Witam;

Miałem problemy ze sterownikiem ABS dałem do naprawy (błędy czujnika ciśnienie, SN-control) sterownik wrócił wszystko było cacy przez 3 dni zero problemów aż tu nagle w niedzielę znowu błąd:

ABS trakcja i hamulce - kontrolki się palą.
Podłączam pod IMPE i wyskakuje błąd Przedniego lewego sensora ABS rozumiem że jest to czujnik przy kole.

Teraz nie wiem czy miałem takie szczęście i po 3 dniach padł czujnik czy przy naprawie sterownika ABS zepsuli mi czujnik od koła. Chcę to wykluczyć i teraz moje pytanie.

Czy wina może leżeć dalej po stronie Sterownika ABS że czujnik przy kole jest walnięty?

Czy mogę ten czujnik przy kole (lewy przód) zamienić z innym czujnikiem (np. prawy przód) bo rozumiem że taki czujnik jest przy każdym kole? Wtedy będę mógł wykluczyć winę czujnika i obarczyć nią nie fachową naprawę sterownika ABS.




Druga sprawa.
Wymieniałem niedawno czujnik prędkości wałka na nowy, od wczoraj auto gdy przy gazuje ładnie się rozpędza ale jak już puszczam gaz to nie chce zrzucić biegu na niższy i cały czas mi trzyma na 3000 obrotów. Aż muszę włączyć na TipTronic i ręcznie zrzucić dwa biegi w dół wtedy jest dobrze. Usuwałem już adaptacje ale nie pomogło. Na kompie miałem błąd czujnika prędkości wałka.