Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: SKRZYNIA JAKA SIEDZI W 5.4L

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    ps: tak wymieniałem olej i wiem że kupiłem dobry (esso) wcześniej przed wymianą nie było tego słychać lecz mocne buczenie przy 80-100km/h powyżej i niżej cisza dlatego zaczełem od wymiany oleju nie mam już tego okropnego buczenia ustało całkowicie huczenie dochodziło z podłogi .
    lecz teraz mam lekkie szumienie jakby jakiegoś silniczka dowiedziałem się od mechanika przez telefon że wcześniej nie dwała rady jakaś pompa w skrzyni ale on nie ma czasu aby do niej zaglądnąć (zgorzelec) teraz nie wiem gdzie z tym uderzyć .
    ps> mam też wrażenie że kick down nie działa właściwie stoje na prostej pedał w podłoge i leci jak rakieta a czasami zbiera się innaczej wolniej i nie ma tego strzała w tył wiecie oco mi chodzi
    acha ile mogą kosztować wraz z robotą te tarczki i czy możecie kogoś polecić w okolicach wałbrzycha

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Mam tez problem ze skrzynią przy zimnym silniku. Ten dziwięk przypomina dzięk jakby łożyska oporowego jakby było wyjechane "świszczy " ten dzwięk dochodzi z okolic połączenia silnika ze skrzynią nie wiem czy to moze być łożysko czy sprzęgło hydro-kinetyczne jak odpalam silnik najgłosniej słychac to świszczenie, przycieranie powyzej 2 tys obrotów
    po rozgrzaniu silnika i skrzyni ten dzwiek ustaje,cichnie tak jakby po rozgrzaniu skrzyni cichnie ale nie dokonca i tak pozostaje Uwage chce zwrócić tez ze przy zmianie biegów na moment ustaje a co by wskazywało na łożysko ale pewny nie jestem . Ostatnio też niewiadomo z jakiego powodu włączył mi sie tryb awaryjny skrzyni i jak przełączałem z P na R to az zrywało samochodem tak wyglądało jakby skrzynia nie wysprzęglała przy zminie biegów z P na R a na dodatek coś pukało mi przy wale napędowym jak sie okazło był to przegób na wale napędowym ktróry łączy sie z mostem

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: SKRZYNIA JAKA SIEDZI W 5.4L

    Cytat Zamieszczone przez MICRO_GAMES
    MAM PYTANKO JAKA SKRZYNIA SIEDZI W MOJEJ BMW E38 5.4L 95ROK
    JEŻELI JEST TO MODEL 5HP30 CZY MOZNA WŁOŻYĆ TAKĄ SAMĄ Z AUTA NP:4.4LITRA KTÓRA POSIADA TE SAME OZNACZENIE 5HP30
    Skrzynia z 4,4L to 5HP24 ;) (calkiem inna jak 5HP30)
    5HP30 wystepowaly jeszcze przy silniku M60 4,0L :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Wyciągał ktos z was osobiście skrzynie przy 750 ?? lub innym
    Zastanawiam sie nad wyciągnięciem ale nie wiem czy jestem wstanie odkręcic wszystkie sruby bo jest ich ok 12 a do górnych nie wiem czy dojde
    Prosiłbym o instrukcje wyciągnięcia skrzynia jak, co pokolei
    Pozdr

  5. #15
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Najpierw proponuje od góry porozłączać wszystkie mechanizmy od lewarka ( u mnie jest manual w automacie to może są jakieś kostki które wypina się od dołu - tego nie wiem . Wyrywałem skrzynkę u siebie - może nie 5.4 ale podejrzewam ,ze podobnie rozwiązane - śrubki powykręcasz - jak wsadzisz głęboko łapkę - ale aby tam dojąć - na wstępie wywal wał i wydech ( u mnie wg. obliczeń skrzynia miała wyjść bez wyciągania wydechu .. w praktyce zabrakło 1cm ) później opuść skrzynkę na jakimś lewarku i wtedy dojdziesz do wyżej zamocowanych śrubek. Gdy już będziesz miał czyste pole czyli bez wału , wydechu i całości zamieszania od góry wywalasz śrubki i we 2-3 ściągasz skrzynkę - troszkę ciężka może być więc załatw se pomoc :) powodzenia

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Dzięki własnie najbardziej boje sie ze moge miec problem z górnymi śrubami
    aha i jeszcze chce wymienic odrazu olej, ale tak sobie myśle ze olej ze skrzyni jest chłodzony
    poprzez chłodnice i jak pozbyc sie zurzytego oleju w tych przewodach ??

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Na moje oko jak odkręcisz przewody to chyba olej dziurką wyleci :)

  8. #18
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez doogg
    Witam
    Wyciągał ktos z was osobiście skrzynie przy 750 ?? lub innym
    Zastanawiam sie nad wyciągnięciem ale nie wiem czy jestem wstanie odkręcic wszystkie sruby bo jest ich ok 12 a do górnych nie wiem czy dojde
    Prosiłbym o instrukcje wyciągnięcia skrzynia jak, co pokolei
    Pozdr

    Instrukcja w niemieckim, ale z obrazkami... :D

    http://rapidshare.com/files/16774455..._A5S_560Z_.pdf
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    dzięki przyda sie na pewno

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Dawno sie nie odzywałem ale to z braku czasu
    Skrzynia wyciągnieta Namęczyłem sie nie poczebnie bo zapomniałem odkręcić sprzęgła chydrokinetycznego i nie mogłem wyciągnąć skrzyni ale poszło,troche oleju tez ale bede wymieniał,zaryzykuje.Mam pytanie czy w skrzyniach automatycznych 5hp30 jest łożysko oporowe gdyz jak juz pisałem wczesniej coś mi świszczało na zimnym silniku przy obrotach ok 2 tys. Myslałem ze to łożysko oporowe ale skrzynie wyciągnąłem i nic takiego nie widze .CZy ktoś miał podobny problem .Zaznacze ze ten okropny świst ,jęczenie trudno to opisać było tylko mocno słyszalne na zimnym silniku a jak juz sie rozchodził to ustawało ale moje wyczulone ucho i tak to słyszało. Czy to moze jakieś tarczki jak pisaliście ?? Ja ma silnik 5.4 , skrzynia automat 5HP30 i ten dzwięk ewidentnie pochodzi z okolic połączenia silnika a skrzyni biegów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •