Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: za duzy pobor pradu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one

    za duzy pobor pradu

    witam mam pytanko mam od miesiaca 750 i i mam problem z akumulatorem wyladowywuje sie gdy auto stoi zamkniete sprawdzalem akus i ladowanie jest okej a co 3-4 dni nie umie jej odpalic i musze znowu ladowac akumulator od czego mam zaczac sprawdzanie z gory dzieki za podpowiedzi

  2. #2

    Re: za duzy pobor pradu

    Cytat Zamieszczone przez jaken83
    witam mam pytanko mam od miesiaca 750 i i mam problem z akumulatorem wyladowywuje sie gdy auto stoi zamkniete sprawdzalem akus i ladowanie jest okej a co 3-4 dni nie umie jej odpalic i musze znowu ladowac akumulator od czego mam zaczac sprawdzanie z gory dzieki za podpowiedzi
    Zacznij od działu przedstaw się ;D ;D ;D ;D
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  3. #3
    BMW przechodzi w stan uśpienia po pewnym czasie od zamknięcia. W zależności od konfiguracji auta może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, w tym czasie pobór prądu może wahać się w zakresie do 0,5 A. Jeśli masz słaby akumulator, to taki prąd przez pół godziny może mocno obniżyć skuteczność rozruchową aku. Najlepiej jednak sprawdzić, jaki faktycznie masz prąd w stanie po wyłączeniu a następnie po uśpieniu.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    no aku mam dobry sprawdzali go pod opciazeniem i mimo ze ma 5 lat nie wymaga wymiany i mam drugi na zamiane ale ma tylko 50 ah i po dwu dniach pada mimo ze ladowanie tez jest dobre a z tym czasem czuwania to faktycznie wystarczy auto otworzyc i zapala sie milion lampek a po zamknieciu swieci mi dlugo podswietlenie skrzyni biegow

  5. #5
    A ten co masz wsadzony to ile ma Ah? 50Ah to chyba zdecydowanie za mało.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    jak podloncze amperomierz pod klemy i pozamykam auto to tylko bede musial opserwowac opur ? ps nie jestem elektrykiem wiec czeba brac poprawki

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    ten co mam oryginalny to ma 90 ah a ten drugi co ma 50 mam na zamiane porzyczony tylko po przelozeniu aku komp sie resetuje i mi szwankuje gasnie mi jak sie zatrzymuje ale tylko 3 razy potem juz jezdzi normalnie

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego odłącz słuchawkę od telefonu wewnacz ... i po problemie... Bynajmniej u mnie pomogło :)


    telefon tyle pochlaniał

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    no sprobujemy dzieki za pomysl oby to cos dalo , slyszalem juz duzo mozliwosci np lalmpa w schowku czy w bagazniku ktora moze nie gasnac po zamknieciu auta

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez jaken83
    no aku mam dobry sprawdzali go pod opciazeniem i mimo ze ma 5 lat nie wymaga wymiany i mam drugi na zamiane ale ma tylko 50 ah i po dwu dniach pada mimo ze ladowanie tez jest dobre a z tym czasem czuwania to faktycznie wystarczy auto otworzyc i zapala sie milion lampek a po zamknieciu swieci mi dlugo podswietlenie skrzyni biegow
    Kolego, dwie sprawy:

    !. Przyłóż się trochę do zasad poprawnego pisania (ortografia i interpunkcja) - ułatwi to czytanie i pozwoli skupić się na problemie :)

    2. To, że akumulator jakoś działa, nawet pod obciążeniem, to jeszcze nie gwarancja sukcesu. Pomiar prądu mógłby wskazać potencjalną przyczynę rozładowywania akumulatora (obstawiam jednak, że mimo wszystko akumulator będzie tutaj głównym podejrzanym). Akumulator o pojemności 50Ah nie ma większych szans na poprawne dłuższe działanie w tym aucie. Natomiast w drugą stronę jakiś "maluch" na Twoim zużytym 90Ah akumulatorze będzie ganiał z powodzeniem jeszcze 2 lata. Sprawdź pobór prądu, jeśli nie wiesz jak to zrobić i nie chcesz czegoś uszkodzić, poproś o wsparcie kogoś, kto jest z prądem za pan brat. Napisz koniecznie, co ustaliłeś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •