Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Złe wieści w sprawie akcyzy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela

    Złe wieści w sprawie akcyzy

    wiesci dobre, ale tylko dla tych, ktorzy planuja sprowadzenie wiekszych i drozszych aut. takich np. jak 7er.

    http://biznes.onet.pl/0,1865902,wiadomosci.html

    500 euro za każdy samochód
    (IAR, tm/20.11.2008, godz. 06:18)
    Dziennik "Polska" pisze, że kupowanie używanych 10-letnich aut za granicą przestanie się opłacać. Jak dowiedziała się gazeta, już w przyszłym roku dzisiejszą akcyzę, której wysokość zależy od pojemności silnika i ceny zakupu auta, zastąpi stały podatek wynoszący 500 euro.

    Nad projektem pracuje komisja "Przyjazne państwo" kierowana przez Janusza Palikota. Przychylni mu są także posłowie PiS, którzy uważają, że wyeliminują w ten sposób oszustwa na granicy polegające na zaniżaniu wartości sprowadzanego samochodu. Wprowadzenie podatku ma także zapobiec importowi do Polski starych wyeksploatowanych aut, gdyż znacznie wzrosną jego koszty.

    "Polska" pisze, że do pomysłu zlikwidowania akcyzy i zastąpienia jej stałą opłatą na razie z rezerwą podchodzi Ministerstwo Finansów. Są obawy, że zamiast przynieść większe wpływy do budżetu, skończy się na jeszcze mniejszych dochodach niż dziś, przez spadek liczby kupionych za granicą aut.

    Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Nie będę przeklinał, ale wprowadzenie stałej opłaty (jak zwał tak zwał) akcyzowej w stałej wysokości 500€ będzie ograniczać swobodny przepływ towarów i usług miedzy państwami Unii. ;( Nie przejdzie - tak uważam. Nawet jeśli jakoś to wprowadzą to na niedługo. Dla mnie śmierdzi to kolejnym bublem. :/
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Dla handlarzy napewno nie bedzie to przyjazna ustawa. Dla osób noszących się z zamiarem kupna samochodu o poj. ok 4l za 30k eur zmienia to diametralnie postać rzeczy.
    Taki samochód po sprowadzeniu do kraju i ujszczenia wszystkich opłat z tym związanych takich jak akcyza będzie nasz kosztował ok 130000pln przy kursie 3,84
    Natomiast w przypadku nowej stałej opłaty ten sam samochód wedłud tego samego kursu bedzie nas kosztował ok 118000zł
    Różnica rośnie proporcjonalnie do wzrostu wartości samochodu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar saulinek
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    104
    BMW
    e38 728
    Skąd
    stockhom-bialystok
    wlasnie w szwecji taka jest oplata z tego co pamietam bo nigdy do szwecji nie sprowadzalem wrecz odwrotnie ze szwecji do polski.wedlug mnie przy duzych pojemnosciach tzn.powyzej 2000cm3 jest korzystne :)
    saula

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Właśnie miałem wkleić tą informację :)
    Cóż, spodziewałem się że lobbyści długo nie będą próżnować - zwłaszcza kiedy wskutek kryzysu zaczęło im się palić pod d***. :shoot:

    Mnie również zastanawia, jak komisja "Przyjazne (??) państwo" zamierza obejść zasadę swobodnego przepływu towarów, itp.
    Przypomnijmy sobie, że poprzednia akcyza narastająca wraz z wiekiem samochodu (do 60%) - została uchylona właśnie dlatego, że obowiązywała tylko dla aut sprowadzanych.
    Obecna akcyza broni się dzięki temu - że jest płatna PRZY PIERWSZEJ REJESTRACJI, niezależnie od kraju pochodzenia.
    No chyba że ten nowy podatek byłby płatny także od aut krajowych.

    Z oceną co to dla nas oznacza na razie się wstrzymuję.
    Jeżeli faktycznie weszłoby w tej wysokości i bez dodatkowych warunków (np. zakaz rejestracji aut starszych niż 10-letnie) to faktycznie nieźle.
    Tylko że to dopiero pierwsze przebąknięcia, zanim to wejdzie - usłyszymy jeszcze z 10 wersji. :?

    W ogóle piszą tam jeszcze o "oszustwach z zaniżaniem wartości". Przecież od paru miesięcy nie ma już za bardzo pola do tego. Więc cały ten artykuł jest jak dla mnie pisany przez jakiegoś ignoranta - tym bardziej trzeba czekać.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dla mnie czyli osoby która na wiosne chce E65 to super wieści ale dla mnie jako dla osoby ktory handluje autami, juz raczej tylko krajówkami ale zdarzy sie sprowadzony to zła informacja - pisanie o złomach z zachodu jest czymś co doporwadza mnie do furi - przecież debil co to pisze chyba zakończył edukacje na rocznym matizie - wiele aut juz miałem, nawet bym nie zliczył, od maja chyba ze 30-40, wiem ze auto z niemiec bez zględu na wiek jest lepsze od krajówki ... jak ktoś w Polsce m auto za 500 EUR to z góry można założyć że go nie stać aby wydać 100 na naprawe, natomiast dla niemca to 1/10 czynszu wiec kein problem a u nas 1/10 polskiego czynszu (ok 500zł) to dla biednego tygodniówka na jedzenie!

    Moze to nie ten post co trzeba ale to kolejny powód abym nie szedł na wybory - a sam na nich głosowałem:(

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Tym razem gorsze wieści
    [KLIK]
    Wczytajcie się w fragment o "Rezerwie Solidarności Społecznej". Wygląda na to, że znów będziemy "solidarni" pieniędzmi przymusowo wyciągniętymi z naszych kieszeni. 8/

    Najgorsze, że o ile poprzednia wiadomość (o 500 EUR) wygląda na jakąś kaczkę dziennikarską ("Dziennik dotarł do informacji...) - o tyle tym razem jest to deklaracja samego premiera - LIBERAŁA i WOLNORYNKOWCA Tuska.
    Pakiet rozwiązań ma zostać uchwalony do końca grudnia - i zapwne będzie, bo "WOLNORYNKOWE" PO ma większość w sejmie...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Przynajmniej jedną kwestie w moim życiu to wyjaśnia - jak tylko dam rade i będę miał mozliwośc to spadam stąd - to raz, a dwa to ze moja osoba na wybory w tym kraju juz nie pójdzie...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    41
    BMW
    318i e46
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Chyba Panowie mylicie pojęcia. Od 1 stycznia jest projekt ustawy mówiący że samochody o pojemności pow. 2.0 l mają być obciążone 18,6% akcyzy!

    "Planowany jest też wzrost akcyzy na samochody osobowe, nowe i używane, produkowane w Polsce, importowane i sprowadzane z innych krajów UE o pojemności silnika powyżej 2 l. Akcyza wzrośnie z 13,6 proc. do 18,6 proc." - powiedział PAP Lisicki.

    KLIK!

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez aqwsxc
    Chyba Panowie mylicie pojęcia. Od 1 stycznia jest projekt ustawy mówiący że samochody o pojemności pow. 2.0 l mają być obciążone 18,6% akcyzy!
    Ale o tym to wiadomo dopiero od wczoraj -::
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •