Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Klapa nie chce się otworzyć !!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    7
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    POLSKA

    Unhappy Klapa nie chce się otworzyć !!

    Witam, mam problem.. dziś rano chciałem odpalić e38, ciężko było mi się dostać do środka, ponieważ w nocy padał marznący deszcz i całe BMW było pokryte lodem po chwili jakoś udało mi się dostać do wewnątrz.. niestety przez kilka dni postoju rozładował się akumulator.. bagażnik mimo to, że cały oblodzony otworzył się bez problemu, lecz po zamknięciu i próbie ponownego otworzenia nic się nie dzieje podłączyłem inny akumulator do komory i wszystko działa, a bagażnik nie... słychać tylko cichutkie ''cyk'' ale bagażnik nie odchyla się...nie wiem co robić, próbowałem różnych sposobów z przycisku wewnątrz z kluczyka i ciągle tylko ''cyk'' i nic więcej, teraz jestem uziemiony bo jak mam naładować aku... ostatnio coraz częściej myślę, że e38 to był błąd...

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    miałem podobnie jak mi rozładowywało aku , nie wiem czemu ale miałem identycznie, dawało radę zawsze otworzyć manualnie z kluczyka , po zmianie aku na nowy i ogarnięciu prądu do dziś jest ok

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post

    Laduj baterie za pomocą gniazd elektrycznych w komorze silnika.

    Otworz maskę i podłącz prostownik o tu.



    Laduj malym prądem przez 24 godziny.

    akumulator sam siebie sie tak poprostu nie rozładowuje czy masz czytnik navi w bagazniku?

    jeśli odpowiedź brzmi tak to gdy już naładujesz akumulator to to cyngiel od klapy bagażnika zamknij ale nie zamykając klapy. Tzn tak zeby system myslal ze klapa jest zamknięta a ty wtedy uzbroj alarm i czekaj az lampki od czytnika navi zgasna. Jesli zgasna to znaczy ze czytnik navi jest ok, natomiast jesli nie zgasna to czytnik masz uwalony I on pobiera prad na lewo. Ja juz rozwailem dwa aku w ten sposób. Nowa varta blue dynamic juz mi sie zasiarczyla przez navi.

    Wygaszenie lampek w navi po uzbrojeniu alarmu powinno nastąpić po kilku minutach. Czekaj tak do 15 minut max.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 21-01-2014 o 19:50
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    7
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    POLSKA
    Niestety, u mnie nawet manualnie z kluczyka nic się nie dzieje :( , ale dzięki za radę.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    7
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    POLSKA
    MCDZIUBEK Nie wiedziałem, że można ładować aku w ten sposób, jutro z samego rana zrobię tak jak mi napisałeś :) A co do czytnika navi to wymontowałem go już jakiś czas temu, z tego co pamiętam lampki gasły po krótkiej chwili. Mam nadzieje, że po naładowaniu będzie ok.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez ŁYSYzBRAZZERS Zobacz posta
    Witam, mam problem.. dziś rano chciałem odpalić e38, ciężko było mi się dostać do środka, ponieważ w nocy padał marznący deszcz i całe BMW było pokryte lodem po chwili jakoś udało mi się dostać do wewnątrz.. niestety przez kilka dni postoju rozładował się akumulator.. bagażnik mimo to, że cały oblodzony otworzył się bez problemu, lecz po zamknięciu i próbie ponownego otworzenia nic się nie dzieje podłączyłem inny akumulator do komory i wszystko działa, a bagażnik nie... słychać tylko cichutkie ''cyk'' ale bagażnik nie odchyla się...nie wiem co robić, próbowałem różnych sposobów z przycisku wewnątrz z kluczyka i ciągle tylko ''cyk'' i nic więcej, teraz jestem uziemiony bo jak mam naładować aku... ostatnio coraz częściej myślę, że e38 to był błąd...
    kolego , e38 to bardzo fajny pojazd jak sie o nie dba, podstawa to miec mocny akumulator, e38 przechodzi w stan spoczynkku po ok 40 minutach, a jak masz na pół gwizdka akum to gwarantuje ci ze problemy bedziesz miał non stop.
    proponuje zakupic akumulator i cieszyc sie e38 tak jak kazdy z nas.
    Co do klapy to wiesz telepatycznie nikt nie jest w stanie ci pomóc , najlepiej wjedz do ogrzanego garażu (domyślam sie ze warunki atmosferyczne są powodem unieruchomienia klapy)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Najlepiej ładować aku normalnie ale jesli sie nie mozesz do bagażnika to nie masz wyjscia.

    Ponoć zalecane jest ładować aku z komory silnika max do 6 godzin ale nie pamiętam gdzie to czytalem.

    Jesli po doladowaniu aku z komry silnika będziesz mógł otworzyc bagaznik to wtedy podlacz prostownik bezposrednio do aku.


    Aku w e38 musi byc mocne ze względu na to ze kabel plusowy jest bardzo dlugi I potrzeba duzo pradu zeby poszlo kablem z tylu auta do przodu. Tez gdzies o tym czytałem ale juz nie pamiętam gdzie.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów

    Post

    Mnie się wydaje, że po otwarciu klapy jak zamknołeś ją ponownie gdzieś ci podszedł lód (pisałeś że auto było całe oblodzone) i klapa się zaklinowała. Wstaw do ciepłego garażu na kilka godzin tak żeby nie było lodu na aucie, jeśli nie da sie otworzyć naciśnij mocno od góry rękami, potrząśnij autem właśnie za klapę i powinno się otworzyć. Aku ma być naładowany tak jak koledzy ci koledzy napisali
    Ostatnio edytowane przez Markos ; 22-01-2014 o 00:00

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    7
    BMW
    E38 735iA
    Skąd
    POLSKA
    Sytuacja wygląda następująco.. wczoraj ładowałem aku przez komorę silnika zwykłym małym prostownikiem ok 6 godzinek i nic.. dziś odpaliłem BMW za pomocą prostownika ''rozruchowego'' ok 10 min ładowania i odpaliło bez większego problemu. BMW stało odpalone ok 40 minut no ale co.. klapa nadal zablokowana, wydaje mi się, że nie pozostaje mi nic innego jak czekać na odwilż :( Niestety nie mam możliwości wprowadzenia BMW do ciepłego pomieszczenia tzn. może i miałbym, ale wole poczekać jakiś czas niż chodzić i się prosić.. Aha co do uderzania klapy z góry to zrobiłem to zaraz na początku uderzałem z góry z boku, wszędzie wokół..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Obawiam się że padła Ci mała sprężynka która jest w zamku od dociągania klapy. Miałem odwrotny przypadek że nie chciała się zamknąć a u Ciebie mógł zablokować się w pozycji zamkniętej. Ta sprężynka ma za zadanie ściągać dwa metalowe "zębiska" jeżeli jest nie ściągane to zamek nie reaguje na przyciskanie otwierania.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 18:08
  2. Nie można otworzyć dzwi
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 19:09
  3. klapa bagażnika nie zamyka się !
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 18:04
  4. E38 Zablokowana klapa bagażnika czy da sie otworzyć???
    Przez marny232 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:36
  5. [ elektryka] Klapa bagażnika nie zamyka się
    Przez Saillupus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •