Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Wątek: [E32] Czy to już koniec silnika?Czy uszczelka pod głowicą?

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    No właśnie chyba będę wymieniał wszystko, pod koniec tygodnia kolega zacznie rozbierać i zobaczymy co wylezie, mówił mi że mogą być też do wymiany pierścienie na tłokach bo nie chciała odpalić.
    Mi się wydaje, że dlatego bo była zapowietrzona, dzisiaj po odpowietrzeniu pali na ciepłym i na zimnym silniku po dwóch przekręceniach wału.

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    Jeśli Irku marzysz o tym to ok jednego tysia
    -robota i ustawienie zaworów.
    -Uszczelka
    -pełna obróbka głowicy
    części montażowe:
    -nakrętki kolektora
    -uszczelka kolektora s i w
    -uszczelka klawiatury

  3. #33
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Marcin, ja o tym nie marzę, ale z doświadczenia na forum wiem, że jak jeden powie "2 tysiące," a drugi powie "Kto tak powiedział że 2 tyś? Ja taką naprawę bym zrobił za 1000 już z robotą i częściami a w cenie pełna obróbka głowicy" to wiem że zaraz wywiąże się taka zażarta dyskusja, że przez kilka stron nie będziemy w stanie jej opanować, a na końcu i tak się okaże że jeden jak i drugi mieli na myśli różne standardy tej samej naprawy. Dlatego poprosiłem Cię o wyjaśnienie co zawiera się w tej cenie żeby uniknąć zbędnego bicia piany. Понял? ;)

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Hehe żartowałem tylko, niedoczytałem i myslalem że ktoś krzyknął za samą głowicę 2 tyś : P Myślę że jest sprostowanie i wiadomo o co chodzi więc jest ok.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Witam ponownie
    Nie odpowiadałem w tym wątku ponieważ myślałem, że uporałem się już z problemem, otóż okazało się, że jednak nie.
    Minął miesiąc po wymianie głowicy na drugą, zregenerowanie jej, zamontowanie nowej uszczelki pod głowice. I nowy problem dużo oleju w płynie chłodzącym, jest go tyle że jak wkładam palec w zbiorniczek to mam palec cały w oleju. Zastanawiam się teraz co poszło nie tak. Powiem tyle, że teraz jest więcej oleju niż przed wymianą tej głowicy i uszczelki, wtedy były plamki oleju, a teraz jest go tyle że nie da się płynu dolać, bez uprzedniego naciśnięcia węża chłodnicy aby wypłynął olej ze zbiorniczka wyrównawczego.
    Wychodzi na to, że cały remont głowicy psu na bude a pieniądze wyrzucone w błoto.
    Wiem, że nikt mi nie powie co to, kolega mówi żeby spróbować dokręcić jeszcze raz głowice na ciepłym silniku, nie wiem czy to dobry pomysł.

  6. #36
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Są dwie opcje, błąd w sztuce albo tania uszczelka pod głowicą.
    pozdrawiam Bartek

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Najpewniej masz wydmuchaną uszczelkę pod głowicą. Może właśnie za słabym momentem była dokręcona ?

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    A jesteś pewien, że ta głowica, którą wrzuciłeś teraz była sprawna? Woziłeś ją na prześwietlenie?

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    powiem tak po zdjęciu czapki kanały wodne z olejowymi sie mieszają z kanałów smarujących przedostaje sie olej do chłodziwa i chłodziwo do oleju bo blok jest przechylony dobrze wypłukaj układ i spuść to i zalej ponownie zalewaj wodą aż wylejesz bez oleju i tak samo olej sprawdź czy nie ma masła. Uszczelka już musiała by być rażąca, stosuje tanie uszczelki Glaser nawet do mojego bmw ją włożyłem przy naprawie nigdy ani ja ani mój kolega z podobnym fachem nie narzekał na tą uszczelkę. Wiec jak płukanie nie pomoże no to coś ewidentnie poszło nie tak.

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Tak głowica była sprawdzana na szczelność, ogólnie to jest dla mnie dziwne, że bmw nie daje żadnych objawów, silnik pracuje równo, temp. stoi w pionie czy na postoju czy podczas jazdy. W czwartek jade dokręcić głowice, i wtedy wypłukamy cały układ dokładnie, a może znacie jakiś dobry środek do płukania układów chłodzących?

Podobne wątki

  1. [silnik] Czy to uszczelka pod głowicą?
    Przez kubix7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 22:04
  2. Czy to uszczelka pod głowicą??
    Przez kazas4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 00:54
  3. [wnętrze] Problemy w pilotem czy to już koniec
    Przez adamek99999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:29
  4. [silnik] Uszczelka pod głowicą???
    Przez Artur7er w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 23:01
  5. Uszczelka pod głowicą
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •