Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Problem ze skrzynią?

  1. #11
    Uwaga gdy agregat ABS - jest uszkodzony caly czas też może pokazywać ze jest czujnik walnięty !

    Przed zaplatą za czujnik podłacz go dla pewności ..
    Jak na górze tak na Dole , Jak w środku tak na zewnątrz..

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Uwaga gdy agregat ABS - jest uszkodzony caly czas też może pokazywać ze jest czujnik walnięty !

    Przed zaplatą za czujnik podłacz go dla pewności ..
    Czy gdy auto było podpięte do kompa i wyszedł błąd - "brak komunikacji z czujnikiem ABS w lewym, tylnym kole" - to może być też agregat?
    Wciąż czekam na ten czujnik - okazuje się, że są 3 rodzaje :razz:

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    To jakis cholerny poniedziałek ja ma dzisiaj podobnie też nie dziala prętkosciomierz, kilometry tez sie nie naliczają, ekonomizer też nic nie pokazuje, kierownica zaczeła ciezko chodzic ale i tu uwaga dla odmiany nie swieci sie kontrolka abs. Bardzo proszę was o rozkminke problemu, dodam ze aku nówka więc zasilanie jest dobre.
    Risorius ;-)

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez Gioco
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Uwaga gdy agregat ABS - jest uszkodzony caly czas też może pokazywać ze jest czujnik walnięty !

    Przed zaplatą za czujnik podłacz go dla pewności ..
    Czy gdy auto było podpięte do kompa i wyszedł błąd - "brak komunikacji z czujnikiem ABS w lewym, tylnym kole" - to może być też agregat?
    Wciąż czekam na ten czujnik - okazuje się, że są 3 rodzaje :razz:
    Tak dokladnie komputer bedzie pokazywac ze to czujnik a moze byc walniety agregat !

    Sygnal z czujnia idzie wlasnie do agregaty i to on dalej rozsyla działanie komputerow auta..

    3 rodzaje ? chyba pamietam sa tylko dwa .. po lifcie kolor wtyczki niebieski - przed liftem kolor szary / i jedyna roznica to jeszcze przod z tylem przod jest krotszy chyba a tyl dluzszy .. lub odwrotnie :)
    Jak na górze tak na Dole , Jak w środku tak na zewnątrz..

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Ponieważ i tak nie wymienię czujnika wcześniej jak w piątek gościu, który go szuka ma czas by znaleźć odpowiedni. Mam w tym temacie do niego zaufanie - sprawdza wszystko po Nr VIN, wydzwania po ASO, konsultuje...nigdy mnie też nie zawiódł.

    Dzięki za podpowiedź by sprawdzić jak będzie po podłączeniu :)

    Tak swoją drogą to coś mi się widzi, że ten problem mam od samego początku - hamulce jak działały tak działają. Przypuszczalnie wcześniej - w momencie uruchamiania autka po przyjeździe - błąd nie wyszedł a poważniejsze usterki przyćmiły ten defekt.

    Będzie dobrze - maleństwo jest kochane i będzie w 100% sprawne ;) choćby mi wszystkie premie miały na jej konto wyjść :hah:

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa
    Pierwsza zasada przy e38- wybitność może nieść za sobą również wady:)

    Kłopoty z czujnikiem są oczywiście powszechnie znane, ale nie dawajcie sobie nic ucinać zakładając się że to czujnik, bo możecie stracić bezcenną rękę:)

    Mój przykład był następujący: podczas powrotu z Chorwacji zapaliła mi się kontrolka absu i kontroli trakcji. Do tego zaczeły oczywiście wariowac liczniki- standart. Czasami skrzynia biegów przechodziła w tryb awaryjny. Naszczęście moje czarne kochanie nie dało plamy i wróciło o własnych siłach. Zauważyłem jednak że nie działa oświetlenie wnętrza i centralny zamek. Początkowo jednak nie łączyłem ze sobą tych dwóch przypadłości, tymbradziej że komputer jasno wskazywał na czujnik absu. Jako że czekałem na czujniczek i kolejkę u mechanika(tak jak koleżanka) postanowiłem zabrać się za oświetlenie i centralny- poszybkich oględzinach miałem gotową diagnozę- zwarcie. Po całej nocy w garażu kolegi(notabene elektryka samochodowego) odkryliśmy przyczynę. Zwarcia dostały kable od lewej tylnej lampki. Wszystko pięknie, tyle że popaliły się izolacje i wysoka temperatura uszkodziła też izolację od kabla który biegł od abs-u. Po naprawie wszystko wróciło do normy.

    Wnioski wyciągnijcie sami:)

    Powodzenia z naprawą!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    jeśli masz dalej problemy z ta skrzynia a jeździsz często z wawy do Mławy to w miejscowości Żurominek przed Mława masz jacka wojciechowskiego który jest dobrym znawca automatów i u niego możesz konsultować ewentualne niedogodności z automatem. Bardzo w porządku mechanik, osobiście u niego jeszcze nic nie naprawiałem ale wielu moich znajomych tak i nie zawiedli się na nim.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    330
    BMW
    E38 740 iL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    jeśli masz dalej problemy z ta skrzynia a jeździsz często z wawy do Mławy to w miejscowości Żurominek przed Mława masz jacka wojciechowskiego który jest dobrym znawca automatów i u niego możesz konsultować ewentualne niedogodności z automatem. Bardzo w porządku mechanik, osobiście u niego jeszcze nic nie naprawiałem ale wielu moich znajomych tak i nie zawiedli się na nim.
    Sęk w tym, że ze skrzynią jest wszystko oki. Taką diagnozę podał mi mechanik z Tuningu na Warszawskiej. Do tej pory nie nawalał, choć jak sprawdzał mi zawieszenie, to mówił, że luzów nie ma i wszystko gra, mogę bezpiecznie jeździć. Przy wymianie kółek na zimówki, mniej więcej po tygodniu od tego sprawdzania, wyszły luzy na przodzie - całkiem rozjechany drążek. Zaczynam wątpić w umiejętności tego mechanika :?
    Dzięki wielkie Wiku :)

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez Gioco
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    jeśli masz dalej problemy z ta skrzynia a jeździsz często z wawy do Mławy to w miejscowości Żurominek przed Mława masz jacka wojciechowskiego który jest dobrym znawca automatów i u niego możesz konsultować ewentualne niedogodności z automatem. Bardzo w porządku mechanik, osobiście u niego jeszcze nic nie naprawiałem ale wielu moich znajomych tak i nie zawiedli się na nim.
    Sęk w tym, że ze skrzynią jest wszystko oki. Taką diagnozę podał mi mechanik z Tuningu na Warszawskiej. Do tej pory nie nawalał, choć jak sprawdzał mi zawieszenie, to mówił, że luzów nie ma i wszystko gra, mogę bezpiecznie jeździć. Przy wymianie kółek na zimówki, mniej więcej po tygodniu od tego sprawdzania, wyszły luzy na przodzie - całkiem rozjechany drążek. Zaczynam wątpić w umiejętności tego mechanika :?
    Dzięki wielkie Wiku :)
    Też wielokrotnie poruszany temat, że szarpaki do sprawdzania zawieszenia w tym aucie najczęściej nie są bardzo skuteczne. Ja po zakupie cieszyłem się komfortem w przednim zawieszeniu przez jakieś 3 tys. km, potem nagle posypało się wszystko (wahacze, drążek, łączniki stab.). Faktem jest, że gdyby mechanik się przyłożył, to by użył bardziej wyszukanych (np. jakiś łom) narzędzi do diagnozy.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Ostatnio pytałem żonki czy nie widziała kręcącej się po Mławie siódemy w bordo kolorze, no i oczywiście mówi że widziała na warszawskich blachach, a wiec to pewnie ty byłaś.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •