Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: instalacja PRINS - czy na pewno taka dobra?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    no niby ten gość z Zmościa jest na tej liście to może coś poradzi. jak byłem u niego ostatnio to mi powiedział ze niby z gazem mam wszystko dobrze a z ben cos nie tak ze niby wtryskiwacze benz sie za poźno otwieraja(za małe cisnienie pb). wiec od tego czasu wymieniłem pompę paliwa(zmiana na nowa nic nie dała) i sondy lambda(bo niby były kaput). po tych wymianach dalej z rana mam kaszanke na pb wiec nie wiem co jest

  2. #22
    Jesli chodzi dobrze, to odpusc sobie ten blad.

    Oczywiscie testujesz testerem ori? :hah: Jesli nie, to moze byc niespojnosc w transmisji (np. Carsoft) i takie bzdury wyskakuja.

    Jesli sondy chodza, czasy wtrysku jednakowe i zadnych zlych objawow nie ma z DME, to lec na regulacje LPG.

    Sadze ze precyzyjniejszej instalacji nie znajdziesz.

    Powodzenia

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    testowany był kompem boscha(wtedy mi ten bład wyskoczył). na pb tak jak pisałem chodzi srednio jak jeździłem teraz dłużęj prawie wyłącznie na pb to było lepiej ale nie idealnie. na poczatek pojde za Wasza rada i skasuje dme pojezdze na pb i na regulacje gazu podskocze. wtedy zobaczymy co i jak czy warto to dme bedzie ruszac

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    dzisiaj zrobiłem reset dme tak jak mi radziliscie. na poniedziałek jestem umowiony z gaziarzem i do tego czasu bede na pb smigał. ale najgorsze jest to ze po tym resecie dme jak zapalałem 2 razy mi zgasł a jak zapalił to strasznie nierowno chodził(jak sie rozgrzał to lepiej było ale bez rewelacji -wiec nasuwa sie pytanie czy rzeczywiscie mi ta regulacja gazu pomoze). czy oprocz dme na tak fatalna prace zimnego silnika moze miec wpływ np. czujnik temperatury lub cos innego?

  5. #25
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tak - na zla prace silnika moga miec wplyw inne faktory - ale pojezdzij do poniedzialku i tak na benzynie.

    Gdyby dalej bylo zle pomyslimy dalej.

    Po resecie DME musie sie dopiero zaprogramowac.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    odezwe sie blizej weekendu bo do soboty ze 100km stukne to bedzie widac jak jest z tym pb. no i oczywiscie ten gazownik w poniedziaek to zobacze co wyjdzie

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez studentgrzes
    dzisiaj zrobiłem reset dme tak jak mi radziliscie. na poniedziałek jestem umowiony z gaziarzem i do tego czasu bede na pb smigał. ale najgorsze jest to ze po tym resecie dme jak zapalałem 2 razy mi zgasł a jak zapalił to strasznie nierowno chodził(jak sie rozgrzał to lepiej było ale bez rewelacji -wiec nasuwa sie pytanie czy rzeczywiscie mi ta regulacja gazu pomoze). czy oprocz dme na tak fatalna prace zimnego silnika moze miec wpływ np. czujnik temperatury lub cos innego?
    Wlasnie po resecie DME tak ma chodzic silnik- zawsze na poczatku bedzie szarpal jak wariat poniewaz startuje z wartosci standardowych i dopiero po dluzszej pracy na nowo lapie nastawy- takze nie obawiaj sie ;) tak wlasne ma byc
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    okej zrobiłem dzisiaj prawie 100 km i jest lepiej teraz czekam do poniedzialku na regulacje gazu

  9. #29
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tylko przypadkiem przed regulacja nie wlaczaj gazu.

    Powiedz gazownikowi zeby - dopasowal czasy wtrysku gazu do wtrysku benzyny - wartosciami - RC_inj i Off_inj. Powinien wiedziec o co chodzi.

    A tak dla ciebie - jak bedzie przelaczal softem miedzy gazem a pb - czasy wtryskow (widoczne cyfrowo i wykresowo) powinny byc prawie takie same - i to przy roznych obciazeniach silnika - wtedy instalacja jest dobrze ustawiona.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #30
    Czekamy na wiesci z poniedzialku :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •