Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: XJ6 vs e32

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    XJ6 vs e32

    kolega jakis czas temu rozebral na czesci swoje 735i no i od tego czasu wyraznie choruje na jakies wynalazki, bylo juz w126 (calkiem fajne, zreszta blogoslawilem ten zakup), cherokee jedynka 4.0, cytryna XM 3.0 V6 (w ktorym popsulo sie chyba wszystko)...

    konkretnie chodzi o to ze namawiam go z powrotem na e32 z importu w jakiejs fajnej wersji, tym razem zadbaną i z konca produkcji ale kolega zachorowal na Jaguara XJ6 rocznik '90

    jest to wersja z "plaskimi reflektorami" w kazdym razie dla mnie jest to glowny znak rozpoznawczy tej konkretnej serii modelu XJ6, jednostka 3.6 R6 w automacie o dziwo bez LPG :) auto jest ladnie doposazone (porownywalnie do tego co mozna miec w e32) pelna elektryka, grzana papa, tempomat i jakies tam Jaguarowskie śmieszne dodatki w stylu oświetlenie w oparciach przednich siedzen :? ale do rzeczy:

    potrzebowalbym opinii kogos kto coś wie na temat XJ6 z tych lat i jest to w stanie odniesc do e32 735i/740i (z konca produkcji w ladnej wersji wyposazenia) pod wzgledem jaosci, trwalosci, eksploatacji no i zwlaszcza trikow i rzeczy ktorych sie nie zna nie znajac sie na kotach 8/ jakie moga byc koszty utrzymania 3.6 (spalanie?) wytrzymalosc, dynamika itd. itp.

    mniej mnie interesuje kwestia "prestiżu" bo auto jest juz kilka lat w polsce i na "IGŁĘ" sie nie kwalifikuje, (wiadomo ze e32 jest duzo bardziej popularne) puki co zrobilem rozeznanie na allegro i o ile linia nadwozia jak przystalo na kota jest jedyna w swoim rodzaju (choć e32 też nic nie brakuje) to stylistyka wnętrza jest lipna (wybaczcie nawyki z e32 w komentarzach)



    rozmieszczenie przyciskow sterowania fotelami to naprawde dramat (tak, tak znajduje sie ponizej kolana - bez sensu), podobnie jak łapy która jest tam jakby dołozona na siłe, kierownica słaba, schowek jakby z 3 epoki wstecz, konsola srodkowa jest OK, jednak brakuje zwrocenia w strone kierowcy konsoli przedniej , pozycje w ktorych ustawia sie lewarek skrzyni sa conajmniej dziwne



    rozmieszczenie zegarow OK, jednak denerwuje zamieniona wzgledem BMW obracara z predkosciomierzem, ale fajnie ze sa zegary od ladowania i cisnienia oleju (w BMW troche tego brakuje), drewniana wyklejka w zegrach jest do bani i wyglada jak z opla omegi :razz: zreszta licznik kilometrow tez denerwuje tym tanim zielonym digitalem, sterowanie tempomatem i oswietleniem po obu stronach kolumny kierowniczej to DRAMAT wyglada jak panel dla organisty kościelnego, przelaczniki kierunkow i wycieraczek tez nie powalaja ergonimia



    obszycie skora konsolki fajne (tak jak w 750i) ale juz sterowanie klima troche dziwne, no i to sterowanie fotelami 8/






    wlew paliwa troche smieszy ale pewnie z beczki łatwiej nalać :hihi:

    zapraszam do opinii w temacie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar saulinek
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    104
    BMW
    e38 728
    Skąd
    stockhom-bialystok
    witam mam takiego daimlera tylko ze 93 rok i bez telewizorow a z podwojnymi swiatlami.cena czesci jest zblizona jak e32 a moze taniej ,duzo jest tego z anglii takze czesci sa bezproblemowe.wydaje mi sie ze silnik tez cos ma wspolnego z bmw.ogolnie samochod przyjemny taki nalesnik.no i ludzie bardziej zwaracaja uwege jak na e32.pozdrowienia
    saula

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Z częściami istotnie się poprawiło, bo jest tego sporo z Wysp. Ja miałem S-type, wiem, że to inne auto, ale... Serwis autoryzowany odpada przede wszystkim ze względu na koszta, ale nie ma problemu ze znalezieniem warsztatów specjalizujących się w naprawach "kiciusi" :)
    Jeździłem takim XJ, jakiego foty wrzuciłeś i moje wrażenia były bardzo pozytywne. Nieźle się prowadzi, w środku nawet nie trzeszczy pomimo upływu lat. Do ergonomii Jaguara trzeba się przyzwyczaić i albo ją zaakceptować, albo poszukać innego auta. A i jeszcze jedno... Ciasno w środku w porównaniu do 7er.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    (wiedzialem ze ten watek nie zyska duzej popularnosci :))

    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Ciasno w środku w porównaniu do 7er.
    wlasnie o takiego rodzaju informacje mi chodzilo!

    Cytat Zamieszczone przez mackaroon
    Do ergonomii Jaguara trzeba się przyzwyczaić i albo ją zaakceptować, albo poszukać innego auta.

    przyzwyczailem sie do pewnych "wzorow" i np. razi mnie taka "tania" okleina jak ta w zegarach, niestety jestem w takich tematach wybredny i przeszkadza mi ze np. auto o jakims tam prestiżu (za które ma uchodzic Jag) ma okleine taka jak np. Omega

    wiadomo ze to nie wszystko, na temat wnetrza wiem juz tyle ile chcialem wiedziec, jedyne o czym nikt sie nie wypowiedzial to ten motor 3.6 ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Nie mam doświadczenia z jaguarami ale przy moich porównaniach jakość wykończenia i ergonomia to totalna porażka w porównaniu do BMW. Pozdrawiam :papa:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •