Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dźwięk zagadka w e32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5

    Post Dźwięk zagadka w e32

    Witam

    Pacjent to niezimennie v8 3.0 w e32

    Od początku posiadania tego auta męczy mnie jeden szczegół. Pojazd wydaje dziwny dźwięk przy przyspieszaniu (i tylko wtedy). Trudno to określić - w planach jest zrobienie filmu i może mikrofon to wychwyci.

    silnik na wolnych pracuje ok - przegazówka ok
    natomiast przy ruszaniu dźwięk silnika zmienia sie tak jakby chwilowo silnik dotykał gdzieś budy. Przy skręcie w lewo chodzi o wiele ciszej. Kiedy rozpedze auto i jadę płynnie jest w miarę ok ale to ruszanie mnie denerwuje. Jeśli poszarpiemy silnikiem poprzez dodawanie ujmowanie gazu dźwiek też raz jest raz nie - wiec tak jakby gdzies blok lub wydech obijał się

    Ponieważ już miałem problemy z poduszkami w innych bmw już przy zakupie myślałem żę ok poduchy zmienie i allehandro - a tu dupa zmienione obie i nic tzn prawie nic bo wydaje mi się że odgłos lekko się zmienił no ale pozostał
    wskazywało na to również uszkodzenie plastikowej osłony wentylatora (tak już kupiłem) - lewa cześć jest niekompletna

    mechanik stwierdził że nie wie co to jest - sprawdzał zawias i jest ok bez luzów - wizualnie podobno nigdzie nie widać żeby wydech gdzieś dotykał czy coś innego.
    poduszka i tak była do zmiany bo teraz silnik przenosi wyraźnie mniej wibracji na budę ale nadal mnie to dręczy. Dźwięk wydobywa sie jakby z lewej strony bloku (ale wiadomo może nieść po budzie)

    obstawiam że to może poduszki skrzyni a może coś innego? Może ktoś miał taki przypadek
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    A może masz luźne nadkole i dlatego ci telepie, albo ociera?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    A może masz luźne nadkole i dlatego ci telepie, albo ociera?
    nie nie to nie to
    była sprawdzana i rozbierana z obu stron
    wykluczam tez lpg bo auto na gazie i na pb działa tak samo i dźwięk się pojawia w obu przypadkach.
    jeśli ktoś rozbierał takie auto może podpowie gdzie jest blisko osadzony blok w stosunku do budy i czy wspiera sie tylko na dwóch poduszkach silnika i dwóch skrzyni?
    Ostatnio edytowane przez venom ; 03-02-2014 o 08:09
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    A słyszałem, że w V8 się rozkręcają śruby od pompy oleju czy jakoś tak, kurde nie pamiętam teraz... może to ona?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    samochód na podnośnik jeden wsiada do środka i dodaje gazu na drive gdy samochód wisi a jeden dokładnie ogląda co sie dzieje pod spodem.

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sprawdź czy poduszki silnika są dobrze (na 2 śruby) przykręcone. Poza tym sprawdź poduszki skrzyni i podporę wału. Przypatrz się również wieszakom wydechu, które mocowane są do skrzyni biegów.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Ok sprawdze to wszystko - skrzynia jest manualna
    problem polega na tym że tutaj bardziej ten motyw objawia się w ruchu bo na wolnych nic nie slychac - czyli pojazd musi ruszyc a to wyklucza badanie na podnośniku słupowym chociaż może to wyjdzie - zobaczymy
    co do pompy oleju to sprawdzana nie była ale cisnienie oleju zapala sie na dwie sek po odpaleniu na gorącym silniku a na zimnym gaśnie równo z rozrusznikiem
    auto jest zalane olejem valvoline 10w40
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  8. #8
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja mialem podobnie w swojej e32 tylko u mnie bylo podczas szybszego ruszania i okazalo sie ze podpora walu

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    z kolejnych obserwacji - dziek stał się bardziej irytujący. Juź mówie dlaczego wcześniej pojawiał się chwilowo natomiast teraz pojawia się zdecydowanie częściej po wymianie poduszek silnika - czyli cos co sie roztelepało usztywniło się i buczy. Teraz dźwięk silnika zmienia się od np wpadniecia w dziurę. Najciszej jest przy stałym przyspieszaniu zaburczy a potem jest błoga cisza - aź zmienię bieg. Czyli wygląda na to że coś opiera się przodem i cofniete (poprzez przyspieszenie) cichnie. Podpory nie brałem pod uwagę a w tym roczniku mogła już paść - szczególnie że przy agresywnym starcie czułem wibracje i stukanie o podłogę z tyłu.
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar venom
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    70
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    slaskie
    Blog
    5
    Witam. Temat archiwalny ale ponieważ trzeba sobie pomagać to pisze jak się problem rozwiązał. Kolejny raz koledzy z impexu dali rade - dzięki za podpowiedzi. Dźwięk to był odbijający się kolektor wydechowy o przekładnię kierownicy która ktoś wymienił na egz z m30. Rozwiązanie to podłożyć podkładkę ok 5mm pod poduszkę od strony kierowcy. Po tym zabiegu cisza jak w kościele. Uwzajcie jak wymienianie przekładnię w m60 bo podobno są identyczne a ta od m30 będzie wlasnie odbijać.
    było:
    E30 320i
    Z3
    E30 335i
    E32 730i
    E34 525i

    jest:
    E38 728i

Podobne wątki

  1. zagadka
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 19:15
  2. zagadka
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 244
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 13:20
  3. Zagadka :)
    Przez Neuf w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 13:50
  4. zagadka
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •