Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sensor ABS pytanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze

    Post Sensor ABS pytanie

    Witam;

    Miałem problemy ze sterownikiem ABS dałem do naprawy (błędy czujnika ciśnienie, SN-control) sterownik wrócił wszystko było cacy przez 3 dni zero problemów aż tu nagle w niedzielę znowu błąd:

    ABS trakcja i hamulce - kontrolki się palą.
    Podłączam pod IMPE i wyskakuje błąd Przedniego lewego sensora ABS rozumiem że jest to czujnik przy kole.

    Teraz nie wiem czy miałem takie szczęście i po 3 dniach padł czujnik czy przy naprawie sterownika ABS zepsuli mi czujnik od koła. Chcę to wykluczyć i teraz moje pytanie.

    Czy wina może leżeć dalej po stronie Sterownika ABS że czujnik przy kole jest walnięty?

    Czy mogę ten czujnik przy kole (lewy przód) zamienić z innym czujnikiem (np. prawy przód) bo rozumiem że taki czujnik jest przy każdym kole? Wtedy będę mógł wykluczyć winę czujnika i obarczyć nią nie fachową naprawę sterownika ABS.




    Druga sprawa.
    Wymieniałem niedawno czujnik prędkości wałka na nowy, od wczoraj auto gdy przy gazuje ładnie się rozpędza ale jak już puszczam gaz to nie chce zrzucić biegu na niższy i cały czas mi trzyma na 3000 obrotów. Aż muszę włączyć na TipTronic i ręcznie zrzucić dwa biegi w dół wtedy jest dobrze. Usuwałem już adaptacje ale nie pomogło. Na kompie miałem błąd czujnika prędkości wałka.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    10
    BMW
    728i
    Skąd
    Całowanie obok Otwocka
    obstawiam że padł Ci czujnik abs w lewym kole
    przy naprawie sterownika abs, raczej czujnika nie uszkodzili
    zamienić z lewej na prawą raczej sie nie da
    choć mogę się mylić (do tej pory siedziałem w e32 e34 e36)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    5
    BMW
    e-38 728 , e-36 316
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Witaj kolego.Mam ten sam problem co TY.W przyszłym tygodniu jestem umówiony na naprawę.Jak bedzie juz po wszystkim to napisze co to było i jak temu zaradzić.Kolega miał identyczna sytuacje w e-39.wystarczyło poczyścić czujniki i do dziś nie ma z tym problemu.Pozdro.

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujniki można zamienić. Jak najbardziej mógł się uszkodzić sterownik w czasie naprawy lub był już na wykończeniu a otwarcie go przyśpieszyło sprawę. Czy są błędy na obwód czujnika czy brak sygnału?
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Można zamieniać od warunkiem że wyjmiesz go w całości, ja np swój stary jeszcze ori BMW musiałem rozwiercić bo się rozpadł na pół.
    Jak już chcesz zamieniać to zacznij wyciągać ten prawdopodobnie uszkodzony.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Koledzy piszecie o kontrolkach abs i trakcji ja mam taki problem ze swieca mi owe kontrolki ale ,jak sie to stalo,wiec kontrolka abs zaswiecila sie nagle podczas jazdy i zaczely swirowac mi tak predkosciomierz zaczol sie zacinac az w koncu nie pokazywal predkosci ,ekonomizer nie dziala,do tego swieci kontrolka trakcji no jaja a czy wam tez sie tak dzialo czego szukac

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    lewy tylny czujnik sprawdź

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Dobrze Bartos prawi. Tylny lewy czujnik wysyła sygnał o prędkości obrotowej koła nie tylko do sterownika ABS, ale też do licznika. Pozostałe czujniki pełnią tylko swoją podstawową funkcję, dlatego tak łatwo zdiagnozować właśnie ten czujnik.
    Sprawdź wtyczkę i przewody czujnika, a jeśli są w porządku, wymień czujnik. Przygotuj sobie małą wiertarkę, bo często stary plastik pęka przy próbie wyjęcia i trzeba wyjmować po kawałku ;-)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Czujniki można zamienić. Jak najbardziej mógł się uszkodzić sterownik w czasie naprawy lub był już na wykończeniu a otwarcie go przyśpieszyło sprawę. Czy są błędy na obwód czujnika czy brak sygnału?

    Oto co pokazuje INPA:
    http://imageshack.com/a/img801/8092/l1ps.png


    Jakieś sugestie?


    To jest błąd sczytany od razu jak mi się kontrolki zapaliły 3dni po naprawie sterownika ABS. Od tamtego czasu nie miałem podpięte INPY, jutro podepnę ponownie i zobaczę czy czasem nie ma nowych błędów.


    Te auto już mnie dobija;
    Teraz jeszcze coś skrzynia nawala, gdy trochę przygazuję (np. podczas wyprzedzania) to nie redukuje mi biegów i cały czas trzyma wysokie obroty. Muszę przełączyć na ręczną skrzynię przełączyć 2 biegi wyżej aby obroty spadły i wtedy spowrotem włączam automat. Wtedy już sam sobie normalnie biegi przęłącza aż do czasy, gdy znów nie przygazuje.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    uporaj się z problemami abs to i pewnie praca skrzyni się poprawi,

Podobne wątki

  1. Szybkie pytanie wymiana sterownika ABS/DSC
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 10:24
  2. [elektronika] [E38 M62TUB35] Pytanie o sterownik ABS
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 14:30
  3. [zawieszenie] Abs - po wymianie czujnika abs wariuje!!!
    Przez kataniarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:23
  4. Pytanie odnośnie czujnika ABS
    Przez bialydaro w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 20:08
  5. Sensor
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •