Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: AKCJA ZIMA - eksploatacja samochodu w zimie

  1. #1
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI

    AKCJA ZIMA - eksploatacja samochodu w zimie

    XXX ZABRANIAM ROZPOWSZECHNIANIA WSZELKICH MOICH INSTRUKCJI I PORAD w ZWIAZKU Z POSTAWA ADMINISTRACJI WOBEC OSOB MI BLISKICH!!
    Ostatnio edytowane przez radoshb ; 24-12-2010 o 18:15 Powód: XXX ZABRANIAM ROZPOWSZECHNIANIA WSZELKICH MOICH INSTRUKCJI I PORAD w ZWIAZKU Z POSTAWA ADMINISTRACJI WOBEC OSOB MI BLISKICH!!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  2. #2
    7ka
    Gość
    pamietajmy ze ta chemia rozsypana na drogach szkodzi karoserii ...rdza,matowienie lakieru,utlenianie felg aluminiowych...na zwyklej myjce (tej co samemu myjesz) wystarczy troche przeplukac i zawsze to cos...

    ale potem trzeba powycierac uszczelki zeby auto mozna otworzyc ;D lub posmarowac dodatkowo jakims preparatem...

    no i zamki (jesli ktos otwiera kluczem)..psiknac tam jakis specyfik i bedzie okej ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    - jeśli chodzi o klimę to ciekaw jestem jak mam ją włączyć (raz w tygodniu) w zime przy temretraturze ujemnej - jak się Nie załączy ! ale są Szpece , przeważnie Rzeczoznawcy ( widze takich w TVN TURBO ) co nieraz takie gupoty ludzią wciskają, że człowiek wymięka. :shock: np słyszałem, że opona Letnia w zimie to tak jak jeździło się na kole z drewna :razz:

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    - jeśli chodzi o klimę to ciekaw jestem jak mam ją włączyć (raz w tygodniu) w zime przy temretraturze ujemnej - jak się Nie załączy ! ale są Szpece , przeważnie Rzeczoznawcy ( widze takich w TVN TURBO ) co nieraz takie gupoty ludzią wciskają, że człowiek wymięka. :shock: np słyszałem, że opona Letnia w zimie to tak jak jeździło się na kole z drewna :razz:
    No tu sie z toba nie zgodzę! To o czym piszesz tyczy sie samochodów z klimatyzacja służacą jako sładzacz nie posiadających czujnika temp i funkcji ustawiania temp. Ta zawsze się włączy i tzw spece maja rację! Ustaw Swoją na MIN i np w garażu musi chodzić. Możesz tez jadąc rozgrzac wnetrze do maxa i właczyc klime na MIN i też będzie OK.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    np słyszałem, że opona Letnia w zimie to tak jak jeździło się na kole z drewna :razz:
    To też prawda, spróbuj jeździć oponą letnią w temp. - 10'C Sam testowałem jeździ się jak "drewnianym kołem po asfalcie" jest strasznie twarda :x
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    np słyszałem, że opona Letnia w zimie to tak jak jeździło się na kole z drewna :razz:
    To też prawda, spróbuj jeździć oponą letnią w temp. - 10'C Sam testowałem jeździ się jak "drewnianym kołem po asfalcie" jest strasznie twarda :x
    Ja jechałem na letnich z niemiec 740 i tez było coś -10 - i bylo super - tylko trzeba ok 200 jechać żeby sie nagrzewała :D:D:D - pisze to całkiem powaznie!!!. Dla mnie opona letnia przy niskich temp jest strasznie śliskach na śniegu itp ale jak sie juz nagrzeje to jest ok - a jak masz auto w garażu to nie odczujesz róznicy... po za tym jak nie ma śniegu to zimny asfalt i twarda guma też nie postawią Cie w miejscu.
    Ogólnie troche przesada z tym panikowaniem co do opon, jest kiepsko, ale z braku kasy też kiedyś jeżdziłem na letnich, a wpierwszej Ladzie to wogóle na slikach i jakoś dałem rade...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Panowie a jak korzystac z naszych systemow w aucie podczas zimy i w jakim stopniu pomagaja zapanowac nad nasza 7er

  8. #8
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Uszczelki smarem silikonowym co by nie przymarzały i do tego nie zgrzypia -dzisiaj testowalem ;)

    A i jak ktos sie wybiera do austri to od 1listopada trzeba tam miec obowiazkowo zimówki (coiekawe dlaczego Aldik ;)) mandaty za brak do 5000E w co nie bardzo wierze ale jakies sa napewno ;)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja na myjke zimą jezdze bardzo czesto, tz kiedy sie da :) a uszcelki smaruje smarem, na gabke i na uszcelke, jakies tam psikacze starczaja na miesiac i znowu trzeba, a taki na cala zime, oczywiscie bez przesady
    a co do opon to fakt, zima letnie sa bardzo twarde i strasznie ciagają na koleinach, dodatkow auta napastowalem 2 razy takim woskiem
    oczywiscie plyn zimowy do spryskiwacza i dolalem troszke koncentrau do chlodnicy, dobra sprawa tez to ten impregnat do tapicerki posmarowalem fotele i mate na podlodze, super do niewsiaką woda i niema plam, na dywaniki gumowe jesze jest czas, a szybki takim preparatem anty pary firmy k2 (z tego co testowalem najlepszy) jak zostawiam auto na noc to spryskuje szyby takim specyfikiem niezamarzają i oczywiscie skrobanie szyby to cos czego wstyd robic, dobrze jest tez piora wycieraczek jak i cale ramie tez posmarowac wspomnianym smarem silikonowym, niezamarznie i niezesztywnieje, a jezeli chodzi o klime to najlepiej wlaczac jak najczescie i wymuszacz nawiewem na szybe, to tyle z mojej strony i moich sposobow

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Krzywy jak gumke wycieraczki posmarujesz smarem silikonowym to dobrze potem wyciera?

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •