Witam. Przejrzałem cały temat http://7er.pl/showthread.php/1890-Al...ght=alternator i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, chociaż ostatni post i pytanie w temacie trochę pasuje do mojego problemu ale nie udzielono żadnej odpowiedzi. Więc zaczynam opisywać swój problem. Silnik m60b30 alternator bosch 140a

1. Zaczęło się od tego że podstawa filtra oleju ciekła i wszystko leciało na alternator który w końcu zaczął świrować i padł.

2. Wyjąłem alternator, oddałem do regeneracji, zostało wymienione: regulator napięcia, łożysko i cały został wyczyszczony, reszta elementów sprawna.

3. Po włożeniu alt. podłączeniu, zapalam samochód, włączam światła itp. itd, przy wyjeździe powyżej 1,5 tys obrotów gaśnie mi lewy xenon, powyżej 2-3tys, gaśnie podświetlenie deski oraz zapala się kontrolka ABS, ok 1tys. wszytko w normie. Po jakichś 10-15km zaczyna przesuwać się granica wyłączania poszczególnych urządzeń, a mianowicie xenon gaśnie np od 3 tys a ABS zaczyna pracować prawidłowo. Oczywiście w środku lampki raz są jaśniejsze raz ciemnieją. Zmierzyłem miernikiem i przeprowadziłem test 9 na obc, wyszło że ładowanie na wolnych obrotach waha się w przedziale 13,6v - 14,8v, bez świateł radia i innych odbiorników prądu, po dodaniu gazu ku mojemu przerażeniu ładowanie wykracza poza 16v i dochodzi nawet do 19,5V !!!! Ale teraz też zagadka, nic się nie spaliło, żadna żarówka czy inny sprzęt.

4. Pojechałem do gościa który to robił, twierdzi że wszystko było dobrze, sprawdzał na stole i było git, ale w końcu wykłóciłem się żeby go znowu sprawdził, więc znów wszystko trzeba było wyjąć.

5. Wyszło że padł regulator, znowu?!?!, kupiony oryginalny bosch, zadowolony wracam, wszystko składam, ruszam i te same objawy. Ładowanie znów na wolnych obrotach takie jakie powinno być maksymalne, po wkręceniu na obroty znów skacze do 17,18,19V.

6. Pasek, napinacz, aku w porządku

7. Panowie powiedzcie co może być przyczyną takiego ładowania? regulator? po raz 3? coś pali ten regulator od razu po przekręceniu kluczyka? Jakiś przekaźnik się spalił? Bezpieczniki? Zwarcie?