Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ABS/TC Dziwny problem, brak hamulców, sam dodaje gazu

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post ABS/TC Dziwny problem, brak hamulców, sam dodaje gazu

    Panowie odkąd ziima nastała tak mi przestały działać ABSy i TC
    Jak odpalam zimny silnik to od razu slychac jak pompa od ABS sie załącza, sama z siebie. Wystarczy że silnik pracuje to pompa co chwile sie załącza.
    Co najlepsze przez pierwsze pare kilometrow bije mnie pedał hamulca, auto samo sobie dodaje minimalnie gazu, ale ABSy i TC "działaja". Działa w cudzysłowie bo podczas hamowania czuc że pompa załącza sie jeszcze bardziej ale kola nie hamuja prawie wogole, raz musialem az silnik zgasic i "reczny" zaciagnąc.. (Myslałem ze jest taki lód na parkingu a sie okazało ze niemam hamulców) dwa razy mi sie zdarzylo ze dzieki temu skrzynia przeszla w tryb awaryjny.
    Po przejechaniu paru kilometrów wywala błąd ABS/TC i już jest wszystko ok tylko tyle ze ABS i TC nie działa..
    Byłem na kompie, miałem błąd tylnego prawego czujnika ABS, po skasowaniu i przejechaniu paru kilometrow błąd nie powrocił, ale myślę ze mógł wrocic spowrotem bo ABS/TC zaraz po odpaleniu auta dziala a za jakis czas pojawia się błąd...
    Błąd pojawia sie raczej przy prędkości wiekszej niz 50km/h (niewiem czy przy mniejszej predkosci tez wywalilo by błąd bo nie jechałem nigdy tyle czasu tak wolno)
    Możliwe ze ten czujnik tak szwankuje czy szukac co innego? Miał ktoś podobną sytuacje?
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 27-01-2014 o 23:11 Powód: bledy ortograficzne

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4

    Post

    Możliwe, że uszkodzony jest sterownik ABS. Temat dosyć znany w e39. Często padały sterowniki z końcówką numeru 001.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Jak sprawdzic nr. sterownika? Gdzie on wogole jest? To jest to przy pompie co idzie do tego szeroka wtyczka z kablami? Da rade sie jakoś upewnic ze to wlasnie sterownik jest winien?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4

    Post

    Tak, sterownik jest na pompie i tam też trzeba szukać numeru.
    Można odpiąć tą szeroką wtyczkę i jeździć bez ABSu. Jeżeli po podpięciu wtyczki pompa zaczyna od razu pracować, to raczej na pewno sterownik uszkodzony.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    J*a bym nie był taki szybki w stwierdzaniu ze to sterownik.

    U mnie tez ten problem sie pojawil ze nie miałem abs ani dsc i również mi wariowal pedał hamulca po zamianie miejscami starych różowych przekaźników od abs problem ustąpił ale tylko na kilka dni. Potem wszystko wróciło.

    Rozwiązaniem okazało się zamówienie w ASO nowych przekaźników. Po założeniu owych nowych przekaźników i usunięciu bledow INPA mam juz abs i dsc i zero problemow.


    Jak nie masz inpa to zakup sobie owy kabelek na allegro i bedziesz se sam mogl robić reset i inne bajery...


    U mnie kody ktore INPA pokazywał gdy jeden z przekaźników z puszki przy podszybiu dostal zwarcie to

    14 Solenoid Valve Relay (check fuses 17 & 33) 14 Zawór elektromagnetyczny przekaźnik (sprawdzić bezpieczniki 17 i 33)
    15 Pressure Sensor/Pump Error 15 czujnik ciśnienia / Pompa błąd.

    Jesli znasz kogos z 7er nie daleko ciebie to moze pożycz dwa przekaźniki na próbę i wykluczysz wtedy problem w tej puszce w komorze silnika.

    Dopiero potem bym sprawdził ten czujnik abs co ci sie pojawil na początku i ewentualnie na koniec myślał o sterowniku.

    Jesli czujnik abs to tylko original. Zamienniki sa do kitu i będzie wywalac ci błąd.


    Tutaj panowie z http://www.bba-reman.com/PL/index.aspx moga ci sprawdzić twój sterownik i ewentualnie podjac sie naprawy. Juz mialem do nich wysyłać moj sterownik ale nie dal mi spokoju ten kod 14 ze to blad przekaźnik i w koncu udalo mi sie samemu usunac usterkę.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 26-01-2014 o 00:16
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja zakupiłem czujnik nieoryginalny za bodaj 60 pln na allegro i działa wyśmienicie. Szukałem tylko takiego, który miał dwuletnią gwarancję, żeby w razie co oddać ;-) Kupiłem o ile dobrze pamiętam od użytkownika quick-parts.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    w innym temacie napisałeś że już uruchomiłeś inpa więc dawaj tutaj printscreen blefow abs.

    może się zdarzyć że inpa gdy wejdziesz obsługa abe s dsc to pojawi się błąd inpa to ignorujesz idziesz dalej zaczyna odczytywac bledy. Wartosci analogowe będziesz mógł sobie sprawdzić ale wartości digital nie będziesz raczej mógł sprawdzić.


    Gdy jest error po probie polaczenia że sterownikiem abs to klikasz NO.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 27-01-2014 o 22:42
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Błędu nie wywala zadnego ale patrzac na wykresy czujnikow to prawy tylny czujnik daje d..?
    Jak sprawdzic czy kable do czujnika sa ok?

    Ostatnio edytowane przez charzun ; 28-01-2014 o 08:55

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    No to masz walniety czujnik. Wymiana sie należy. Na forum the7seriesregister.co.uk podążałem za tematem ze przez wlasnie tylny czujnik różne szopki sie działy z abs.


    Postepuj zgodnie z tą instrukcją. Test cxujnika abs.
    http://www.ohmcheck.com/content.php?...cle-ABS-sensor
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 28-01-2014 o 11:19
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi teraz w E65 też ciągle pokazywał, że tylny prawy czujnik walniety a jednak okazał sie sterownik

Podobne wątki

  1. Pedał gazu - brak reakcji
    Przez Jey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 00:22
  2. [silnik] Brak reakcji na pedał gazu.
    Przez Galstyan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 20:53
  3. [silnik] Dziwny odgłos przy nagłym dodawaniu gazu na postoju w e32 730 v8.
    Przez Marek_JWe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 18:19
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:59
  5. brak hamulcy!!!!!!!!!!!!!
    Przez IVCIO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 06:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •