Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: [E32] Czy to już koniec silnika?Czy uszczelka pod głowicą?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski

    Post [E32] Czy to już koniec silnika?Czy uszczelka pod głowicą?

    Witam
    Panowie jestem załamany, już się cieszyłem, że bmw będzie jeździło jak marzenie i czar prysł w czwartek. Likwidowałem wyciek oleju spod dekla rozrządu, okazało się, że ktoś kleił na czerwony silikon, teraz dałem tam specjalny silikon do klejenia misek olejowych. Po skręceniu wszystkiego bmw odpaliło normalnie, wyjechałem z garażu, zacząłem odpowietrzać, niby wszystko w porządku po odkręceniu odpowietrznika z termostatu zaczął lecieć płyn. Zgasiłem bmw, i tu normalnie magia, nie chciała zapalić jak już odpaliła kolega powiedział, że z tłumika poszedł czarny dym, i zaczęła nie równo pracować, ale po chwili już normalnie na wszystkie cylindry. Odjechałem od kolegi ze 3 kilometry, bmw zaszarpało i zgasła. I koniec już nie chciała odpalić nawet na lince, przyciągnęliśmy z powrotem do niego na linie, jako że u mnie nie działa wskaźnik paliwa dla pewności wlałem 10 litrów benzyny. Kręcimy kręcimy i nic zero reakcji w pewnym momencie fuknęła niebieskim dymem z okolicy filtra powietrza, nie był to strzał. Bmw nie odpaliło padł aku. Iskra jest, świece suche, więc wykręciliśmy pompe paliwa sprawdzaliśmy to praktycznie nie dawała benzyny. Dzisiaj założyłem nową ze sklepu(tzn kolega bo ja byłem w pracy) przyjechał po mnie bmw, wsiadłem za kierownice przekręcam kluczyk a ona kręci kręci i nic, to ja znowu po chwili załapała chodzi, ale po dodaniu gazu silnik jakby dęba stawał aż budą rzuciło, zdjąłem noge z gazu chodzi normalnie, znowu naciskam wkręca się ale jakby do 2 tys, czuć szarpanie silnikiem za chwile patrzymy a temperatura w oczach rośnie, doszło do pierwszej kreski przed czerwonym polem, zgasiłem. Odkręciłem delikatnie korek od zbiorniczka płynu słychać jakby się gotował ale pomału wypuściłem powietrze i odkręciłem normalnie. Poczekaliśmy chwile i myśle odpale i wracamy do kolegi garażu. Jednak bmw nie chciała odpalić znowu kręci i co raz fuknie z miejsca tego którego kleiłem żeby nie wyciekał olej, z tej pokrywy rozrządu, bo aż wąż od chłodnicy ten od filtra powietrza widać jak zasmarkany. Próbowałem odpalić i nic, w końcu powiedziałem że albo odpali albo padnie aku, kręciłem kręciłem to ona jak stary diesel coraz szybciej coraz szybciej aż w końcu załapała jakby na jeden cylinder i za chwile bach chodzi równo trzymam 3 tys obrotów a ona co chwile fuka jakby powietrze schodziło. Ciężko to opisać, kumpel zamknął maske i dawaj szybko do niego, temperatura rosła w oczach jak już do niego dojeżdżaliśmy dochodziła na czerwone pole, dodałem jeszcze gazu ze dwa razy to już nie było tego jakby blokowania silnika tylko do 2 tys jakby trzesło silnikiem bo nie na wszystkie cylindry chodzi. Zgasiłem otwieramy maske odkręcamy odpowietrznik a tam jak z parowozu pełno pary i schodziła z 3 minuty pod ciśnieniem ale nie leciał płyn wogóle tylko sama para, jak zeszło ciśnienie przez odpowietrznik odkręciliśmy korek od zbiorniczka płynu a tam susza. Zamknęliśmy maske i kolega odwiózł mnie do domu. Czy ktoś miał kiedyś podobny przypadek? Zaznacze że przed klejeniem tego wycieku oleju wszystko było cacy, tzn rano jak odpalałem to przez chwile falowała na obrotach, ale wystarczyło przytrzymać pedał gazu i już nie falowała. Teraz już nie wiem co to jest, już mam dość tego samochodu więcej stoi u mechanika niż nią jeżdże wsadziłem ponad 2 tys, i dalej nie mam czym jeździć.
    Chyba ją zezłomuje.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    A olej w silniku był?? Jak dla mnie silnik się zaciera, pękła uszczela od przegrzania i buch... Ale to tylko moje podejrzenie...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Tak bo jeszcze sprawdzałem i było prawie maks na bagnecie, a i jak wróciliśmy do niego to na bagnecie zrobiło się biało, tak jak pod korkiem wlewu oleju. A i jak kręciłem rozrusznikiem to na 3 kręcenia raz go przycięło.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    ehh możliwości jest dużo z tymi szarpnięciami... coś się musiało stać, tłok mógł pęknąć, głowica mogła pęknąć i woda mogła dostać się do oleju, trudno stwierdzić... jeżeli nie było plamy wody pod autem ani nigdzie nie leciała ciurkiem to ewidentnie dostała się do oleju... Albo przy tym uszczelnianiu dekla rozrządu coś wpadło do środka co zmogło narobić niezłego bigosu w silniku.
    Ostatnio edytowane przez capoZe32 ; 01-02-2014 o 18:54

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego przed rozebraniem wszystko było dobrze, normalnie jeździła, po zlikwidowaniu wycieku raptem silnik poszedł w p......u

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Misiek89 Zobacz posta
    Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego przed rozebraniem wszystko było dobrze, normalnie jeździła, po zlikwidowaniu wycieku raptem silnik poszedł w p......u
    Albo przy tym uszczelnianiu dekla rozrządu coś wpadło do środka co zmogło narobić niezłego bigosu w silniku.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Hm niby żaden klucz ani nic, mnie zastanawia dlaczego z tamtąd teraz fuka powietrze tzn jakby spaliny bo na niebiesko fuka, a później jakby z olejem fukało, bo nie były to strzały.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Misiek89 Zobacz posta
    Hm niby żaden klucz ani nic, mnie zastanawia dlaczego z tamtąd teraz fuka powietrze tzn jakby spaliny bo na niebiesko fuka, a później jakby z olejem fukało, bo nie były to strzały.
    Jak jest niebieski dym to znaczy że silnik pali olej...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    No tak tylko czemu przed klejeniem tej pokrywy od rozrządu nic takiego nie miało miejsca, po tym kaplica, fukało na niebiesko przy odpalaniu, jak odpaliła to nie widziałem bo wisko rozganiało ale słyszałem jak co chwile puszczała tamtędy powietrze i na przewodzie od wody widać rozpryśnięty olej.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Gadałem z kumplem to powiedział, że może być zapowietrzony układ chłodzenia i dlatego tak się dzieje, czy to możliwe?

Podobne wątki

  1. [silnik] Czy to uszczelka pod głowicą?
    Przez kubix7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 22:04
  2. Czy to uszczelka pod głowicą??
    Przez kazas4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 00:54
  3. [wnętrze] Problemy w pilotem czy to już koniec
    Przez adamek99999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:29
  4. [silnik] Uszczelka pod głowicą???
    Przez Artur7er w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 23:01
  5. Uszczelka pod głowicą
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •