Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: M70B50 czyli za co zabrać się w komorze silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4

    Post M70B50 czyli za co zabrać się w komorze silnika

    Witam,

    jestem w trakcie wielkiego czyszczenia, wymieniania i porządkowania części w komorze silnika. Wszystko zostało rozebrane łącznie z blachami, zderzakiem, pasem przednim i innymi przeszkadzającymi elementami.

    Dotarłem do momentu, że czeka mnie demontaż kolektorów dolotowych potem dekli zaworowych etc...

    Wymieniam wszystkie uszczelki jakie spotkam na drodze, czyszczę elementy metodą szkiełkowania i odtłuszczam blok silnika i inne większe elementy zaolejone. Wymieniam także różne sparciałe przewody oraz te gdzie jest wyciek nie wiadomo skąd (bo np jest kilka węży obok siebie więc profilaktycznie wymieniam).

    Teraz pytanie, bo chciałem regenerować profilaktycznie alternator i wymienić przewody klimatyzacji. Czy są jakieś elementy na które zwrócić szczególną uwagę i wymienić profilaktycznie, żeby mieć spokój? Już tyle rozebrałem i mam do wszystkiego dostęp więc szkoda, żeby czegoś nie wymienić, aniżeli mam potem się głowić i znowu pchać tam gdzie nie powinienem... tym bardziej, że auto będzie malowane

    Chłodnice klimy i wody są nowe, wisko działa bez problemu, paski będą nowe...

    Pozdrawiam i czekam na propozycje.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przewody wspomagania masz suche?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Przewody wspomagania masz suche?
    Dzięki, że pytasz, też się nimi zająłem i pompa wspomagania z NIVO będzie nowa-używana z odpowiednim olejem (poprzednio był czerwony)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Fajnie, że doprowadzasz do porządku M70. Na pewno postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania.

    Pytanie czy masz pewność, że uszczelki kolektorów były szczelne przed tą robotą? Mam na myśli to, czy silnik pracował równo w każdych warunkach przy każdej temperaturze. Może się zdarzyć, że jak zdejmiesz kolektory to po złożeniu na starych uszczelkach może być jakaś nieszczelność. Tak więc uszczelnij porządnie to przed złożeniem. Wiem, że większość to uszczelnia na starych uszczelkach - ja co prawda kupiłem 4 nowe uszczelki w ASO, ale jestem raczej wyjątkiem.
    Przy okazji jak kolektory masz na wierzchu, proponuję oczyścić wtryskiwacze, wymienić 24 o-ringi uszczelniające. Warto też zdjąć dekle zaworowe i sprawdzić stan dokręcenia śrub magistrali olejowych. Gdzieś czytałem, że lubią się odkręcać, chociaż u mnie to się nie potwierdziło i wszystko było OK. Złożenie wszystkiego na nowej odmie to już formalność.

    Tu masz link do tego co ja robiłem

    http://www.klinika-bmw.pl/feat/kolek...kie-e32-750il/

    Oprócz tego wymiana świec, kopułek i palców rozdzielacza (koszt niezbyt wielki) + sprawdzenie i ewentualna wymiana przewodów zapłonowych.

    Pomysł ze zrobieniem alternatora kiedy wszystko masz rozebrane nie jest głupi.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    capoZe32 słuchaj Qb-y ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    capoZe32 słuchaj Qb-y ;)
    Myślę, że kolega ttrol powinien wtrącić swoje 3 grosze do tematu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    capoZe32 słuchaj Qb-y ;)
    Nastawiam się właśnie na to, że odpowiadać będą Ci co są w posiadaniu v12 czyli qba, banol, ttrol, PawelM... :) Oni z pewnością mają najwięcej do powiedzenia.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Kolego jak nie zamierzasz, zakładać nowych uszczelek pod kolektory ssące, załóż je na silikon temperaturowy, powinno być ok. Ja u siebie jak miałem V12, kupiłem nowe z Aso, ale i tak uszczelniłem dodatkowo, malutką warstwą silikonu. Qba u mnie właśnie śruby od listw magistrali olejowych były luźne, więc jak zdjąłem pokrywy to poodkręcałem listwy, poczyściłem i złożyłem do kupy. Jeśli masz luz na kierownicy możesz go skasować, przy zdjętych kolektorach masz łatwy dostęp.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, odezwę się jak tylko znajdę chwilę :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 28-12-2013 o 14:20
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12

    Post

    Simmeringi na walkach i wale - niestety, bez wyjęcia skrzyni na wale możesz wymienić tylko przedni, ale i tak na plus. Uszczelki odbudowy rozrządu, pompa wody, termostat. Jeśli nie będziesz ruszał okolic przodu silnika podkręcają śruby mocujące dekle rozrządu, u mnie sporo było luźnych, co powodowało wycieki. Pisałeś, ze hydraulika była eksploatowania na ATFie, zobacz, czy przekładnie nie leje... Przewody klimy zostaw jeśli są ok. Moje po wymianie gazu na R134 są w porządku już trzeci rok. W razie problemu wymienisz je bez rozbierania wszystkiego. Kasę, która byś na nie wydał spozytkuj na zestaw uszczelek do przekładni. Zalewasz nowy olej, fajnie byłoby mieć ja czysta i szczelną... Dolewki CHFa bolą bardziej niż czerwonego...
    Sprawdź napinacz i ślizg łańcucha. Zmień rolki pasków.

    Pozostaje oczywiście kwestia uszczelniaczy zaworów i głowic... Właśnie jestem na etapie rozmyślań, czy przypadkiem nie dźwigne silnika i nie zrobię głowic, wymieniając przy okazji te uszczelnienia, których nie da się zrobić, kiedy piec jest w samochodzie. Dużo lepiej się robi mając silnik na stojaku. Poza tym, mozna wtedy bez problemu wyjąc przekładnie, skrzynie, przejrzeć Webasto jeśli jest, zabezpieczyć komorę silnika antykorozyjnie (nawet ładne blacharsko samochody maja w dolnych częściach komory swoje grzeszki) czy w końcu nadać całości estetyczny kształt...
    Zdaje sobie sprawę, ze to może brzmieć trochę jak majaczenie, ale jeśli chcesz działać profilaktycznie i nadać swojej pracy faktyczna wartość, to działanie kompleksowe daje dużo lepsze efekty. Sprawdzone na żywym organizmie. Ilośc czasie pieniędzy jaka zmarnotrawilem na roboty cząstkowe jest koszmarna, a pełnej satysfakcji nigdy nie ma.
    Oczywiście jeśli nie masz możliwości, skup sie na pierwszej części wypowiedzi. Twój samochód i tak będzie bardziej 'zadbany' i 'doinwestowany' niż wiele wokoło :D Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 28-12-2013 o 22:20

Podobne wątki

  1. [silnik] Cisnienie w komorze korbowej silnika?
    Przez technics w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 20:40
  2. Przeciek wewnątrz kabiny. Jak się do tego zabrać?
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 14:47
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 11:17
  4. [mechanika] Dymi w komorze silnika
    Przez B. w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 15:44
  5. Przekazniki-tylko w komorze silnika?
    Przez biemdabljufan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •