Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Pytania związane z e38

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar Miras
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    było e32 jest e38 4.4 6gang
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez dmisieekk Zobacz posta
    W DE za zadbane e38 musisz wydać 15 - 20 tyś a do tego dochodzą jeszcze opłaty związane z rejestracją około 3-4 tyś. Najlepiej szukaj czegoś w Polsce... Nie polecają 2.5 TDS , a w benzynie po lifcie V8 musisz się szykować że trzeba będzie robić rozrząd i vanosy co tanie nie jest. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie silnik 2.8 ;-)
    To fakt z tymi DE . Właśnie to brałem pod uwagę ,że przy sciaganiu auta z niemiec za około 15tyś stracę troszkę gotówki na rejestrację ,która trochę kosztuje. A właśnie co do tego rozrządu i vanosów - trochę się naczytałem i cena trochę mnie zaskoczyła ,jeżeli chodzi o zrobienie tego to przekracza 1/2-1/3 wartości samochodu ? : ) Tylko z V8 są te problemy? Diesla chyba nie wezmę chodź nic do nich nie mam. Z kupnem mi się nie śpieszy więc zaczekam na dobrą ofertę może ktoś z forum mi sprzeda ładną lalę :)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    W warszawie, ale cena dotyczy wyjęcia, oklejenia nowym materiałem i włożenia podsufitki. A masz może namiar gdzie by zrobili to taniej ??????

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Baja miałem odpisać ale może nie róbmy OT w tym wątku bo ktoś się "obrazi"....adm
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Ok. Przepraszamy wszystakich za małą zmianę tematu

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Faktycznie rozrzad w 4.0 (4.4) po lifcie (silnik M62) jest jakis wadliwy bo mam na aukcji wystawiony silnik na czesci a juz chyba z 6 osob dzwonilo i pytalo sie o slizgi do rozrzadu do polifta.
    Natomiast w 4.0 przed liftem bez vanosow jak na moje oko rozrzad jest nie do zajechania. Gruby lancuch plus 4 zebatki na lozyskach raczej sie nie rozleca ;)

    Co do utzrymania i ceny kupna to ja powiem od siebie tyle ze kupilem za 10tys PLN a majac samochod 2 lata wlozylem w niego okolo 1800zł na zawieszenie klocki i jakies pierdoly przy silniku..
    Wymienialem jedynie skrzynie i silnik ale to juz przez glupote je zepsulem (wjechalem w "jezioro") wiec nie moge tego wliczyc do normalnym finansow zwiazanych z autem ;)
    Poza tym jak cos potrafisz przy aucie pomajsterkowac to spokojnie zrobisz sobie sam duzo rzeczy ewentualnie za pomoca forumowiczow.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn

    Post

    Kolego trochę Ci się pomyliło w e38 740 były montowane 3 wersje silnikowe. M60b40, m62b44 produkowany chyba do 09.1998 bez vanosa z innymi pierdołami oraz m62b44tu produkowany chyba od 10.1998 z vanosem.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar Miras
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    było e32 jest e38 4.4 6gang
    Skąd
    Szczecin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Natomiast w 4.0 przed liftem bez vanosow jak na moje oko rozrzad jest nie do zajechania. Gruby lancuch plus 4 zebatki na lozyskach raczej sie nie rozleca ;)
    O takie coś mi właśnie chodzi :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Moze i masz racje.. w kazdym badz razie tam gdzie vanos to lipny rozrzad.
    Zreszta zobaczcie, na fotce jest silnik M62, łańcuch w miejscu gdzie zaznaczylem strzałką slizga sie po slizgaczu.. W wersji przed liftem bez vanosow w tym miejscu jest zebatka na lozysku.. (Dlatego juz mialem tyle telefonow odnosnie slizgow)
    Jak dla mnie to troche nieporozumienie zeby tak wazna czesc silnika poprostu sie tylko sliskala..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 06-02-2014 o 14:07

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja mam M62B44 bez Vanosów i bardzo sobie chwalę od trzech lat. Robię sporo kilometrów po całej Polsce i nie zamieniłbym na mniejszy. Na 750 też bym raczej nie zmienił, ale tu ze względu na koszty typowych wymian. Ja u siebie jak dotąd zmieniłem tylko wahacze i końcówki z przodu (śmieszne pieniądze, bo kupowałem ori używki w bdb stanie), klocki hamulcowe przód i tył i oleje ( tu nie żałuję, kupuję z wyższej półki )
    Obyś trafił na taki egzemplarz, jak ja, to będziesz szczęśliwy.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Ja niestety jestem posiadaczem M62B44TU i mimo zakupu samochodu w naprawdę przyzwoitym stanie cały rozrząd był do odstrzału. Prawie 4k. A nie robiłem Vanosów bo chłopaki powiedzieli, że są ok...na razie. Ale pewnie prędzej czy później i to mnie czeka i będzie kolejne 4k...przy dobrym wietrze...

    Ale żeby nie było, że tak niestety. Niestety to tylko jeśli chodzi o koszty. Jeździ się super, z gazem wychodzi bardzo akceptowalnie (około 20l gazu cykl mieszany) i ogólnie jestem zadowolony. A miałem też swego czasu E34 M60B40 i tamten silnik był niezniszczalny. Coś było z nim nie tak i telepał, ale chłopak który go ode mnie odkupił katował go przez kolejne 2 lata na torze i w drifcie i ścigał się i palił co prawda pół na pół olej/benzyna ale jeździł jak zły:)
    Ostatnio edytowane przez Baju ; 06-02-2014 o 14:43

Podobne wątki

  1. Kupno tego auta e38 735iL kilka pytania do znawców.
    Przez duzy6666 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 06:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 19:17
  3. E38 Blotnik + strefa zgniotu pytania!
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:49
  4. [pozostale] Moje rozterki związane z E38
    Przez demano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 14:53
  5. [mechanika] E38 pytania ogolne
    Przez kethler w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •