Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: Ceramizator - działanie / stosowanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    27
    BMW
    2
    Skąd
    Katowice

    Post Ceramizator - działanie / stosowanie

    Witam.

    Szukam informacji i opinii na temat CERAMIZATORÓW.
    Czy są jakieś rodzaje ceramizatorów w zależności od silnika?

    Chciałbym zaczerpnąć kilka praktycznych porad i informacji jak często stosować, jak to działa i ile może mnie to kosztować i co ogólnie sądzicie o tego typu chronienia podzespołów samochodu?

    Czy Ceramizatory rzeczywiście coś dają czy szkoda na to kasy?
    Ostatnio edytowane przez Rocky ; 22-01-2014 o 22:36

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    ceramizery stosuje sie wtedy kiedy czesci mechaniczne w silniku pod wplywem tarcia ulegly zuzyciu.. np. pierścienie.
    Ja w to osobiście nie wierze ale moj znajomy zalal kiedys do Lanosa bo bral mu olej i mial lichą kompresje.. Z tego co wiem musial jeżdzić dłuższy czas bez przekraczania 1500obr/min, mówil ze silnik po tym byl minimalnie mocniejszy i nie bral tyle oleju, ale czy to jest prawda to niewiem, na wlasnej skorze nie stosowalem..

    Osobiście wolalbym zregenerowac silnik jesli mamy zamiar dluzej pojezdzic owym autem a jesli na handel to 3 motodoktory po 12zł i silnik chodzi idealnie :D

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja mogę napisać tylko tyle, że od lat stosuję w różnych autach Ceratec Liqui Moly, jedyna firma jakiej ufam w dodatkach motoryzacyjnych.

    Zdecydowanie jest różnica w spalaniu, nawet u mojej żony, której nie powiedziałem, że dolałem.

    Z drugiej strony koszt żaden, więc kiedyś spróbowałem i tak zostałem przy tym.

    Podobnie jak z płukankami silnika przy wymianie oleju, ja sobie chwalę, ale inni napiszą, że zbyteczne.

    Musisz sam spróbować. Jednakże innego Ceramizera niż Liqui Moly bym nie zalał, ale decyzja należy do Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 22-01-2014 o 15:35
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Zalewał ktoś z was Ceratec Liqui Moly do 7er z silnikiem 4.4?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A jaka to roznica jaki silnik wszystkie silniki dzialaja na tej samej zasadzie . Ja w e65 w 4.4 lalem mase suplementow stp np . Bez zageszczacza do oleju kopcil jak smok po dolaniu 2 opakowan na silnik auto przestawalo kopcic . A do wspomagania kiedys dolalem motor life i tez wspomaganie dzialalo lepiej . Tak samo jak automat w oplu tigra po dolaniu motor life zmienial biegi o wiele plynniej . Ogolnie moje zdanie jest takie napewno to nie pogarsza ale jak nie musze to nie dolewam .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Ceramizator czy jak tam się to nazywa ma zapobiegać zużywaniu się części silnika poprzez zmiejszanie tarcia, silnika nam to nie naprawi, moto doktor to co innego, jak masz silnik w dobrym stanie to warto kupić ale jeśli nie to szkoda kasy

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa

    Post

    A ja mam doświadczenie z polskim Ceramizerem. Kiedyś miałem Eclipse 2.0 GSX w turbo 4x4 i wlałem to. Efekty: panewki przestały pukać na zimnym przy odpaleniu, kompresja z 12 wzrosła do 15, auto nabrało mocy i kultura pracy była 10razy lepsza i zaobserwowałem mniejsze spalanie. Stosowałem również w BMW M50B25 i także byłem bardzo miło zaskoczony i także mierzyliśmy kompresje na tłokach która wzrosła i kultura pracy była znacznie zauważalna. Fakt pełna obróbka ceramizacji trwa 15tyś i przez pierwsze 200km nie można przekraczać 2500rpm ale uwierzcie mi, że działa i pomaga. Mam bardzo dobre doświadczenie z ceramizerem i będę go wlewał przy każdej wymianie oleju. Charzun napisał, że motodoktory po 12zł.. Motodoktor zalepi silnik i go zamuli bo to najgorszy badziew. Szczerze jeżeli silnik już nie domaga to oczywiście jak najbardziej remont, ale profilaktyczne zalanie Ceramizera na pewno wydłuży jego żywotność i z mojego doświadczenia pomoże a nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez Patrykus ; 22-01-2014 o 16:39

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Patrykus Zobacz posta
    Charzun napisał, że motodoktory po 12zł.. Motodoktor zalepi silnik i go zamuli bo to najgorszy badziew. Szczerze jeżeli silnik już nie domaga to oczywiście jak najbardziej remont, ale profilaktyczne zalanie Ceramizera na pewno wydłuży jego żywotność i z mojego doświadczenia pomoże a nie zaszkodzi.
    Zgadzam sie z Tobą w 100%.. Napisalem o motodoktorze po tym jak kupilem Galanta gdzie silnik chodzil idealnie i bardzo cichutko (myslalem ze japonczyki tak maja) a okazalo sie pozniej ze byly wlane 3 motodoktory (przyznal sie wlasciciel) Po wymianie oleju i nie wlewaniu zadnych specyfikow z silnika lalo sie niesamowicie wiec doktor tez i go uszczelnial.. wiec tak jak napisalem to jest dobre na handel, nieutrzciwy handel jakich jest mnustwo niestety..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Jeśli już, to spróbuj tego: http://www.nulon.de/

    Daję głowę, że odczujesz różnicę czy to w nowym, czy zużytym silniku. Używałem kiedyś w różnych samochodach, jak był dostępny w PL.
    E10 do zużytych, E20 do sprawnych, E30 długotrwała (do 80 tys. km.) powłoka teflonowa.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    27
    BMW
    2
    Skąd
    Katowice
    o widzę troche jednak można się dowiedzieć:)

    CERAMIZATOR - jak często się to stosuje?

    Jutro jadę kupić, podobno na początku powinno się przez jakiś czas pojeździć na niskich obrotach. to prawda? jak długo?

    albo tu przez neta kupie CERAMIZATOR.PL
    Ostatnio edytowane przez Rocky ; 23-01-2014 o 09:43

Podobne wątki

  1. Springi -60 przód + EDC - SPRAWNE DZIAŁANIE???
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 09:30
  2. [ elektryka] Działanie wycieraczek czy to normalne
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 10:56
  3. [mechanika] Jak sprawdzic działanie nivo??
    Przez kociniak08 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 21:25
  4. Uboczne działanie zioła :).....
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 20:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •