakuje do konca mam to samo u siebie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 14:42
  2. [elektryka] Wtyczka w drzwiach kierowcy, brak prądu w drzwiach
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 08:32
  3. Zacinający się bagażnik
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 12:50
  4. [ pozostale] Szyba w drzwiach kierowcy
    Przez pan.boczek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 09:13
  5. [ wnetrze] klamka w drzwiach kierowcy
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 21:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •