Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ pozostale] Jakie macie twarde węzę od chłodnicy ->750i

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    [ pozostale] Jakie macie twarde węzę od chłodnicy ->750i

    Jakie macie twarde węzę od chłodnicy?

    jakiś czas temu wymieniałem termostat w aucie u ASO Smorawińskiego w poznaniu.
    Po wymianie śmierdziało w aucie płynem chłodzącym,(ok gdzieś sie rozlało itd)
    po tygodniu sprawdzam poziom i był ok. po 3 dniach nadal śmierdziało płynem, wiec zaglądam w zbiorniczek na chłodnicy (przeprofilowanie) mokre odkręcam korek,ale pełen stan....
    po przejechaniu 300km sprawdzam ponownie płyn i pływaka nie widać! Wiec dolałem około 1litra.(takie opóźnione odpowietrzanie na forum było opisane wiec normalne, niby)

    teraz do puenty:

    wiec ogrzewanie w kabinie ustawione na 32*C a leci letnie powietrze :( (temperatura silnika równo płowa skali)
    węzę idące do chłodnicy są twarde,lecz nie jak kamień ale twarde mocno... (płyn sie rozszerza, zwiększa objętość jak sie nagrzeje wiec ok, ale nie wiem czy aż tak! wiec moje pytanie jak u was z tym ciśnieniem w wężach?

    czy u was w 750 e38 leci gorące powietrze? czy letnie? i co może być nie tak?

    dzisiaj zrobiłem trasę 100km i po drodze (dziewczyna prowadziła, wiec sie skupiałem na tych pierdołach ) wiec co jakiś czas śmierdziało "pachniało" płynem przez jakiś minute potem 10-15 minut bezwonne powietrze i znowu płynem śmierdziało przez chwile... dodam ze nie miało to zależności od dodawania gazu czy prędkości.... zupełnie niezależnie.. co może być?

    mam nadzieje ze w miarę zrozumiale to ująłem :)

    pozdrawiam i prosił bym o opinie kolegw co smigaja e38 750i
    Piotr Poznań

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    u mnie nic nie śmierdzi wręcz przeciwnie pachnie jak w nowym aucie zapach unoszący się skóry i luxusu to za sprawą środków wysokiej jakości czyszczących itp. ;)
    co do grzania to jak ustawie max. to daje bardzo mocno gorącym powietrzem z przodu jak i z tyłu tak samo jak włączę Klimę mam zimno to chyba normalny objaw :D

    masz u siebie awarie poczytaj forum było kilka tematów bardzo podobnych jak nie takich samych

    pozdrawiam

  3. #3
    U mnie też wszystko ok. W środku sauna, nie czuć płynu, węże miękkie. Tak więc zdecydowanie masz jakąś awarię. Zastanawia mnie tylko to, że zapach płynu czuć co kilkanaście minut. Nie spotkałem się jeszcze z takim objawem. Co innego gdyby ciągle śmierdziało wewnątrz płynem- wtedy diagnoza byłaby o wiele prostsza. Nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć dobrze ogladać komorę silnika, również od spodu. Z płynem chłodniczym jest przynajmniej o tyle dobrze, że jeśli wycieka, to pozostawia biały nalot, więc stosunkowo łatwo zlokalizować skąd się leje. Inna sprawa że silnik 5.4 wraz z osprzętem dość szczelnie wypełnia miejsce pod maską i ciężko cokolwiek zauważyć. Ale szukaj, bo tak jak napisałem, jak wywala gdzieś płyn to momentalnie sie białe naloty robią, tak więc maska do góry, osłony spod auta wywalić (jak dużo ubywa to na osłonie sie może sporo płynu zebrać) i oglądać wszystko centymetr po centymetrze.

    Aha napisałeś "wiec zaglądam w zbiorniczek na chłodnicy (przeprofilowanie) mokre odkręcam korek...". Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o to że ten zbiornik z pływakiem był mokry od płynu? Bo jeśli tak to są 2 opcje: albo sam korek jest nieszczelny (ja to miałem ostatnio, ale nie śmierdziało w środku), albo zbiornik się rozszczelnił.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    z "nicolas" sie umówiłem na porównanie zobaczymy co z tego wyjdzie...

    co do zbiorniczka tak mailem na myśli tam gdzie jest pływak... było mokre bo wywaliło płyn bo miało nadmiar po wymianie płynu...raczej

    co do tego ze masz wierze miękkie raczej coś nie tak woda wrze w 97* so 98*C wiec ciśnienie jakieś musisz mieć bo by sie gotowało :) im większe ciśnienie tym wyższa temperatura wrzenia..

    dziękuje za zainteresowanie:)

    mam nadzieje ze co do tego ze słabo grzeje dużo osób na forum miało z tym problem i rozwiązaniem były zaworki... wiec mam nadzieje ze to jest powodem... ale brak pomysłu jak to sprawdzić.

    natomiast co do zapachu płynu wydaje mi sie ze może gdzieś jakaś kropelka spadać na coś ciepłego i paruje stad ten zapach.... raz na jakiś czas.... będę lukać może znajdę:)


    pozdrawiam :)

  5. #5
    Wiadomo że wężę są twardsze niż przy zgaszonym silniku, ale dla mnie są w dalszym ciągu miękkie. Mam odniesienie, bo jak mi sie rozsypał trójnik przy chłodnicy to były twarde jak beton. A co do zapachu wewnatrz auta, to musiało by Ci kapać w wyjątkowo głupim miejscu. Ja miałem wyciek ok litr na 100km, a przejechałem tak ok 600km i nie było w środku nic czuć.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    ...poszukaj moje posty odnosnie ogrzewania i napewno bedziesz mial walnieta ta pąpke z prawej strony jak otworzysz mache przy nadkolu tez mialem cos podobnego u siebie lecialo letnie powietrze i ubywalo plynu w chlodnicy ....po wymianie tej pąpy w srodku sa jakies zaworki jak reka odjol teraz jak jezdze moge w slipkach siedziec tak cieplo w aucie.....

  7. #7
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Wiec właśnie odblokowałem zegary sobie... wiec temperatura na postoju 93*C podczas jazdy normalnej 93-94*C podczas bardzo energicznej jazdy na trybie sportowym 92*C ale prędkości ponad 150km/h, podczas stałej jazdy (odległość 10km) z prędkością 180km/h również 92*C

    Wiec termostat można wykluczyć co do zaworków brak oznak życia!! prąd dochodzi zaworki niet dzialju:) co do pompki pod nimi dochodzi do niej 12v po włączeniu opcji rest na klima troniku... lecz pompka zero odzewu... Ani wibracji wiec również jest uwalona znalazłem 30km od poznania za 100zl zestaw wiec jutro po nie jadę.....

    Natomiast co do (od czasu do czasu zapachu płynu) nic się nie udało ustalić nigdzie nie lokalizowałem wycieku...:(

    Co do węzy.. wydaje mi się ze za dużo było płynu stąd to ciśnienie . Wedle tabliczki na chłodnicy powinien być ten kijek równo z gwintem??? dobrze rozumiem? na zimnym silniku?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    witam :

    Wiec jak polecaliście zaworki z pompa wymienione:) co do szczególności układu jest sprawdzony 3h z ciśnieniem 2bary stal i nic nie uszło..auto obecnie jest u PH Smorawińscy na naprawie gwarancyjnej będą jeszcze raz wymieniać termostat bo może tamten był wadliwy .... ostatnie dni był taki objaw ze wywalało płyn .... przez korek.... a korek niby ok.... w piątek odbieram auto z serwisu zobaczymy co z nim będzie dodam iż zaworki i pompę wymienili tak ze oni (lecz ja im ja dostarczyłem) koszt wymiany 220zl lecz mi wymienili za darmo w formie przeprosin za kłopoty po wymianie termostatu...

    pozdrawiam

    ps: zaworki były ok lecz pompka była walnięta



    kolego Jey co miałeś na myśli "o jak mi sie rozsypał trójnik przy chłodnicy to były twarde jak beton."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Mialem to samo temp max a powietrze zimne leci. Jest jescze uklad zapowietrzony.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Podepnę sie pod temat
    MAm pękniete kolanko wody zaznaczone na zdjęciu Czy ktoś z was wymieniał je moze ??Dowiedziałem sie ze wystepuje w komplecie z wężem
    Przy wyciąganiu tego kolanka ukruszył mi sie jakiś czujnik ktory zaznaczyłem za zielono CZy możecie mi powiedziec od czego jest ten czujnik (temperatura ??) I dziwi mnie czemu sie ukruszył Czujnik wyglądał jak spalony , sparciały ledwo co dotknąłem wtyczki i końcówka została mi w rękach . CZy ten silnik generuje az tak duzo ciepła czy to wina samego twożywa czujnika czy tez wina płynu chłodzącego ?? A czy u was zauważyliscie pocenie sie połączeń układu chłodzenia, gdyz zauważyłem ze te usterki to chyba poprostu wada fabyczna samochodu
    POzdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •