Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jaką benzyne tankować

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez m7b Zobacz posta
    owszem jeżeli jedzie sie po drodze gdzie nie ma górek.
    jadąc pod górkę tempomat daje pełną dawkę paliwa żeby tylko auto nie zmieniło zadanej prędkości
    a trzymając pedał przyspieszenia nogą i jadąc pod górkę, nie wciskamy go od razu do oporu.
    Musisz jeszcze trochę czasu poużytkować auto z automatem, bo widać że nie masz w tej materii absolutnie żadnego doświadczenia, a Twoje wywody na ten temat wynikają tylko z dumania o tym i zasłyszanych lub przeczytanych gdzieś opinii podobnych Tobie "ekspertów".

    Mimo wszystko dziękuję, uśmiałem się i poprawiłeś mi humor :)

    A Ty Panie R.Słomiński lej Pb95, bo do tego paliwa są przystosowane silniki w 7er.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    10
    BMW
    728i
    Skąd
    Całowanie obok Otwocka
    Tuczy77 chyba jesteś właśnie jednym z nich....jeżeli się mylę to już do niego Ci niewiele brakuje.

    nie oceniałem osób swoimi postami tylko pisałem na temat paliwa i sposobu jazdy.
    Pan tuczy77 od razu robi wycieczki personalne...

    dalsza dyskusja nie ma sensu kolega sam napisał że dostał wyczerpującą odpowiedź na zadane pytanie.

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Czemu się dziwisz? Większej bzdury niż poniższe zdanie, na tym forum dawno nie czytałem...
    Cytat Zamieszczone przez m7b Zobacz posta
    Na tempomacie auto zawsze spali więcej.
    Moje (i jak widać po wypowiedzi ttrola nie tylko moje) doświadczenie jest w tej sprawie biegunowo odległe, więc musiałem zareagować. I tak jak wspomniałem wynika ono z przejechanych na tempomacie kilometrów a nie z dumania. Myślę, że każdy kierowca C+E jest w stanie to potwierdzić ;)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Od siebie dodam tylko, że całkowicie zgadzam się z ttrolem co do tego, że na niemieckim paliwie auto przejeżdża więcej i lepiej pracuje. Wielokrotnie podróżując do Austrii miałem okazję się o tym przekonać. Przy identycznej prędkości spalanie mniejsze o 1-1,5 litra (Mondeo V6)
    Znajomy w A4 2.0 TDI ma identyczne doświadczenia.

    Mówimy o zwykłych paliwach, nie żadnych V-power

    pozdrawiam

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Też mam podobne doświadczenia. Dotyczy to benzyn i diesla. Moim zdaniem winne są eko-dodatki (czytaj:śmieci) dodawane do paliwa w największej liczbie procentowej właśnie w Polsce. Dodatek oleju rzepakowego w/g ustawy ma wynosić do 20%, ale minimum nie jest określone. Wystarczy spojrzeć na przejrzystość paliwa i przypomnieć sobie, jak wyglądało jeszcze kilka lat temu.
    Co do jazdy na tempomacie też mam doświadczenie i moje auto pali więcej, jeśli go używam. Może to zależy, jak kto traktuje pedał gazu, a może u mnie tak jest, bo mam manualną skrzynię ?

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Nie chcę się kłócić ale według mnie na tempomacie samochód pali więcej chociażby z tego powodu że zadaniem tempomatu nie jest ekonomia tylko utrzymanie zadanej prędkości i podczas podjazdu samochód dusi oporowo bez patrzenia na spalanie aby tylko jechać z zadaną prędkością my możemy dawkować dodawanie gazu i widać to po ekonomizerze....analogicznie jest ze zwalnianiem jadąc z tempomatem samochód zasuwa do samego końca a jadąc samemu i dodając lub ujmując gazu zazwyczaj dojeżdżając do przeszkody odpuszczamy gaz znacznie wcześniej przez co oszczędzamy...To jest moje zdanie i proszę nie sapać tylko konstruktywnie mówić :-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    10
    BMW
    728i
    Skąd
    Całowanie obok Otwocka
    Myślę, że każdy kierowca C+E jest w stanie to potwierdzić ;)

    już nie chciałem dalej mieszać w tej szklance ale...
    ale w kwesti c+e troche moge powiedzieć.
    volvo fh13 z 13 litrowym motorem w i-shift (2011r) podpięte do kompletnego gps
    wskazania pokazują jazda na drodze bez wzniesień na tempomacie plus 2-3litry na 100km
    wystarczy rozpiąć tempomat przy tej samej prędkości i automatycznie spalanie spada
    (mowa tu o spalaniach rzędu 29l/100)
    przepraszam za ot ale nie lubie jak ktoś na siłe wciska kity i upiera się przy głupocie
    więc żebysmy porozmawiali na temat jazdy i ekonomi musisz jeszcze "pareset" tysięcy przejechać Panie Tuchi77

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Okej Panowie. Ja jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

  9. #29
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    W takim razie moje 7 jest ewenementem na skalę światową... Co do oszczędności jazdy zestawem nie będę się kłócił, bo doświadczenia w tym nie mam.

  10. #30
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Takie gadanie ludzi, którzy mają opinie zaczerpniętą na podstawie kilku aut.

    Tempomat w różnych markach działa inaczej, w autach GM czy grupy VAG na przykład ładuje gazem do oporu, żeby tylko utrzymać stałą prędkość. W BMW natomiast następuje to różnie w zależności od parametrów silnika.

    Wszystko zależy od algorytmu. Zarówno w mojej Lancii oraz BMW jazda na tempomacie daje mniejsze spalanie, co nie oznacza, że w innych autach też.

    Poza tym napisałem o jeździe na tempomacie odnośnie tych samych warunków jazdy na różnym paliwie.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] Nie chodzi na wszystkie gary, czuc benzyne
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 13:11
  2. wyciek paliwa - problem, jak spuscic benzyne
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 12:11
  3. sekwencja-przelacza sie na benzyne
    Przez paulo79 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 18:35
  4. przełącza na benzyne... co to moze byc ?
    Przez tomek_mazury w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 20:30
  5. [tuning] SWAP... diesel na benzyne..
    Przez 7ka w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 11:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •