Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Systemy w e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    11
    BMW
    INNY
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie

    Post Systemy w e38

    Panie i Panowie od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna rzecz.
    Mianowicie chodzi mi o systemy ASC+T i ESP w e38, słyszałem, że są to dwa całkowicie inne systemy.
    Czy to prawda? ASC+T (to zapobiegający poślizgowi w trakcie ruszania), a ESP (ma za
    zadanie wyrównać przy pomocy np. przyhamowywania kół auto w
    trakcie wypadania ze swej trajktori jazdy).
    Jak to jest w których rocznikach pojawiły się te systemy po raz 1-szy?
    Wujaszek Google podpowiada, że ASC+T montowano od 1996r., a jak jest z ESP i czy jest opcja wyłączenia go.

  2. #2

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    11
    BMW
    INNY
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    ok dzięki też w między czasie to znalazłem, ale chodzi mi czy DSC (w innych markach ESP) było montowane w e38 już od początku modelu czyli od 1994?
    Bo jak pisałem ASC+T od 1996r. stąd moje wątpliwości.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    to zależy od silnika, np w 750 montowali DSC, w słabszych wersjach jak diesle DSC montowane od 2000r

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    11
    BMW
    INNY
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Aha ok, ale to trochę dziwne, a masz kolego jakieś potwierdzone info, bo szukałem i nie mogę nic znaleźć?
    Chodziłoby mi dokładnie w jakich był w jakich nie, bo zamierzam kupić takie autko nie wiem za bardzo jak mógłbym to sprawdzić.
    Denerwuje mnie właśnie to, że często w ogłoszeniach jest np. Beta z 1994r., a sprzedawca pisze, że ma DSC i nie potrafi odróżnić obu systemów.
    Aha i jeszcze ponawiam pytanie do tych którzy mają DSC w swoich furkach czy jest opcja wyłączenia go? (bo wiem, że w innych markach istnieje taka możliwość, jest normalnie taki przycisk na panelu ESP off)?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    DSC obok zbiorniczka płynu hamulcowego ma pompę a sterownik DSC ma nr seryjny z końcówką 002, ASC ma 001, info nie mam ale wydaje mi się że tylko v12 miały DSC, a reszta do końcówki 1999r miała ASC.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Da się wyłączyć DSC. U mnie jest przycisk obok PDC. Standardowo pojawia się kółeczko pomarańczowe czy tam trójkącik (nie pamiętam - rzadko to robię) informujący o ryzyku poślizgu itp. Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    DSC obok zbiorniczka płynu hamulcowego ma pompę a sterownik DSC ma nr seryjny z końcówką 002, ASC ma 001, info nie mam ale wydaje mi się że tylko v12 miały DSC, a reszta do końcówki 1999r miała ASC.
    Nie do końca.
    ASC i DSC w nowszych sterownikach da się poznać po środkowej części numeru. 900 to asc, 950 to DSC.
    Były sterowniki z końcówką 001(starszy) i 002(nowszy). Oba działają zamiennie(kwestia kodowania)



    DSC było od pierwszych roczników. Z tego co zauważyłem, to zawsze występowało w parze z S-EDC, które też potrzebowało czujnika kąta skrętu kierownicy, którego ASC nie potrzebuje.

    Oba systemy(ASC i DSC) da się wyłączyć. Jest klawisz na tunelu środkowym(podpisany analogicznie do systemu, ASC lub DSC).
    Pierwsze roczniki występowały też w wersji bez obu systemów(był tylko ABS). Kilka takich 730i(M60) już widziałem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Z tymi numerami to przepraszam za wprowadzenie w błąd
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    zawsze występowało w parze z S-EDC, które też potrzebowało czujnika kąta skrętu kierownicy, którego ASC nie potrzebuje.
    mam S-EDC i mam ASC :) rocznik 07.99

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    11
    BMW
    INNY
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pierwsze roczniki występowały też w wersji bez obu systemów(był tylko ABS). Kilka takich 730i(M60) już widziałem
    No właśnie miałem okazję oglądać już dwie sztuki jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętałem, ale jestem pewien, że w jednej z 1994r. na panelu nie było żadnych przycisków do wyłączenia systemów (także masz rację). Potem właśnie oglądałem 730d bodaj z 1997r. i był przycisk do wyłączenia któregoś z systemu. Oczywiście nie ma co się sugerować przyciskami, bo równie dobrze w niektórych autach nie ma możliwości wyłączenia DSC (ESP).
    A w którym miejscu znajdują się te numery o których wcześniej wspominiałeś? I jak to jest jeśli chce mieć siódemkę zarówno z DSC jak i ASC to właśnie jak mam to sprawdzić, będą oba numery 900 i 950?

Podobne wątki

  1. Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy w E38.
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 12:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •