Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Problem ze skrzynią?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa

    Problem ze skrzynią?

    Witam wszystkich :)
    Dziś rano, jak codzień odpaliłam autko, wyjechałam z parkingu i wszystko było oki. Po około 5 minutach pracy silnika - poranny korek - zaczęła mi się palić kontrolka ABS. Jednakże ABS, jak i wszystko działało ok. Dojechałam na roboty.
    Po południu autko odpaliło normalnie. Wyjechałam na Wisłostradę, w kierunku Gdańska i ruszyłam w trasę. Znów zapaliła mi się kontrolka ABS. Później przestał działać licznik spalania, prędkości i pokonywanej odległości. Co jakiś czas koła na zakrętach zachowywały się tak, jakby nie było wspomagania. Poziom czerwonego płynu nie uległ jednak zmianie.
    Pojechałam do naszego rodzinnego mechanika, który stwierdził, że mechaniczne to to nie jest. Spytałam o elektrykę - może coś z komputerem? Stwierdził, że nie. Że wygląda to na problem związany ze skrzynią. Skrzynia chodzi bez zarzutu.
    Co o tym sądzicie? Może podpowiecie mi coś mądrego z autopsji.

  2. #2
    Hmm tu chyba najlepszą radą którą pewnie każdy by dał będzie podpięcie pod kompa. Chyba że trafi się tu ktoś kto miał podobny problem :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3

    Re: Problem ze skrzynią?

    Cytat Zamieszczone przez Gioco
    Witam wszystkich :)
    Dziś rano, jak codzień odpaliłam autko, wyjechałam z parkingu i wszystko było oki. Po około 5 minutach pracy silnika - poranny korek - zaczęła mi się palić kontrolka ABS. Jednakże ABS, jak i wszystko działało ok. Dojechałam na roboty.
    Po południu autko odpaliło normalnie. Wyjechałam na Wisłostradę, w kierunku Gdańska i ruszyłam w trasę. Znów zapaliła mi się kontrolka ABS. Później przestał działać licznik spalania, prędkości i pokonywanej odległości. Co jakiś czas koła na zakrętach zachowywały się tak, jakby nie było wspomagania. Poziom czerwonego płynu nie uległ jednak zmianie.
    Pojechałam do naszego rodzinnego mechanika, który stwierdził, że mechaniczne to to nie jest. Spytałam o elektrykę - może coś z komputerem? Stwierdził, że nie. Że wygląda to na problem związany ze skrzynią. Skrzynia chodzi bez zarzutu.
    Co o tym sądzicie? Może podpowiecie mi coś mądrego z autopsji.

    zacznij od bardzo prozaicznej czynnosci - sprawdz akumulator!!

    pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa

    Re: Problem ze skrzynią?

    zacznij od bardzo prozaicznej czynnosci - sprawdz akumulator!!

    pozdrawiam[/quote]

    Akumulator ma 4 miesiące. Kupiłam nówkę sztukę gdy auto przyjechało do kraju. Nie miał możliwości rozładowania się.
    Jeszcze coś mi się przypomniało - ma pół baku paliwa a alarmował, że starczy mu na 60 km.

  5. #5
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    sprawa jest jasna i prosta wielokrotnie poruszana. wszystkie objawy wskazuja na czujnik ABS ktory jest przy tylnym kole, najprawdopodobniej lewe ale koledzy mieli rowniez przy prawym. czujnik kosztuje jakies 350 zl ale sa zamienniki.
    jesli sie pali kontrolka ABS to nie ma ABSu w aucie!
    zastanawia mnie tylko diagnoza mechanika czemu to niby skrzynia hmmm? ciekawe :D
    a pali sie kontrolka od kontroli trakcji?
    z tym paliwem dziwne. to jakies czujniki. podjedz na kompa i opisz wszystkie objawy kumaty mechanik bedzie wiedział a komp pokaze które koło.

  6. #6
    dokładnie .. ale zanim wydasz kase na czujnik spawdz czy to faktycznie on ..

    moze byc jeszcze agregat ABS :)

    skrzynia nie ma tu nic do tego pozdo dla mechanika ;D
    Jak na górze tak na Dole , Jak w środku tak na zewnątrz..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Mechanika pozdrowię :] Nie omieszkam :/
    Rozmawiałam z elektrykiem przez phona i on również stawia na czujnik od ABSu. Stwierdził jednak, ze mogę tak tydzień pojeździć - wcześniej nie ma czasu. Chyba rano ruszę szukać takiego co to czas ma... ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    A sprawdzałeś ładowanie akumulatora. Paląca się kontrolka abs (poza możliwymi usterkami tego układu lub czujników) to objaw braku prądu w aucie.

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    dokladnie to prawdopodobnie czujnik abs masz klasyczne objawy
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Podpięłam maleństwo pod kompa - czujnik ABS.
    Dzięki Wam wszystkim za pomoc :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •