Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Problem ze skrzynią?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam. Mialem ten sam problem w mojej 730d. Objawy te same. Komputer pokazywal uszkodzenie lewego tylnego czujnika ABS. Po wymianie okazalo sie ze problem pojawil sie ponownie po po przejechaniu kilku km. Zamienilem wiec czujnik na stary i wymontowalem ogregat ABS.
    Naprawilem go wysylajac do Sopotu w ciagu 2 dni. W 7 sypią sie te egregaty po kilku latach. Coś sie dzieje ze stykami i przewodnictwem pradu, ale sa ludzie którzy naprawiaja na jak dlugo zobaczymy. Cena naprawy 200 zl z gwarancja, a nowy ogregat ok. 500e. Dobrze wiec sie umówic w sklepie na ewentualną mozliwosc zwrotu czujnika , jesli po wymianie objawy pokazują sie znowu.Czujnik ABS firmy Simens taki jak orginalny w Intercarsie kosztuje ok 200zl. Wymiane mozna zrobic podnosząc samochód na lewarku i po zdjeciu kola , odkrecic jedna srubke gwiazdkowym wkretakiem. Napewno naprawa nie jest warta kilkuset zl / poza cena czujnika 340 w BMW/ w serwisie.Pozdrawiam i zycze powodzenia w rozwiazaniu problemu. Waldek z Kielc.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Cytat Zamieszczone przez casi123
    sprawa jest jasna i prosta wielokrotnie poruszana. wszystkie objawy wskazuja na czujnik ABS ktory jest przy tylnym kole, najprawdopodobniej lewe ale koledzy mieli rowniez przy prawym. czujnik kosztuje jakies 350 zl ale sa zamienniki.
    jesli sie pali kontrolka ABS to nie ma ABSu w aucie!
    zastanawia mnie tylko diagnoza mechanika czemu to niby skrzynia hmmm? ciekawe :D
    a pali sie kontrolka od kontroli trakcji?
    z tym paliwem dziwne. to jakies czujniki. podjedz na kompa i opisz wszystkie objawy kumaty mechanik bedzie wiedział a komp pokaze które koło.
    u mnie zapala sie po przejechaniu paru km na zolto lampka od abs i od kontroli trakcji czy cos bys podpowiedziala w tym temacie casi123?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    Ostatnio pytałem żonki czy nie widziała kręcącej się po Mławie siódemy w bordo kolorze, no i oczywiście mówi że widziała na warszawskich blachach, a wiec to pewnie ty byłaś.
    Raczej nikt inny :D I na 100% ja za kółkiem, ponieważ jakoś pozostali kierowcy - faceci - z mojej rodzinki boją się maleństwa :hah: Przeraża ich automat 8/ :hah:
    Kiedyś na pewno na siebie wpadniemy w Mławie :)
    A kłopoty z ABS rozwiązał mi inż. Ciesielski z Wólki :) Rzeczywiście był to tylko czujnik i wahacze i maleństwo zdrowiutkie już śmiga :]

  4. #24
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez waldek
    Wymiane mozna zrobic podnosząc samochód na lewarku i po zdjeciu kola , odkrecic jedna srubke gwiazdkowym wkretakiem. Napewno naprawa nie jest warta kilkuset zl / poza cena czujnika 340 w BMW/ w serwisie.
    Wbrew pozorom wymiana czujnika to nie jest TYLKO odkrecenie jednej srubki wkretakiem :D srubka to pestka w porownaniu z dluuuuuga dlubanina zeby wydobyc czujnik bez jego uszkodzenia ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez waldek
    Wymiane mozna zrobic podnosząc samochód na lewarku i po zdjeciu kola , odkrecic jedna srubke gwiazdkowym wkretakiem. Napewno naprawa nie jest warta kilkuset zl / poza cena czujnika 340 w BMW/ w serwisie.
    Wbrew pozorom wymiana czujnika to nie jest TYLKO odkrecenie jednej srubki wkretakiem :D srubka to pestka w porownaniu z dluuuuuga dlubanina zeby wydobyc czujnik bez jego uszkodzenia ;)
    Dlatego też oddałam maleństwo w ręce fachowca. Wydatek niewielki ale efekt profesjonalny :D

  6. #26
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    Seba powiem tak-Hiuston mamy problem ;(

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    z tego co tu czytam w duzej czesci przypadkow problemy ze skrzynia były połaczone z zapaleniem się kontrolek od abs i asc. U mnie wystepuje ten sam problem, gdy po raz pierwszy zaobserwowalem zolte kontrolki po chwili na czerwonym swietle wyswietlil sie także komunikat GETRIEBEPROGRAMM. Chcialem sie dowiedziec czy naprawa abs i asc "uzdrowila skrzynie" tzn czy tego typu komunikaty nie wyskakuja jedni nazywaja to trybem awaryjnym a w innych miejscach pisze ze jest to usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów.


    Co do liczników (zegarow) nie zauwazylem zeby cos u mnie bylo nie tak. Jak to jest ze psuje sie czujnik abs i razem z nim polowa zeczy w aucie? Jedni pisza ze licznik i ekonomizer i skrzynia i nie wiem co jeszcze.

  8. #28
    U mnie swieci kontrolka abs, trakcja, nie działa licznik i ekonomizer, wszystko wskazywało by na czujnik abs ale przy podpięciu pod kompa wyskakuje komunikat, że nie może nawiązać połączenia z systemem abs, czy można w inny sposób jak podpięcie pod kompa sprawdzić czujnik abs?
    bubu

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bubu
    U mnie swieci kontrolka abs, trakcja, nie działa licznik i ekonomizer, wszystko wskazywało by na czujnik abs ale przy podpięciu pod kompa wyskakuje komunikat, że nie może nawiązać połączenia z systemem abs, czy można w inny sposób jak podpięcie pod kompa sprawdzić czujnik abs?
    Jeżeli magik od kompa próbował Ci się podpiąć w kabinie, możliwe, że nie mógł nawiązać połączenia. Niech spróbuje jeszcze raz do gniazda pod maską.
    Bez podpięcia do kompa to raczej trudno na oko wyczuć, który z czujników padł. Fakt, że padł masz prawie jak w banku. U mnie były takie same objawy. Po wymianie problem się skończył.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Seba665
    z tego co tu czytam w duzej czesci przypadkow problemy ze skrzynia były połaczone z zapaleniem się kontrolek od abs i asc. U mnie wystepuje ten sam problem, gdy po raz pierwszy zaobserwowalem zolte kontrolki po chwili na czerwonym swietle wyswietlil sie także komunikat GETRIEBEPROGRAMM. Chcialem sie dowiedziec czy naprawa abs i asc "uzdrowila skrzynie" tzn czy tego typu komunikaty nie wyskakuja jedni nazywaja to trybem awaryjnym a w innych miejscach pisze ze jest to usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni biegów.


    Co do liczników (zegarow) nie zauwazylem zeby cos u mnie bylo nie tak. Jak to jest ze psuje sie czujnik abs i razem z nim polowa zeczy w aucie? Jedni pisza ze licznik i ekonomizer i skrzynia i nie wiem co jeszcze.
    U mnie skrzynią zaczął mnie straszyć mechanik. Skrzynia jednak działa i działa bez zarzutu. Podobno! Podkreślam to podobno - zepsuty czujnik ABS może zablokować automatyczna skrzynię. Mnie tak straszono.
    Nie działały mi żadne liczniki, zaś po wymianie czujnika problem się skończył i maleństwo śmiga jak dawniej.
    Jak ze wszystkim - grunt to prawidłowa diagnoza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •