Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Problem ze skrzynią?

  1. #31
    Byłem u dwóch mechaników i podpinałem pod kompa, obie diagnozy identyczne- brak połączenia z systemem abs, jeden twierdzi że komputer od abs może nie mieć zasilania i przez to mogą występować te problemy, potrzebuje schemat do abs i wtedy będzie cos z tym dalej robił, tyle że ja go nie mam, może ktoś posiada taki schemat? ;)
    bubu

  2. #32
    posiadam napisz adres to wyślę

  3. #33
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bubu
    U mnie swieci kontrolka abs, trakcja, nie działa licznik i ekonomizer, wszystko wskazywało by na czujnik abs ale przy podpięciu pod kompa wyskakuje komunikat, że nie może nawiązać połączenia z systemem abs, czy można w inny sposób jak podpięcie pod kompa sprawdzić czujnik abs?
    Wyglada mi to na padniety sterownik pompy ABSu- czety defekt w autach poliftowych- koszt takiej pompeczki (uzywana) to bagatela okolo 1000zl...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #34
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez bubu
    U mnie swieci kontrolka abs, trakcja, nie działa licznik i ekonomizer, wszystko wskazywało by na czujnik abs ale przy podpięciu pod kompa wyskakuje komunikat, że nie może nawiązać połączenia z systemem abs, czy można w inny sposób jak podpięcie pod kompa sprawdzić czujnik abs?
    Wyglada mi to na padniety sterownik pompy ABSu- czety defekt w autach poliftowych- koszt takiej pompeczki (uzywana) to bagatela okolo 1000zl...
    Trzeba dać 1.500zl za uzywke, a można jakoś sprawdzić czy to napewno pompa? dodam jeszcze, że czasem na postoju prędkościomierz wyskakuje do ok 40km/h i wraca na zero,
    bubu

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Nie chce zaczynać nowego tematu wiec mam nadzieje ze dobrze pisze. Dziś wróciłem od mechaników, prosiłem ich żeby zobaczyli co sie dzieje ze skrzynia biegów, okazało sie ze błąd skrzyni wyskakuje ponieważ jest problem z 1 biegiem, wiec przy ruszaniu bardzo dynamicznym wyskakuje błąd lecz to samo dzieje sie przy wyższych biegach bo komputer sczytuje błąd 1 biegu, nie da sie tego jakoś ominąć żeby moc sie przynajmniej pobawić na wyższych biegach (przez wszystko nawet nie mogę użyć Kick-downu)? W warsztacie powiedzieli mi że nie ma co naprawiać skrzyni bo to będą duże koszty.

  6. #36
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kubanek
    W warsztacie powiedzieli mi że nie ma co naprawiać skrzyni bo to będą duże koszty.

    Tylko co wyjąć a auto postawić na kołkach ..... :shock: :shock:


    I my organizujemy Euro .... ;D ;D
    Jedz do ludzi znających temat .... skrzyń niech wycenią ....

  7. #37
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez Gioco
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    jeśli masz dalej problemy z ta skrzynia a jeździsz często z wawy do Mławy to w miejscowości Żurominek przed Mława masz jacka wojciechowskiego który jest dobrym znawca automatów i u niego możesz konsultować ewentualne niedogodności z automatem. Bardzo w porządku mechanik, osobiście u niego jeszcze nic nie naprawiałem ale wielu moich znajomych tak i nie zawiedli się na nim.
    Sęk w tym, że ze skrzynią jest wszystko oki. Taką diagnozę podał mi mechanik z Tuningu na Warszawskiej. Do tej pory nie nawalał, choć jak sprawdzał mi zawieszenie, to mówił, że luzów nie ma i wszystko gra, mogę bezpiecznie jeździć. Przy wymianie kółek na zimówki, mniej więcej po tygodniu od tego sprawdzania, wyszły luzy na przodzie - całkiem rozjechany drążek. Zaczynam wątpić w umiejętności tego mechanika :?
    Dzięki wielkie Wiku :)
    Też wielokrotnie poruszany temat, że szarpaki do sprawdzania zawieszenia w tym aucie najczęściej nie są bardzo skuteczne. Ja po zakupie cieszyłem się komfortem w przednim zawieszeniu przez jakieś 3 tys. km, potem nagle posypało się wszystko (wahacze, drążek, łączniki stab.). Faktem jest, że gdyby mechanik się przyłożył, to by użył bardziej wyszukanych (np. jakiś łom) narzędzi do diagnozy.

    heheh miałem identycznie i też cierpnę jak widzę mechanika szarpiącego elementy zawieszenia takiego auta :) na swojego od razu się wydarłem że ma chwycić łyżkę montażową i się wyżyć :) jedyne co go wkurzał do drążek którego nie był pewien resztę od razu zdiagnozował tak jak trzeba... czyli nie fajnie :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez bubu
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez bubu
    U mnie swieci kontrolka abs, trakcja, nie działa licznik i ekonomizer, wszystko wskazywało by na czujnik abs ale przy podpięciu pod kompa wyskakuje komunikat, że nie może nawiązać połączenia z systemem abs, czy można w inny sposób jak podpięcie pod kompa sprawdzić czujnik abs?
    Wyglada mi to na padniety sterownik pompy ABSu- czety defekt w autach poliftowych- koszt takiej pompeczki (uzywana) to bagatela okolo 1000zl...
    Trzeba dać 1.500zl za uzywke, a można jakoś sprawdzić czy to napewno pompa? dodam jeszcze, że czasem na postoju prędkościomierz wyskakuje do ok 40km/h i wraca na zero,
    sterownik pompy padł. Po co kupywać cała pompe wystarczy dać sam sterownik do naprawy koszy to 250zł.
    Ja mam podobny problem tylko ze prodkosciomierz mi chodzi ale sa rozne objawy.
    Wystarczy odkrecic 6 srob imbusowych robota na 10min.
    Poczytaj o tym w temacie czujnik ABS.:)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •