Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Trwałość i jakość wykonania podzespołów w F01/02 - dyskusja

  1. #31
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Niech Was szlag... Taki OFF TOPIC... Każdy z Was wisi mi piwo na Zlocie za to wydzielanie do nowego tematu :P

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    To masz ode mnie skrzynkę i nie marudź juz :D

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Czytałem o tym na niemieckich forach i jest opisane kilka przypadków tego problemu.

    Żeby bylo ciekawiej, lejace wtryski nie daja zadnych wczesniejszych objawow.
    Sebek dają objawy. Mianowicie silnik na zimnym długo kręci przy zapalaniu, tak jakby coś z rozrusznikiem. Przynajmniej tak mi powiedzieli w BMW Inchape Warszawa.

    Intergron gratuluję auta :) To dobre wygodne auto, z usterkowością bywa chyba różnie no ale co zrobić.. Ja na razie nie miałem problemów, oby jak najdłużej.

    Jak możesz to napisz ile zapłaciłeś za auto, chyba że to tajemnica to może być na PW :)

    pozdrawiam!!
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 24-01-2014 o 20:21

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    A ile to jest dlugo? U mnie kreci w okolicach 1sek (N63). Aku jest nowe. Misfire pojawia sie tylko na paliwie 95 tylko pod mocnym obciazeniem (kickdown). Zarowno przy 3tys jak przy 5tys obr. Tylko w lewym banku. Do tego bardzo roznie od 1 do 4 cylindrow na raz w roznych konfiguracjach. Tak nie zachowuja sie ani przebijajace cewki zaplonowe, ani swiece, ani wtryskiwacze. Spalanie na trasie wzorcowe. Na autostradzie, tempomat 120km/h komputer pokazuje 8.6l/100km, zwyczajna jazda 12,5l. Straty mocy nie czuje.
    Teoretycznie mozna sie pokusic o stwierdzenie ze wadliwa jest lewa pompa hpf. Tyle ze czujniki cisnienia na lewej i prawej stronie wskazuje to same cisnienia paliwa. Uprzedzam ze sondy lambda sa sprawne. Identyczne wskazania parami. Przeplywomierze to samo.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    U mnie też max 1 sek to jest ok. Jakby 2-4sek to znaczy, że coś jest nie tak.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Ktoś pytał o napęd xdrive w F01. Tak naprawdę dopiero dzisiaj miałem okazję potestować na lodzie i śniegu.
    Zaczynając od końca. Przy hamowaniu samochód zachowuje się tak jak każdy inny o wadzie 2000kg czyli ABS i leci do przodu.
    Przyspieszanie na czystym lodzie jest przezwoite. Nawet się rozpędza i nie za bardzo myszkuje na boki.
    Natomiast na śniegu albo śnieg+lód to już bajka. Ma naprawdę solidne odejście. Nijak nie można tego przyrównać do napędu na przód.
    Pokonywanie zakrętów podobnie. Na śniegu albo asfalt+śnieg jest rewelacja. Nie jest ani nadsterowny ani podsterowny.
    Oczywiście mam na myśli zdrowy rozsądek bo nie mam zamiaru podczas testów skończyć na drzewie. W końcu fizyki oszukać się nie da.

    Podsumowując - polecam xdrive dla wszystkich którzy chcą sie poczuć pewnie w ciężkiej limuzynie. Nie polecam rajdowcom bo i tak wylądują w rowie. Tak czy inaczej kontakt z asfaltem to tylko 20x20cm na oponę.
    Wada - z xdrive nie można mieć tylnej osi skrętnej, czyli manewrowanie nawet krótką wersją samochodu na ciasnym parkingu jest sporym problemem. Trzeba parkować tyłem.

  7. #37
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez integron Zobacz posta
    Ktoś pytał o napęd xdrive w F01. Tak naprawdę dopiero dzisiaj miałem okazję potestować na lodzie i śniegu.
    Zaczynając od końca. Przy hamowaniu samochód zachowuje się tak jak każdy inny o wadzie 2000kg czyli ABS i leci do przodu.
    Przyspieszanie na czystym lodzie jest przezwoite. Nawet się rozpędza i nie za bardzo myszkuje na boki.
    Natomiast na śniegu albo śnieg+lód to już bajka. Ma naprawdę solidne odejście. Nijak nie można tego przyrównać do napędu na przód.
    Pokonywanie zakrętów podobnie. Na śniegu albo asfalt+śnieg jest rewelacja. Nie jest ani nadsterowny ani podsterowny.
    Oczywiście mam na myśli zdrowy rozsądek bo nie mam zamiaru podczas testów skończyć na drzewie. W końcu fizyki oszukać się nie da.

    Podsumowując - polecam xdrive dla wszystkich którzy chcą sie poczuć pewnie w ciężkiej limuzynie. Nie polecam rajdowcom bo i tak wylądują w rowie. Tak czy inaczej kontakt z asfaltem to tylko 20x20cm na oponę.
    Wada - z xdrive nie można mieć tylnej osi skrętnej, czyli manewrowanie nawet krótką wersją samochodu na ciasnym parkingu jest sporym problemem. Trzeba parkować tyłem.

    To ja pytałem i dziękuje za obszerny pis co i jak
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    20
    BMW
    F01 740i
    Skąd
    PL
    A u mnie po wyeliminowaniu kilku problemów zaraz po zakupie wymarzonej efki ( juz mija rok ) narazie bezproblemowo :)

Podobne wątki

  1. Trwałość skrzyni DSG...
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 10:06
  2. Jakość gazu w polsce i spalanie
    Przez Inur w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 21:00
  3. [audio] Słaba jakość dzwięku e38 95r.
    Przez 525d w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 13:05
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •