Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: e38 czarna , ładniejsza z jasnymi szybami czy przyciemnione boczne ? co myslicie

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    rolet właśnie póki co nie mam ;-/ trzeba do tego boczki zmieniać ?
    Komplet rolet, haczyki i obowiązkowo boczki z gornymi listwami bo to wszystko się różni.

    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta

    A na przyszłość - nie maluj felg w czarny kolor bo pomniejsza to optycznie ich rozmiar i zleje się z całością ;D
    __________ +1
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-02-2014 o 09:51

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Zawsze będą "dwa obozy" jedni że folia jest super a drudzy że nie....Ja akurat należę do tej grupy która absolutnie nie akceptuje folii!!! Załóż rolety i będzie super ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    A na przyszłość - nie maluj felg w czarny kolor bo pomniejsza to optycznie ich rozmiar i zleje się z całością ;D
    bardzo słuszna uwaga ewentualnie czarna felga plus rant polerka , ale i tak srebrne wyglądaja najlepiej !

    ciezko kupic boczki z roletami bo mam szare boczki i jescze poduchy z tyłu w drzwiach ;-/

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Pamiętaj tylko, że przyciemnianie szyb przednich jest nielegalne i przy pierwszej kontroli każą Ci tę folię zrywać.
    Tuczi w PL dopuszcza sie przyciemnianie szyb przednich (oczywisćie poza czolową) pod warunkiem,że przepuszczalność światła będzie nie mniejsza niż 70%.Panowie w mundurkach mają specjalne urządzenia do mierzenie takich szybek.Co do wątku,to ja jesli zdecydowałbym sie na przyciemnianie to pojechałbym CAŁE auto jednakowo na 15-25 % i tyle.Wygląda to według mnie najbardziej spójnie.Co do wątku,to auto jest ni shadow ni chrom,wiec trzeba chyba w którąś strone uderzyć konkretnie.Ja bym poszedł w shadow,zdjął folie tył i tak bedzie cacy.Ewentualnie jak juz któs koniecznie chce te szyby przycienić,to tak jak wyżej napisałem.

  5. #15
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,259
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Piter30 Zobacz posta
    Tuczi w PL dopuszcza sie przyciemnianie szyb przednich (oczywisćie poza czolową) pod warunkiem,że przepuszczalność światła będzie nie mniejsza niż 70%.Panowie w mundurkach mają specjalne urządzenia do mierzenie takich szybek.Co do wątku,to ja jesli zdecydowałbym sie na przyciemnianie to pojechałbym CAŁE auto jednakowo na 15-25 % i tyle.Wygląda to według mnie najbardziej spójnie.Co do wątku,to auto jest ni shadow ni chrom,wiec trzeba chyba w którąś strone uderzyć konkretnie.Ja bym poszedł w shadow,zdjął folie tył i tak bedzie cacy.Ewentualnie jak juz któs koniecznie chce te szyby przycienić,to tak jak wyżej napisałem.
    Piter, masz rację ale dotyczy to TYLKO I WYŁĄCZNIE fabrycznego przyciemnienia. Niedopuszczalne jest przyciemnianie folią ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    każde e38 ma fabrycznie przyciemnione szyby boczne bodajże 18%

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Piter, masz rację ale dotyczy to TYLKO I WYŁĄCZNIE fabrycznego przyciemnienia. Niedopuszczalne jest przyciemnianie folią ;)
    Tak,tu masz racje Tuczi.Trzeba też pamietać,że szyba musi mieć min te 70% przepuszczalności (Czołowa podobno 75%,ale sie jeszcze z tym nie spotkałem żeby ktoś przyciemniał), i nikogo nie bedzie obchodzić,że przyciemniłeś sobie piecowo na 10% a tu nagle wychodzi przy pomiaże jakieś 30.Szyba sama w sobie zatrzymuje juz jakis procent światła - czasami nawet nie mały z tego co czytałem.Glina zabiera dowód i tyle.Przy przyciemnianiu piecowym ciezko jest udowodnić,że to nie są ori szyby.Jeśli glina sie uprze, bedzie mierzył i wyjdzie że ma te min 70% przód,to nie powinien sie czepiać czy to fabryczne czy nie.Spełnia normy i to jest ważne. Oczywiśćie to zależy tez od podejścia pana w mundurku,ale to juz inna sprawa... koniec OT.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Szyby przednie boczne niezależnie czy piecowo, czy folią musza przepuszczać 30%.
    Dzisiejsze auta mają już przyciemnione szyby mniej lub bardziej, z tad sprawdzałem to pare razy oklejając szyby przezroczystą (bezpieczną) folią i wówczas za każdym razem przekracza to dopuszczalne 30%!
    Ktoś kto decyduje się na Przyciemnienie przodów robi to na własną odpowiedzialność, lecz ja uważam, ze Przyciemnianie tylko tylu auta wyglada beznadziejnie...
    Ja od ponad 10 lat prawie w każdym aucie oklejam szyby dość delikatnie (łącznie z przednimi, markową folią odbijającą promienie słoneczne) i nigdy nie miałem nieprzyjemności z tego powodu. Jedyny problem jaki napotkałem to przegląd który trzeba robić "po znajomosci" :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    30% mogą być przyciemnione, a przepuszczalność światła musi wynosić 70%. Żadna folia nie spełni tego warunku ponieważ szyby są już delikatnie zciemnione fabrycznie.

    Nie jestem jakimś tam przeciwnikiem przyciemniania, ale osobiście przodu bym nie oklejal. A co za tym idzie najrozsadniejszym wyjściem będą rolety na tył.


    Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja tam uważam że delikatnie można sobie przyciemnić ale całość przód 50 % przepustowość światła a tył 30% z tym że ja mam właśnie taką folie fotochrom że w nocy praktycznie tych przednich nie idzie odróżnić od czołowej a w słońcu szyby wyglądają podobnie jak podwójne. Nie lubię smoły na szybach, rolety fajna rzecz ale ciężko znaleźć komplet bez rzeźby i jeszcze w dobrym stanie.

Podobne wątki

  1. piękna fela ładniejsza od słoneczka
    Przez szczurek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 16:25
  2. przyciemnione szyby z tyłu i co dalej
    Przez Dawid7er w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 11:51
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •