No jeśli silnik cały czas pracował na jałowym (ok. 600-650 jak piszesz) a czujnik pokazuje 1040, 880 albo coś jeszcze innego to istnieje duże prawdopodobieństwo że może być walnięty, stąd Twoje problemy - poprzednio rozpisałem się z elaboratem ale go wykasowałem po przemyśleniu - ale w skrócie:
ECU porównuje wskazanie przepływomierza z wartością która oblicza na podstawie prędkości obrotowej i kąta otwarcia przepustnicy (a na biegu jałowym silnika krokowego). Jeśli ECU nie ma podstaw aby stwierdzić, że czujnik prędkości nie działa prawidłowo (zwarcie, przerwa) to uznaje że jego wskazanie jest OK i oblicza ilość powietrza, jeśli nie zgadza mu się ona z tym co podaje przepływka to wywala błąd przepływki.
Zobacz sobie w analog values czy wartość prędkości nie skacze w górę i w dół przy stabilnych obrotach samego silnika (chodź może to być trudne do uchwycenia ze względu na niską częstotliwość odświeżania w INPIe.




Odpowiedz z cytatem