Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: ABC lakiernictwa - mamy na forum jakiegos lakiernika ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie

    Post

    możesz wybrać coś jeszcze z palety PPG - (novol wypuścił serie do klasyków :) tylko że trosze drogo wychodzi ) jak będzie podładowany wydaj troszkę
    więcej na podkład epoksydowy nie będzie przepuszczał wilgoci na stary lakier i wnęki też pomaluj trosze głupio malować całe auto bez wnęk
    co do rdzy to sprawdź bok tyłu pod zderzakiem za taką aluminiową osłonką przykręcaną do auta na takie śmieszne nakrętki chyba na 3 ,
    w grodzi silnika w miejscu gdzie przewód hamulcowy przechodzi do nadkola , pod lampą tył ale musisz mieć zdjęty zderzak , miejsca lewarków przód , reszty nie pamiętam
    co do malowania na lustro , ja wole malować z lekką morką w razie czego możesz później po zrobić lustro ale to już kwestia gustu i przyzwyczajeń
    Ostatnio edytowane przez kasin ; 06-02-2014 o 19:42

  2. #12
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Panowie, w związku z tematem mam pytanko odnośnie sprzętu do malowania.

    Jest pistolet z kompresorem (jakiś zestaw), który możecie polecić gdybym chciał się poduczyć malowania i np., śmignąć sobie za jakiś czas tylny zderzak, bo od ponad roku mam gdzieniegdzie rysy i otarcia :)

    Jest jakiś uniwersalny zestaw do takich czynności? :)

  3. #13
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Panowie, w związku z tematem mam pytanko odnośnie sprzętu do malowania.

    Jest pistolet z kompresorem (jakiś zestaw), który możecie polecić gdybym chciał się poduczyć malowania i np., śmignąć sobie za jakiś czas tylny zderzak, bo od ponad roku mam gdzieniegdzie rysy i otarcia :)

    Jest jakiś uniwersalny zestaw do takich czynności? :)
    Myślę, że ciężko nauczyć się tego fachu, albo raczej tej sztuki, bo chyba ze sztuką mamy tu do czynienia. Osobiście wolałbym dać 300,- za malowanie elementu i mieć to z bani. Oczywiście nie pierwszemu lepszemu, a sprawdzonemu artyście :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Kompresor który nadawałby się do lakierowania to wydatek kilku tysięcy złotych. Najważniejsze, to duża wydajność i duży zbiornik.
    Co do pistoletów - wszystkie do kwoty ok 600zł malują porównywalnie, różnią się jedynie marką i wyglądem. Powyżej już można odczuć różnicę. Ja znam opinię kilku warsztatów lakierniczych i jedni twierdzą, ze pistoletem za 120zł pomaluje 10 CAŁYCH aut, i kupuje następny, a inni twierdzą że ok. roku pracy w warsztacie lakierniczym wytrzymuje. Ostatnio kupiłem taki pistolet i nie narzekam jak na razie, pomalowałem przód w moim drugim samochodzie i jest spoko, a też dopiero uczę się tego fachu od bardziej doświadczonych ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    a z wydajnością i dużym zbiornikiem bym tak nie przesadzał . jak mam stary polski kompresor 3jw60 butla 180l a wydajność to nawet nie wiem może z 300l na min ale pewnie w dużym zaokrągleniu i daje rade . dla mnie najważniejsze to pistolet osobny do podkładu i do malowania i tu powinienen być inny do bazy inny do klaru (ale z braku kasy żeby mieć wszystko jak potrzeba) mam pistolet za 450 zł Lare i od 4 miesięcy daje se rade ( jak znasz podstawy malowania , malowałeś lub masz kogoś kto maluje i masz smykałkę to przypatrz sie jak malują inni i próbuj na jakimś starym błotniku lub zderzaku )

  6. #16
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A jakieś linki do produktów, które watro kupić na początek nauki lakiernictwa? :) Coś kompaktowego na początek nauki się nada czy od razu lepiej duży sprzęt? :)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja maluje małym pistoletem - koszt ok 100zł dysza 1mm :) Dobrze mi sie tym robi :) Kompresor 60 tka wystarcza..

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum

    Post

    Ogólnie do podkładu jakikolwiek pistolet nawet jakiś niedrogi chińczyk z dyszą 1.7- 1.8 a do bazy i klaru ( też fajnie mieć osobny tu i tu, ale mówimy o amatorce) to z takiej lepszej niższej półki ja polecam IWATE AIR GUNSA. W Sklepie elakiery.pl kosztuje ok 450zl zależy jaka dysza ale baza i klar to ok1.4mm. Co do kompresora jak do amatorki to nie potrzeba nie wiadomo czego ja np mam 80l bodajże black&decker z dosyć dobrą wydajnością na wyjściu jak na taką zabawkę i z braku laku całą 7er objechałem nim także się da ale lepiej taki z troszkę większą butlą. Pistolet z małym zbiornikiem też mam z dyszą 1mm, genialny na zaprawki i małe rzeczy żeby nie brudzić dużego a koszt naprawde nie duży no i służy również do regeneracji skór. To tyle ode mnie z mojej własnej autopsji.
    Ostatnio edytowane przez Orzech ; 07-02-2014 o 16:22

  9. #19
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ja maluje małym pistoletem - koszt ok 100zł dysza 1mm :) Dobrze mi sie tym robi :) Kompresor 60 tka wystarcza..
    Masz foto narzędzi na jakich pracujesz? :)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    A co z osuszaniem powietrza? Czy powszechnie dostępne kompresory z butlą mają wystarczające rozwiązania w tym zakresie?

    Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. asc/abc
    Przez zyraf w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-01-2014, 21:31
  2. mamy rabat w ASO-Libertów na 15%
    Przez Hubertus7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •