Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ilu litrowy zbiornik paliwa m30b35

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań

    Post Ilu litrowy zbiornik paliwa m30b35

    Witam serdecznie - mam pytanie. Z tego co doczytałem to 3.5 miały zbiornik 90L. wersje Long miały 100L. Ja mam wersje zwykłą ale mam zegary które mają wskaźnik 100L i tu rodzi się pytanie jak sprawdzić czy zbiornik 90L i zegary złe czy zegary ok i zbiornik faktycznie 100 ?
    Zdaje mi się że mogą byc zegary złe, nie działa mi np tzw test zegarów (albo źle coś robie) moze kiedyś ktoś coś przy nich grzebał już, albo moze faktycznie mam zbiornik 100L skoro i nivo ktoś zamówił kupując auto to i moze większy bak także ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Co powiesz na tankowanie do pelna?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar xyz89
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    16
    BMW
    e32 e46 e84
    Skąd
    Kraków
    zwariowaliście to ponad 500zł !!! :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    no to sprawdź po vinie

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Cytat Zamieszczone przez siodemka Zobacz posta
    no to sprawdź po vinie
    Przekrecenie baku na inny to po wyjeciu pompy/pomp jakies 20 minut potrzebne na odkrecenie dwoch tasm na ktorych jest mocowany.

    Troche tak jakby w VINie szukac na jakich kolach auto opuscilo salon.


    Bylo kupic skuterek albo rowerek, full tank kosztuje 20 pln i po temacie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań
    Doszukiwałem się po vinie, dotarłem do różnych informacji w nim głeboko schowanych ale pojemności baku nie było.
    Tankowanie do pełna nie stanowi problemu jak niektórym tu się może wydawać ale po pierwsze to nie temat na chwalenie się i zgrywanie kozaka jaki to nie jestem fajny, pocisnąłem mu że mógł sobie skuterek kupic lecz prośba o porade. Chcesz skuterek to sobie na nim popieprzaj nie bronie Tobie. - nie jestem w stanie określić ile mam w baku, czy to 20 czy 40 litrów bo jak wspomniałem nie wiem czy mi precyzyjnie wskazuje a wiec błąd pomiarowy o wartości 10L przy tankowaniu do pełna jest bardziej niż możliwy. Jeśli się myle poprawcie mnie.
    Ostatnio edytowane przez windosek ; 05-02-2014 o 21:47

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    A czy czasem 100 L nie miały 750 ?? Ja miałem 735 krótką, którą latałem na wschód i miała ona zbiornik 90 L.
    Po wypompowaniu paliwa do momentu, aż pompka nie zaciągała w zbiorniku zostawało z 5,6 litrów. Może po prostu postaraj się wyciągnąć tyle paliwa ile dasz radę i zatankować pod korek, z tym, że pod koniec wlewania paliwa musisz bardzo powoli lać bo będzie odbijało ciśnienie.

    Będziesz miał mniej więcej info jaki masz zbiornik. Na pewno +- te 5 litrów da ci jakąś tam odpowiedź.
    Ewentualnie zostaje zdjęcie zbiornika jak tak na prawdę nurtuje cię ten problem.

    Choć bardziej stawiał bym na wymieniony licznik, skoro wspominałeś, że nie działa Ci test zegarów.

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    Post

    Wersja silnikowa nie jest wyznacznikiem pojemności zbiornika sam osobiści rozbierałem730 wersja krótka m30b30 z zbiornikiem 100L a miała to ze względu na system nivo
    Jaki zbiornik masz u siebie możesz jedynie określić po długości pasów trzymających zbiornik , większy zbiornik potrzebuje dłuższych pasów podtrzymujących. Zmierz długość pasów u siebie i porównaj to z długością pasów kogoś kto ma fabrycznie zbiornik 100L

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    A nie lepiej jest zrobić test na obc? najpierw test 6 czyli ilość paliwa znajdująca się w zbiorniku w litrach, a potem test 7 czyli procentowe wypełnianie baku paliwa? i później tylko obliczyć...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań
    Hen a powiedz mi jak zrobic ten test obc?
    No wlasnie jak kolega wyzej napisal najczesciej wraz z nivo byl bak 100 a u mnie bylo nivo dlatego nurtuje mnie pytanie o ten bak i czy licznik ok w zwiazku z tym :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •