Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: PODWÓJNE SZYBY. PROBLEM.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    740
    Skąd
    Warszawa/Stara Miłosna
    witam, jeśli jeszcze nie masz pozostałych szyb mogę dać Ci numer do gości którzy powinni mieć podwójne chyba właśnie z gazem, moje są z gazem a tamte były identyczne więc raczej to te :D

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Myślałem że to dotyczy tylko MB więc to samo dzieje się w s-klasach w220 jak szukałem s500 to prawie każda miała coś takiego na rantach szyb jedna to już tak zaawansowanie że wyglądało to okropnie ale że bmw takie cyrki ma też to jestem pod wrażeniem :D
    u mnie mam też podwójne ale nic na szczęście się nie dzieje poza tym jak poznać czy to z gazem czy antywłamaniowe??

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    potwierdzam.. mi też się rozklejają ale na razie tylko tył.. Sebek może zasięgniesz języka w ASO w DE jak to jest z tą gwarancją...

    Powiem że staram się utrzymać auto w porządku ale przez te szyby... ehh.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Powiem wam że jakoś nie chce mi sie wierzyć że dali by na cokolwiek dożywotnią gwarancję.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    178
    BMW
    E65
    Skąd
    Olsztyn
    Pierwsze cos takiego slysze... Chcialbym wiedziec jak poznac po tym czy mam z gazem czy te drugie dziadostwo. Mam grube podwojne i z czarnym paskiem przy brzegu.
    5.0 V8 IROC-Z28

  6. #16
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    Powiem wam że jakoś nie chce mi sie wierzyć że dali by na cokolwiek dożywotnią gwarancję.

    Nie wyssalem tego z palca - problem byl opisywany bardzo czesto na niemieckim 7er.

    Tam wyczytalem ze po pertraktacjach z ASO (a oni znow z centrala) klienci dostawali nowe szyby.

    Wiadomo ze trzeba miec odpowiednie argumenty i wszystko tez zalezy od dobrych checi szefostwa danego ASO.

    Ja nie mowie o dozywotniej gwarancji (taka w niemczech jest zabroniona, na wszystko musi byc ustalony termin) lecz o ich dobrej woli ;D
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #17
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez papug
    Pierwsze cos takiego slysze... Chcialbym wiedziec jak poznac po tym czy mam z gazem czy te drugie dziadostwo. Mam grube podwojne i z czarnym paskiem przy brzegu.

    Popros kogos aby zalatwil ci opis wyposazenia twojego samochodu wedlug numeru VIN.

    Wiem ze na forum ktos to proponowal.

    Zwykle podwojne szyby podane sa w tym opisie jak - DOPPELVERGLASUNG lub DOPPELSCHEIBEN a te drugie jako SCHUTZVERGLASUNG lub SCHUTZVERGLASUNGSCHEIBEN.

    Na pierwszy rzut oka na szybe nie rozpozna sie roznicy.

    Tak jak juz pisalem w zwyklych podwojnych jest pomiedzy dwoma szybami przerwa a w niej gaz.

    W tych drugich dwie warstwy szyby a pomiedzy nimi folia - ktora wlasnie sie rozwarstwia.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #18
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek

    Popros kogos aby zalatwil ci opis wyposazenia twojego samochodu wedlug numeru VIN.

    Wiem ze na forum ktos to proponowal.
    AdamBMW .... :D

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Zwykle podwojne szyby podane sa w tym opisie jak - DOPPELVERGLASUNG lub DOPPELSCHEIBEN a te drugie jako SCHUTZVERGLASUNG lub SCHUTZVERGLASUNGSCHEIBEN.

    Na pierwszy rzut oka na szybe nie rozpozna sie roznicy.

    Tak jak juz pisalem w zwyklych podwojnych jest pomiedzy dwoma szybami przerwa a w niej gaz.

    W tych drugich dwie warstwy szyby a pomiedzy nimi folia - ktora wlasnie sie rozwarstwia.
    Roznica pomiedzy doppel a schutz jest ale naprawde minimalna- dopiero kladac jedna obok drugiej widac ze szybki schutz minimalnie mocniej sie srebrza przy swietle dziennym. Roznica w uzytkowaniu jest taka ze szybke schutz (pol. ochronna) nie idzie sforsowac narzedziem mniejszym jak 5kg mlot ;D sa prawie nie do przejscia dla zlodzieja lub innych typkow ;D .

    p.s: w razie W mam doppelszybki ;) 2kpl-1 do zwyklego 7 i 1 do longa
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    A ja w VIN mam tak wpisane: 352 DOUBLE GLAZING . to bedzie po niemiecku chyba te pierwsze czyli: DOPPELVERGLASUNG
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •