Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Trwałość i jakość wykonania podzespołów w F01/02 - dyskusja

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post Trwałość i jakość wykonania podzespołów w F01/02 - dyskusja

    Witam wszystkich. W maju 2013 przesiadlem sie z Audi TT zony do F01 750i xdrive 2010r. Koniecznie chcialem V8 i naped na 4 kola no i stalo sie.
    Auto brilant schwarc, shadow line z czarnym wnetrzem, alcantara antracyt pod dachem.
    Samochod kupiony w niemieckim salonie mercedesa.
    W tej chwili przebieg 91tys.
    Niemal wszystkie dodatki lacznie z radarami night vison webasto przyciemnianymi szybami i wentylowanymi siedzeniami.
    Niestety nie obylo sie bez pewnych komplikacji.
    Pierwsza irytujaca sprawa to odpryski na zderzaku, masce
    I lampach. Niestety wszystkie 7er ktore ogladalem mialy to samo. Silnik 407ps i niemiecka autostrada to praktycznie non stop 200km/h no i taki efekt.
    Problem lamp rozwiazalem przez profesjonalne polerowanie i pokrycie specjalna zywica, notabene produkowana przez jedna firme na swiecie. 400zl za mala strzykawke. Efekt jest naprawde dobry no i jest to operacja jednorazowa.
    Chce pomalowac maske i zderzak ale jakos schodzi i zaczynam sie przyzwyczajac.
    Odnosnie mechaniki. Pompa dynamic drive ciagnie powietrze. Objawia sie to piana w zbiorniku wspomagania i podczas jazdy z duza predkoscia komunikatem braku oleju wspomagania. Oczywiscie zaopatrzylem sie w nowa pompe z zestawem srub i oringow ale z braku czasu na znalezienie sensownego warsztatu pompa od 3 miesiecy lezy w pudelku.
    Kolejna sprawa silnik N63 jezdzi u mnie tylko na paliwie 98. Jak zaleje 95 i docisne sypie bledami misfire.
    Nie wim czy tak ma byc ale na paliwie 98 co bym nie robil problem sie nie pojawia.
    Sluze pomoca wszystkim ktorzy maja podobne problemy.

    Z historii ciekawych. Jestem elektronikiem wiec jak to bywa u pasjonata wszystko co zawiera procesory musi byc dokladnie rozgrzebane. Wiec kodowanie i usterki ogarniam sam softem isid i kablem ethernetowym.
    Dla przykladu zmienilem sobie kierownice z msport zwyklej na taka z lopatkami i podgrzewaniem. Jesli ktos bedzie potrzebowal instruktazu chetnie pomoge. Podobnie z wymiana aku i kodowaniem. U siebie mam teraz Varte agm 90ah. Ten sam aku co oryginal ale kosztujacy 900zl zamiast 2500 w serwisie z wymiana.

    Nawiasem piszac nienawidze autoryzowanych serwisow. Mialem nieziemskie historie z audi i podobnie zaczelo sie teraz z Bmw. Niestety najblizej mam do Warszawy 130km. Sprawdzilem dwa serwisy i jest tragedia z poziomem wiedzy i podejsciem do klienta. Uwazaja ze jak przyjedziesz nowym 7er to mozna cie skasowac na 4tys zl za dniowke robocizny. Taka dziwna zaleznosc jak cie stac na kupno drogiego samochodu to znaczy ze mozna cie tez traktowac jak idiote do dojenia. Mam na mysli np probe skasowania 5tys zl za tarcze i klocki na przod, chociaz wedlug dokumentacji serwisowej jedno i drugie jest zuzyte dopiero w 50%, albo wymiana cewek zaplonowych bo produkowane byly wadliwe i pekaly choc u mie sa ok i do tego z data produkcji po akcji serwisowej.* O probie wymiany wtryskiwaczy tak na wszelki wypadek nie ma co sie rozpisywac. Generalnie tragedia. Jesli ktos zna dobry warsztat w mazowieckim ale nie w Warszawie bede wdzieczny za informacje. Chetne zaplace dobre pieniadza za fachowa obsluge.

    Tyle o mnie i moich doswiadczeniach z Bmw.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post Trwałość i jakość wykonania podzespołów w F01/02 - dyskusja

    Miło powitać.

    Co do auta to jest wspaniałe, natomiast co do awaryjności to rozmawiałem ostatnio z właścicielem F01 750i (kupione nowe w polskim salonie), przebieg 50000 km, po 40000 km padł silnik, został wymieniony na gwaracji i człowiek właśnie się pozbył tego auta bo zatarcie silnika przez lejące wtryski nie było jedyną awarią.
    Mam nadzieję, że Twój egzemplarz będzie się lepiej sprawował.

    pozdrawiam

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Miło powitać.

    Co do auta to jest wspaniałe, natomiast co do awaryjności to rozmawiałem ostatnio z właścicielem F01 750i (kupione nowe w polskim salonie), przebieg 50000 km, po 40000 km padł silnik, został wymieniony na gwaracji i człowiek właśnie się pozbył tego auta bo zatarcie silnika przez lejące wtryski nie było jedyną awarią.
    Mam nadzieję, że Twój egzemplarz będzie się lepiej sprawował.

    pozdrawiam





    Czytałem o tym na niemieckich forach i jest opisane kilka przypadków tego problemu.

    Żeby bylo ciekawiej, lejace wtryski nie daja zadnych wczesniejszych objawow.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    coś mi sie wydaje ze naprawy e65 ( uszczelniacze, rura itp) to pikus w porównaniu z wydatkami jakie ktoś będzie musiał ponieść kupując za 5 lat F'ke za 50 tyś, az strach pomyśleć.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tygrys-16
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    193
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    żagań , bytom
    witam nowego kolege , szkoda ze nie robia 7 z dokladnoscia jak pierszwe e23 i e32 , teraz pewnie ilosc jak wszystko inne z tad moga pojawiac sie czesto usterki na pozor nowych aut . zycze bezawaryjnosci i czekam rowniez na fotki , a wlasnie i jak jest z jazda na XD bo to mnie wlasnie ciekawi

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    cześć kolego, gratuluję zakupu i przyjemności z jazdy

    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    coś mi sie wydaje ze naprawy e65 ( uszczelniacze, rura itp) to pikus w porównaniu z wydatkami jakie ktoś będzie musiał ponieść kupując za 5 lat F'ke za 50 tyś, az strach pomyśleć.
    powoli dochodzę do tego samego wniosku..

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    A więc Panowie mamy trochę czasu na zastanowienie się jak kupić eFe i nie żałować he he....
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Powitać kolege z niedaleka.Ładne auto,a opisy i tak mnie nie zniechęcą przed zakupem F 750.Kwestia czasu.Z Szydłowca masz niedaleko do Starachowic do Zbyszka.On ogarnia temat każdej BMW,softy,navi,mechanika itp.Ma upusty duże w Bawari w warszawie i meeega wiedze na temat naszych aut.Ludzie z Radomia ciągną do niego.W 1993r już u niego bywałem z E21 a potem E30,E32..... i tak jest do dziś.Powiedz że jesteś od Piotrka z radomia,pozdr i dawaj foty

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Czytam i czytam i coraz mniej zaczyna mnie interesować F-ka...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,383
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    coś mi sie wydaje ze naprawy e65 ( uszczelniacze, rura itp) to pikus w porównaniu z wydatkami jakie ktoś będzie musiał ponieść kupując za 5 lat F'ke za 50 tyś, az strach pomyśleć.

    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    powoli dochodzę do tego samego wniosku..
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Czytam i czytam i coraz mniej zaczyna mnie interesować F-ka...
    x "iks"

    Będęę kuułwaaa mono...tonny, gdzie są qrwa solidne samochody ?? Dawniej kupowałeś flagówkę, żeby mieć wyebane na wszystko, a dziś dlatego że ładnie wygląda, z*pierdala, kipi bajerami, a i tak się zastanawiasz czy nie je*nie chwilę po zakupie !!!

    E.. vs F.. = technologia vs księgowość ?? No nic mi się innego nie kojarzy....
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Trwałość skrzyni DSG...
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 10:06
  2. Jakość gazu w polsce i spalanie
    Przez Inur w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 21:00
  3. [audio] Słaba jakość dzwięku e38 95r.
    Przez 525d w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 13:05
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •