Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ pozostale] e38 jakie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK

    [ pozostale] e38 jakie?

    Witam Moje imie Marcin jestem tutaj nowy i jeszcze raz witam wszystkich:) moje pytanie brzmi jakie e38 polecacie? Interesuje mnie diesel 3.0. nie mam duzo pieniedzy aby utrzymać ten samochód dlatego taki silnik bo najchetniej brał bym 3.5 :) w naszej rodzinnej stajni BMW juz troche jest i było od lat dziadek miał motory z 34 i 39roku moze to przez to kocham ta marke.:) osobiscie jezdze e36 coupe m50b20,ale marze o e38.Cena tak do 25tysiecy kupie cos za fajnego za te pieniążki? powiedzcie o awaryjnosci tego modelu jak sie sprawuje itd itd? Tylko nic w gazie mnie nie interesuje. Pozdrawiam Marcin :)

  2. #2
    Po pierwsze, przeczytaj jeszcze raz regulamin i napraw swój błąd :) Do przedstawiania się jest osobny dział.
    A co do zakupu to tak: za 730d to trzeba by dać na pewno ponad 30tys, ja bym celował bardziej w przedział 35-40tyś, ale ogólnie silnik godny polecenia. Ale skoro piszesz że nie masz za dużo kasy na utrzymanie auta, to zastanów sie poważnie nad zakupem E38, bo tanio na pewno nie będzie. Tego auta nie naprawi Ci później za 50zł pierwszy lepszy pan Kazek w garażu. Ktoś ostatnio napisał na forum, że kupując samochód, trzeba mieć jeszcze w kieszeni 1/3 wartości auta na jego utrzymanie i myślę że miał rację. Tak więc dobrze przemyśl ten zakup. Poniżej 30 tys diesla raczej nie kupisz (tdsa pomijam), a z benzyny to bym polecał wersję ekonomiczną, czyli 2.8, albo wersję nieekonomiczną ale robiąca natychmiastowego banana na twarzy, czyli 4.4
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    bardzo wyczerpująca wypowiedz z twojej strony:) hmmm wiem ze utrzymanie takiego samochodu nie jest proste dlatego pytam sie was. Osob które maja te samochody. ja moge powiedzieć ze swojego doswiadczenia ze utrzymanie seri 3 i 5 jest nie takie trudne jak niektórzy mowia lub pisza wiele rzeczy mozna zrobic samemu typu tuleje wachacza i czesci zawieszenia wszystkie czujniki elektroniczne o ile sie ma fejsa. Moim zdaniem trzeba tez trafic na odpowiedni egzemplarz (a z Tym trudno) kupując 2.8 w serii 7 czy tez 3.0 diesel pakujemy sie w to samo co i jest w serii 5 prawda? tata ma 2.8 w serii 5, co prawda dużo zapłaciliśmy za ten samochód ale sie sprawuje swietnie o ile sie daba o niego jak dbał poprzedni staruszek z niemiec :) także interesuje mnie jedno jest to porównywalne np z serią 5?

  4. #4
    Dlaczego nie przeczytałeś pierwszego zdania które napisał Ci Jey?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    bo nie wiem do którego to tematu przenieść? :)

  6. #6
    Po pierwsze: zapraszamy do działu "Przedstaw się i swoją siódemke" - każdy nowy użytkownik forum ma obowiązek się tam przedstawić (patrz: regulamin, na który wyraziłeś zgodę podczas rejestracji), nawet jeśli nie ma jeszcze swojej 7er. Tak więc załóż tam stosowny temat, napisz coś o sobie, czym jeździsz, co chcesz kupić itp, a potem zapraszamy spowrotem do tej dyskusji :)
    Co do silnika 2.8 w E38 i E39 - nie wiem jak tam z osprzętem, ale generalnie to ten sam motor i większość części powinna się pokrywać. Oczywiscie E38 będzie nieco wolniejsze bo te dodatkowe kilkaset kilogramów robi swoje, ale pomimo że to najmniejsza benzynówka w ofercie tego modelu, to i tak wystarczy do sprawnego przemieszczania się- oczywiście bez szaleństw. Natomiast jeśli szukasz czegoś na prawdę zrywnego, no to większość poleci chyba silnik 4.4. Moim zdaniem, jesli kogoś stać na serwisowanie E38, to stać go też na tankowanie V8 czy V12 i nie robi mu różnicy czy auto spali mu 14, 19 czy 23 litry na mieście, a silnik wybiera zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Nie każdy potrzebuje mieć w takim aucie 300km i 6,5 sek do setki. Niektórym chodzi tylko i wyłącznie o komfort i w zupełności wystarcza im takie 2.8 czy nawet tds. natomiast o 3.0d poniżej 30tyś w zasadzie możesz zapomnieć. Przy benzynie zostaje Ci zawsze kwestia gazu. Ja nie jestem wielkim zwolennikiem tego rozwiązania. W prawdzie sam mam w moim V12 sekwencję BRC 56, ale takie już kupiłem i nie widzę sensu żeby ją demontować. Spisuje sie dobrze, obniża bieżące koszty utrzymania, chociaż jeżdżę mniej więcej pół na pół z benzyną.
    Co do spalania to mi wychodzi w V12 tak:
    trasa: 10-11 (bardzo spokojnie), 12-14 (normalnie), 11 (autostrada 110-130km/h)
    miasto: 20-22 (w dzień), 16-20 (wieczorami)
    Wartości oczywiście dla benzyny
    Może kolega Damias się wypowie coś więcej na temat utrzymania silnika 2.8, to będziesz miał poglad na 2 skrajne benzynówki
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    ooo widze ze jey z krk czyli pewnie zna pana Roberta od BMW ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Witam. Polecam Ci silnik 3,0d (sam takowy posiadam) jest bezproblemowy ale tak jak kolega Jey napisał kwota, którą posiadasz napewno nie wystarczy Ci. Pozdrwiam i życze owocnych poszukiwań :papa:

  9. #9
    Raczej nie znam. Poprzednią BMW serwisowałem w AOH Jałocha w Krzywaczce lub Auto Rosa koło placu Wolnica. A teraz dostałem kontakt od kolegi z tegoż forum do takiego gościa (chyab pan Jarek) w okolicach góry borkowskiej. Ale jak znasz kogoś dobrego z krakowa to możesz mi dać znać na priva.

    I załóż szybko nowy temat w dziale "przedstaw się i swoja siódemkę" bo zaraz obudzą się moderatorzy i dostaniesz ostrzeżenie za niestosowanie się do regulaminu :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Po przedstawieniu się odblokujemy temat.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •