Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: Ceramizator - działanie / stosowanie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    znalazłem cos takiego , testy "ceramizerów "

    http://www.youtube.com/watch?v=I4RZ0E4b8pY


    http://www.youtube.com/watch?v=eoc2l7W5MBw

    co o tym myslicie ? ciekawy temat do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 22-01-2014 o 18:48

  2. #12
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Moim skromnym zdaniem ja bym czegoś takiego do swojego silnika nie wlał....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    od wlania pewnie nic sie nie stanie , ale też pewnie nic nie poprawi . a te filmiki to reklamy i tyle hehe

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    51
    BMW
    E38 730i 1996
    Skąd
    Szczytno
    Bardzo Ciekawy :)
    A więc wypowiem się na ten temat.

    Mianowicie nigdy nie wierzyłem w działanie. Natomiast kiedyś na innym forum www.924.pl (Forum właścicieli Porsche 924 i 944) spotkałem się z opisem preparatu MILITEC-1.
    Ale oryginalnego MILITEC-1 którego można kupić tylko od jednego sprzedawcy na allegro który sprowadza go ze stanów i kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Nie podróbka firmy k2 czy innej.

    Krótki opis tego produktu:
    Preparat wynaleziony w okolicach 2 wojny światowej i początkowo służył do smarowania broni. Natomiast znalazł swoje zastosowanie i w samochodach. Działanie jego powoduje zmniejszenie tarcia, wszelkiego rodzaju oporów.

    Na początku do całego produktu podchodziłem bardzo sceptycznie. Ale pewnego dnia gdy u mojego taty w Mitsubishi Galant zaczęło być słychać łożysko w skrzyni biegów. Pomyśleliśmy że spróbujemy użyć po raz pierwszy tego preparatu. Ku mojemu i Taty (starego mechanika z ponad 20 letnim stażem) preparat wyciszył skrzynie do zera. Fakt skrzynia czy tak czy tak kwalifikowała się do remontu ale z powrotem było ją słychać dopiero po 5 tyś km. Po rozebraniu skrzyni nie było w niej dziwnych nalotów stworzonych przez preparat czy cokolwiek innego. Od wtedy zaczęliśmy również dolewać tego preparatu do silnika przy wymianie olejów. I przy pierwszym zastosowaniu ewidentnie widać jego działanie, ponieważ przy uruchomieniu silnika widać jak głupieje komputer sterujący pracą silnika. opory w silniku są zmniejszone na tyle że po pierwszym uruchomieniu przez kilkanaście sekund silnik działa na mocno podwyższonych obrotach. Po dłuższym użytkowaniu widać również dość znaczny spadek zużycia paliwa(rzędu 1-2 litry/100 km Mniej)

    Myślę że każdy do puki nie wypróbuje na własnej skórze to nie wierzy ale generalnie sprawdzone dobre preparaty nie sieją spustoszenia w silniku.

    Link do aukcji z której można zakupić oryginalny MILITEC-1:
    http://allegro.pl/militec-1-250ml-or...869907911.html

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rocky Zobacz posta
    o widzę troche jednak można się dowiedzieć:)

    CERAMIZATOR - jak często się to stosuje?

    Jutro jadę kupić, podobno na początku powinno się przez jakiś czas pojeździć na niskich obrotach. to prawda? jak długo?
    Nie CERAMIZATOR a CERAMIZER i kup tylko i wyłącznie CERAMIZER POLSKI lub Dodatek Liqui Moly Ceratec wyłącznie od certyfikowanych sprzedawców. NIE ZADEN MOTODOKTOR MOTOTERMINATOR CZY CERAGRYZATOR za 15zł. Ceramizer jest ogólnie dostępny w wiekszosci sklepów samochodowych. Instrukcje masz na opakowaniu i do niej się zalecaj.



    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    od wlania pewnie nic sie nie stanie , ale też pewnie nic nie poprawi . a te filmiki to reklamy i tyle hehe
    Też tak mówiłem a nawet gryzłem się, że jakieś gówno nie uleczy silnika ani mu nie pomoże. A jednak w 3 przypadkach pomogło, a kompresja wróciła do "salonowej".

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Próbowałem też Militeca, po tym, jak Nulon "zieloni" wycofali z rynku ze względu na teflon. W przeciwieństwie do Nulonu, nie zauważyłem żadnej różnicy ani w pracy silnika, ani w spalaniu. Po wlaniu chwalonego przeze mnie środka, już po kilkunastu kilometrach trzeba zdejmować nogę z gazu, aby utrzymać zadaną prędkość. Ponadto wróciłem z Niemiec bez ciśnienia oleju (ukręciła się pompa olejowa) o czym się dowiedziałem już na miejscu, bo silnik pracował normalnie. A co lepsze, wymieniłem jedynie pompę, bo nic nie uległo uszkodzeniu.
    Środek jest obecnie dostępny jedynie w Australii, w Niemczech i Indiach, ale organizuję właśnie jego prywatny import ;-)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    wcale nie wychodzi tak drogo ten militec ;-) jeszcze troche i sam zrobie test tego typu środka hehe pomiar kompresji przed zaaplikowaniem i po np. 2 tyś. km , ciekawe jaki był by efekt

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    wcale nie wychodzi tak drogo ten militec ;-) jeszcze troche i sam zrobie test tego typu środka hehe pomiar kompresji przed zaaplikowaniem i po np. 2 tyś. km , ciekawe jaki był by efekt
    już zainwestuj w coś lepszego niż K2... Wlałbyś olej do skrzyni K2? Tak samo jest z ceramizerem...

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    71
    BMW
    BMW e.38 730d
    Skąd
    Wrocław
    A te Ceramizery można używać do diesla? Do pracy silnika w moim 7er nie mam zastrzeżeń zdrowy jest ale profilaktycznie jak to wychodzi tylko te kilkadziesiąt złotych to może sam bym się skusił

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Patrykus Zobacz posta
    już zainwestuj w coś lepszego niż K2... Wlałbyś olej do skrzyni K2? Tak samo jest z ceramizerem...
    no fakt nie wlał bym , ale z drugiej strony to tylko tysieczna cześć ogólnej ilości oleju.


    tak można dolać i do diesla i benzyny i lpg

Podobne wątki

  1. Springi -60 przód + EDC - SPRAWNE DZIAŁANIE???
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 09:30
  2. [ elektryka] Działanie wycieraczek czy to normalne
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 10:56
  3. [mechanika] Jak sprawdzic działanie nivo??
    Przez kociniak08 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 21:25
  4. Uboczne działanie zioła :).....
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 20:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •