Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Szybki mega-mini spocik ;)

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Szybki mega-mini spocik ;)

    Postanowlismy z Ernim zrobić mała konfrontację nowej 5ki i starej 7ki ;)
    Spotkanie odbyło się w przepieknej miejscowości - w KĘTACH ;D
    Po testach na drodze przyszedł czas na rozważania --które lepsze, ładniejsze itp.
    Stwierdziliśmy że mimo iż moje E38 ma już 10 lat to niczym nie ustępuje kilku miesięcznej E60 ba nawet w większości spraw ją przewyższa ;)

    oto kilka fotek





    Ładnie ale....... ciasno :(


    A tu pełny skład spociku ;D


    Dzięki Erni i do czwartku ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    7ka
    Gość
    faktycznie mini spocik...ale kazdy jest dobry ;)

    E38 jest ponadczasowe ;)

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mini spocik ;) Widzę ,że delegatura w Kętach się rozwija :D

  4. #4
    E38 to e38 :)
    5 ładna ale jeszcze nie przewyższa aż tak bardzo 7er :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Świetne są takie micro spoty! ;D
    Evan ma rzadko okazję do takich imprez! :P
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    No widze że już relacja z mikro spota jest....możecie nie wierzyć ale na tym spociku frekwencja była 100% :hah: .... przy okazji spotkania EVAN testował E60 a ja E38.

    Pełniejsza relacja z wrażeń z jazdy 5er.....będzie niebawem jak tylko znajdę troszkę czasu...wtedy pojawią się inf.o spalaniu itd....

    Wersja którą miałem okazję jeździć parę dni ( w sumie 350kilometrów)....to e60 520d 2008r.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Świetne są takie micro spoty! ;D
    Evan ma rzadko okazję do takich imprez! :P
    Powiem Ci że że teraz z racji odległości (małej)...między Ketami a Bielskiem pewnie takie spoty będą częstsze. :x

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    Małe podsumowanie testów.

    NADWOZIE : do testów odebrałem wersję chyba najczęściej spotykaną na naszym rynku czyli 4 drzwiowy sedan ...samochód stał na ori 17stkach... dodatkowe wrażenie na przechodniach oraz kobietach robił lakier ,czyli czarny metalik...zauważyłem że przez parę dni jazdy nie spotkałem osoby, która przeszła by obojętnie obok 5er...stąd wniosek prosty....auto ogólnie się podoba.
    SILNIK : serce 5er to 2litrowy diesel o mocy 177koni...i tu pojawiają się moje uwagi co do połączenia tego silnika z automatem....wydawałoby się że duży moment obrotowy poradzi sobie z ciężkim nadwoziem....jednak realia są inne. Nijak nie czuć tych 177koni....dodatkowo ten silnik ma bardzo wyczuwalną turbo dziurę...Mogę powiedzieć tak że jeżeli zależy komuś tylko na przemieszczaniu się z punktu A do B to owszem można go polecić ale nie łącząc go z automatem bo ten wyraźnie miał czasem problemy z wyborem odpowiedniego przełożenia....obrazowo wygląda to tak że albo auto ma moc i ciągnie albo nie i wtedy nawet kick down niewiele pomaga bo i tak czasem trzeba "odczekać" moment "myślenia" elektroniki oraz dziury sprężarki....gdybym wybierał silnik dla siebie to ten bez automatu lub 530d z automatem...różnica w mocy itd... między 520d a 525d jest na tyle niewielka że raczej nie warto.
    SPALANIE : od razu powiem że auto traktuję w normalny sposób bez szaleństw....i niestety deklarowane przez prod.spalanie średnie 6.6 ON nie udało się uzyskać...fotki poniżej....realne spalanie w jeździe mieszanej wyniosło 7.1ON biorąc pod uwagę że bez automatu można by pewnie średnio urwać z litr jest to wynik wg.mnie i tak bardzo dobry....zużycie w mieście rosło do 8-8.3 do tego trzeba sobie doliczyć jeszcze w okresie letnim dodatkowe zużycie ----Klima.
    ZAWIESZENIE :Zawieszenie przednie: podwójny wahacz poprzeczny, kolumna resorująca, stabilizator poprzeczny....Zawieszenie tylne: oś wielowahaczowa, kolumna resorująca, stabilizator poprzeczny....dzięki takiej konfiguracji auto prowadzi się bardzo pewnie...niemniej jednak nasze odczucia (moje i Mateusza) były mieszane...spodziewaliśmy się czegoś bardziej tłumiącego nierówności....auto miało przejechane dopiero ok.19tyś....generalnie jest zestawione twardo co mnie osobiście odpowiada...ale nie pozbawione komfortu...

    Generalnie auto bardzo udane godne polecenia...jednak oczywiście znalazły się i pewne ale: pierwsze to "ciasnota" wnętrza i o ile dla pasażerów miejsca jest w sam raz to miejsce dla kierowcy sprawia wrażenie ciaśniejszego niż w modelu 3er... mnie osobiście przeszkadzały oba podłokietniki beż mozliwości ich podniesienia... za każdym razem gdy potrzebowałem pełny skręt uderzałem o nie łokciami....co to materiałów widać że i BMW "oszczędza" nie można powiedzieć że jest źle ale Panowie E38 EVANA wyprodukowane kilka lat temu prezentuję się zdecydowanie lepiej i pewne jest że materiały w 5er nie przetrwają próby czasu tak dobrze jak te z modelu e38.....co podobno dotyczy tez niestety modelu E65(kierownice itd)....takie czasy....kiepska jest też widoczność z miejsca kierowcy przez lewe ramię...poprostu zagłówek oraz słupek środkowy zasłaniają wszystko....kiepski jest również gadżeciarski lewarek i mimo iż wygląda i sprawuję się naprawdę dobrze zrobiony jest z kiepskiego plastiku nie mówiąc o jego gumowej maskownicy....to już jest masakra...a można go było idąc śladem kierownicy (bardzo fajna polecam) obszyć skóra i połączyć z prawdziwym aluminium....niestety jest jak jest.Jeszcze jedna krytyczna uwaga....BMW generalnie ma gdzieś uwagi użytkowników o braku Polskiego Menu w systemie ....dziś pytałem o to dyr. do spraw sprzedaży i niestety nawet nie był w stanie podać daty kiedy to zostanie zrobione...nie są prowadzone nawet żadne prace w tym kierunku ....duży minus za ignorowanie naszego rynku.

    To tyle tego podsumowania....dzięki EVAN za możliwość testu E38 ale zalet tego modelu wśród pasjonatów nie muszą opisywać...powiem tylko że jadąc nią wiem gdzie tkwi różnica między innymi modelami BMW a modelem 7. :D






    A to dla tych jeszcze nie przekonanych że E60 to też fajna Beemka :papa:

  9. #9
    Fajna relacja :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Aleś sie chłopie rozpisał ;D
    Ale faktycznie relacja elegnacka ;)
    A to ostatnie zdjęcie mnie przekonało co do E60 ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •