Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Szarpanie, przerywanie, brak mocy przy dużej prędkości.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post Szarpanie, przerywanie, brak mocy przy dużej prędkości.

    Witam, od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem w mojej BMW 735 e65.
    Od razu dodam że spędziłem już wiele czasu na tym forum i innych o tematyce BMW i nie znalazłem rozwiązania.
    Objeździłem już wiele mechaników, wydałem sporo pieniędzy a problem nadal jest więc bardzo proszę Was o pomoc
    Problem polega na tym, że auto podczas "mocnego przyśpieszania" przy prędkości 140-160km/h zaczyna się dławić, szarpać. Po tym auto przechodzi chyba w tryb awaryjny, obroty falują, czasem auto zgaśnie a czasem jedzie jakby na jednym cylindrze. Po chwili jest ok i póki nie przyśpieszam jest normalnie. Auto ma sekwencję i na gazie jest to odczuwalne przy niższych prędkościach

    Po odpięciu przepływki problem nie występuje, jedynie auto jest trochę przymulone dając mocniej gazu z niskich obrotów, ale jak już wejdzie w obroty przyśpiesza rownomiernie i nic nie przerywa, sprawdzałem do 180km/h. Czy to oznacza że przepływka jest na 100% niesprawna?

    Dodam że przepływkę mam nową, bo już na samym początku tych objawów ją wymieniłem razem z filtrem powietrza i świecami gdyż na diagnostyce wyszło wypadanie zapłonów i błąd przepływomierza. Niestety to nic nie pomogło i błedy wciąz występowały.
    Przepływkę kupowałem nową boscha na allegro parę złotych taniej od ceny rynkowej. Czy możliwe jest że nowa przepływka może być niesprawna???
    Sprawdzane były też cewki zapłonowe i wymieniona rura między przepływomierzem a przepustnicą.

    Na razie czekam bo do mojego mechanika ma przyjechać klient z taką samą bmw i wtedy podmienimy przepływki. Innej opcji na razie nie ma bo nie chcę wydawać następne kilkaset zł na kolejny przepływomierz.

    Ale zanim się doczekam może Wy koledzy i koleżanki coś pomożecie??
    Z góry dzięki za każdą odpowiedź:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Wydaje mi się że problem będzie leżał po stronie gazu... ale to tzw. wróżenie z fusów.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi się wydaje, ze to ta przepływka, skoro ją odpinasz i jest dobrze tzn ze to ona, chociaż wtedy możliwe, że włancza się jakiś tryb awaryjny i inny czujnik który jest padnięty może mniej wariuje, jednak stawiam na nią hmm

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Zawsze najwięcej szukania tam gdzie jest gaz...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Wydaje mi się że problem będzie leżał po stronie gazu... ale to tzw. wróżenie z fusów.
    Ale czy jeśli auto źle się zachowuje zarówno na benzynie i na gazie to może być winna instalacja gazowa?

    Po za tym byłem u dobrego gazownika i co prawda stwierdził że instalacja ma już parę lat i wypadało by wymienić chyba listwy wtryskowe, ale po sprawdzeniu pod komputerem, wyregulowaniu gazu powiedział, że z gazem jest wszystko w porządku i mogę jeszcze tak jeździć. Podczas jazdy też sprawdzał pod kompem jak się zachowuje instalacja i wszystko było ok.
    Ostatnio edytowane przez Guzio83 ; 04-02-2014 o 15:34

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    Dodam jeszcze, że jadąc z mechanikiem i podłączonym kompem jest pokazywana jakaś tam wartość przepływomierza, gdy auto zaczyna przerywać wartość ta spada na zero. Później auto przechodzi w tryb awaryjny i ledwo jedzie...

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Na to wychodzi że jednak przepływomierz choć i pewnie na niego ma wpływ jeszcze jakiś czujnik itp. Jeśli coś innego podaje jakieś przekłamane wartości to i on może głupieć...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Post

    Problem występuje przy wyprzedzaniu czy przy spokojnej jeździe też? Czy tylko podczas korzystania z kickdowna ? Czy zauważyłeś falowanie obrotów ?
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 05-02-2014 o 01:31

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Problem występuje przy wyprzedzaniu czy przy spokojnej jeździe też? Czy tylko podczas korzystania z kickdowna ? Czy zauważyłeś falowanie obrotów ?
    Przy spokojnej jeździe jest ok. Przy spokojnym przyśpieszaniu raczej uda mi się osiągnąć wyższą prędkość i nie przerwie choć nie zawsze. Jak dam w pedał, nawet bez kickdowna to zawsze jest szarpnięcie i auto nie jedzie.
    Falowanie obrotów następuje zaraz po tym szarpnięciu jak się zatrzymam. Tak normalnie raczej nie falują...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Guzio83 Zobacz posta
    Przy spokojnej jeździe jest ok. Przy spokojnym przyśpieszaniu raczej uda mi się osiągnąć wyższą prędkość i nie przerwie choć nie zawsze. Jak dam w pedał, nawet bez kickdowna to zawsze jest szarpnięcie i auto nie jedzie.
    Falowanie obrotów następuje zaraz po tym szarpnięciu jak się zatrzymam. Tak normalnie raczej nie falują...
    Dla mnie to 99% przeplywomierz padniety . Poczytaj kolego tutaj : http://7er.pl/showthread.php/20865-B...omierzem-w-e65 Jak samochod na gazie i na benzynie chodzi identycznie to wine gazu mozesz sobie odpuscic. Masz typowe objawy dla walnietej przpływki w tym samochodzie tj : szarpanie przy przyspieszaniu , opozniona reakcja na gaz , i przełaczanie skrzyni w tryb awaryjny przy wiekszym dawaniu w dupe, no i lekkie falowanie obrotow. Czy jest mozliwe ,ze nowa przeplywka jest zła to nie wiem ,ale ja bym uderzał w ten element z bardzo duża pewnością. A najlepiej to odłącz calkowicie przeplywomierz , przejedź się i sprawdz czy widzisz poprawe. Zrobiłeś adaptacje po wymianie przepływki ?
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 04-02-2014 o 23:14

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 5hp18 szarpanie (ślizganie) przy redukcji na 2
    Przez Adrian1031 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 07:10
  2. Szarpanie przy 100 km/h 2250 RPM
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 22:26
  3. [silnik] Szarpanie przy przyspieszaniu
    Przez Jawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 16:09
  4. brak mocy przy ruszaniu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 12:37
  5. Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •