Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: instalacja PRINS - czy na pewno taka dobra?

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    instalacja PRINS - czy na pewno taka dobra?

    Mój temat jest skierowany do osób, które uzytkują tę instalację już jakiś czas, o wyrażenie opinii na mój post.

    Ostatnio spotykam uzytkowników tej instalacji mających ją ok. 2 lata.
    Jak wiadomo instalacja ta nie wymaga mapowania, tylko korzysta z mapowania/ ustawień spalania na benzynie.
    Oni skarżą się, oraz gazownicy też coś marudzą, że instalacja ta po jakimś dłuższym okresie użytkowania, przestawia ustawienia spalania na benzynie - po prostu je psuje.

    Ktoś to doświadczył już, czy wszyscy jak na razie mają z tego samą radość, bo do niedawna słyszałem o prinsie w samych superlatywach :?
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Kazda zle ustawiona instalacja gazowa zmieni ustawienia wtrysku benzyny.

    Na pracy na gazie komputer wtrysku benzyny nie wie ze auto jedzie na gazie i jezeli mieszanka gazu jest zle ustawiona komputer wtrysku benzyny probuje ja sam "naprawic".

    Po tym "naprawianiu" auto nie bedzie jezdzic przez chwile dobrze na benzynie - poniewaz jedzie na "naprawionych" ustawieniach gazowych.

    Dotyczy to wszystkich instalacji.

    Z tego powodu kolejnosc programowania instalacji gazowych lub regulacji jest nastepujaca.

    - Reset wtrysku benzyny
    - jazda - ok. 100 kilometrow tylko na benzynie
    - ustawianie lub regulacja gazu do tych (juz teraz prawidlowych ustawien) benzyny

    Jezeli teraz ustawienia zostana dobrze zrobione - wszystko bedzie ok.


    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    I jeszcze jedno -

    w Prinsie nie ustawia sie mapowania - ale ustawia sie wtrysk gazu wzgledem wtrysku benzyny - jest to ustawienie ktore trzeba dokonac jednorazowo (lecz umiejetnie w czasie jazdy autem lub na hamowni).

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    3 lata i 80 tys. km na LPG.

    Zadnych problemow, poza tym ze butla przeszkadzala w bagazniku, ale teraz jest w kole :hah:

    Tak powaznie to jest ideal - trzeba tylko troche doswiadczenia i cierpliwosci.

    Teraz zrobie przeglad LPG, bo zima idzie. Drugi przeglad!!

    Jestem za Prinsem..

    E32 740 M60B40 `94 290tys. km

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    witam ja mam 3 lata u siebie Prinsa w 740 92rok. z tego ja jeżdze autkiem juz 14 miesięcy i zrobiłem jakies 55 tys. u mnie wystapił problem z dme silnika. po podpięciu kompa mam bład 200(bład oprogramowania silnika). jak teraz pojezdziłem tylko na pb to problem sie uspokoił(z rana zle pracuje silnik nierowno i sie zamula- gdy lambdy nie chodza a silnik bierze ustawienia z kompa). tak wiec musze dme silnika wymienic i bedzie gitara(tak mysle). w miedzy czasie byłem na kompie od gazu i niby z instalacja mam wszystko ok.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    witam ja mam 3 lata u siebie Prinsa w 740 92rok. z tego ja jeżdze autkiem juz 14 miesięcy i zrobiłem jakies 55 tys. u mnie wystapił problem z dme silnika. po podpięciu kompa mam bład 200(bład oprogramowania silnika). jak teraz pojezdziłem tylko na pb to problem sie uspokoił(z rana zle pracuje silnik nierowno i sie zamula- gdy lambdy nie chodza a silnik bierze ustawienia z kompa). tak wiec musze dme silnika wymienic i bedzie gitara(tak mysle). w miedzy czasie byłem na kompie od gazu i niby z instalacja mam wszystko ok.

    Nic nie musisz wymieniac - zrob reset DME - pojezdzij ze 100 km tylko na PB i jedz ustawic instalacje gazowa.

    Problem ktory wystepuje u ciebie opisalem wyzej.

    Mozesz zrobic jeszcze maly test - przed odstawieniem wieczorem auta na noc - pojezdzij te ostatnie 5 - 10 km tylko na benzynie - rano auto bedzie chodzic idealnie.


    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    oj watpie czy zwykły reset dme u mnie pomoze . ja juz z rok mam ten problem (ale po podpieciu kompa zadnych błedow oprogramowania nie było od 2 miechow jest). tak jak pisałem jak teraz jezdze na pb to jest duzo lepiej( a jak nie jezdze na pb to staram sie te ostatnie km przed zgaszenie na noc przejechac na pb). moj mechanik mi powiedział ze z czasm insrtalacja sekwencyjna gazu programuje kom silnika i dzieja sie takie cuda( miał taka akcje w A8 i po zmianie dme sytuacja sie poprawiła). tak wiec nie sadze zeby zwykły resecki dme pomogł ;(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    a na pb zrobiłem juz z 700 km . instalacji Prinsa sie nie reguluje kolego

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    . instalacji Prinsa sie nie reguluje kolego
    wiekszej bzdury nie slyszalem.

    Instalacje Prins normalnie sie reguluje. Ustawia sie i cisnienie i dawke przy duzych obciazeniach i bieg jalowy. Zaleta jest oczywiscie to, ze charakterystyka wtryskow Keichin jest dokladnie taka sama jak wtryskow benzynowych. Zaznaczam - charakterystyka (nie wydajnosc!!)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Ponadto jesli wymienisz DME to czy sadziszze LPG nie rozbije nowego kompa bez regulacji?

    Nie wymieniaj, tylko zrob jak Ci Sebek mowi. Kase zostaw sobie na co innego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •