Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 126

Wątek: E38 + m30 + turbo

  1. #81
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez kasin Zobacz posta
    a no tak to wymyślili że brembo ma tarcze 316 mm a 740i 740d i 750 (ma już chyba 2 tłoczki) ma tarcze 324 mm do tego większe klocki a wieć większa płaszczyzna cierna + zmniejszone grzanie sie tacz co przy masie prawie 2 tony nie trudno
    = lepsze hamowanie i oto taka ciekawostka ze świata BMW :)
    Nie tak do konca- hamulce tylko w 740i maja 324mm i zacisk z jednym tloczkiem ale 740d i 750i ma jeszcze wieksze 334mm i lepsze zaciski, obawiam sie jednak ze nawet i to bedzie za malo aby zatrzymac auto prawie 2x mocniejsze i wazace wiecej jak seria.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #82
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez matey Zobacz posta
    No dobra przepraszam. Przekonałeś mnie.

    Temat do zamknięcia.

    tak jak myslalem , przyszla pora na obsranie sie.

    jesli piszesz ze mnie nigdzie nie obraziles to jak mam rozumiec te teksty o idiotach, idiotycznych watkach, dzieciakach, braku pojecia, braku ogarniecia sie w zyciu, braku pieniedzy na projekt etc?

    nie to ze trzymam jakas uraze czy cos, ale najpierw najezdzasz a potem mowisz ze niczym mnie nie obraziles? tak sie nie robi, przynajmniej mialbys jaja trzymac sie z tym pojazdem do konca albo jak prawdziwy facet przeprosic i po temacie.

    nie bede sie tutaj licytowal ile projektow i silnikow zlozylem i wystroilem, bo to nie o to chodzi. to audi pokazalem jako przyklad samochodu ktore jezdzi na znacznie wiekszym stopniu sprezania niz 9:1 i duzo wiekszym doladowaniu niz 1,2 bara. Bo do tego sie przyczepiles, ze nie mozliwe aby m30 smigalo na takim doladowaniu i bez odprezenia - czaisz?

    temat jest o m30 to moze pokaze jak to wyglada w moim drugim samochodzie e36 bo w nim tez mam m30


    i uwazaj, nie jest odprezony i smigalem bez problemu na 1,5 bara. nie ma to zadnego sensu bo jest to wtedy maszyna do robienia dymu ale uwaga - nie wybuchlo i ma sie bardzo dobrze, skrzynia rowniez. setup w e38 bedzie niemal identyczny poniewaz mam to dopracowane dosyc dobrze, roznice to kolektor dolotowy o nieco mniejszej pojemnosci, inny krociec wodny, inne orurowanie IC- ale to sa naprawde pierdoly.

    to ze sprzedaje tutaj patenty np. na swiece za 10zl to powinienes byc mi wdzieczny ze zdradzam szczeze takie rzeczy i nie robie z siebie c*** wie jakiegoo gury w przeciwienstwie do Ciebie i nie obrazam nikogo , staram sie zawsze pomoc i podpowiedziec cos z WLASNEGO DOSWIADCZENIA.

    Ogolnie czekam na TVN i oczywiscie na 750 - dalej podtrzymuje swoje stanowisko ze zespol napedowy chcialbym Ci zostawic w pamiatce, mi sie v12 nie przyda.
    Ostatnio edytowane przez corey ; 03-02-2014 o 21:21

  3. #83
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    43
    BMW
    e30
    Skąd
    PL
    Po za tym m30 3.5 ma sprężanie 9.2:1 czyli Twój silnik nie jest w ogóle sprężony. Fabrycznie ma późny zapłon. Jeżeli byś go faktycznie jeszcze sprężył to jeszcze musiałbyś przesunąć zapło. Co z tego że będzie dmuchać 1.2 skoro zapłon będzie za późny ? To oznacza mało mocy. Ale działaj.

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez matey Zobacz posta
    No dobra przepraszam. Przekonałeś mnie.

    Temat do zamknięcia.
    Jak temat do zamknięcia?? Ja jestem ciekawy też dalszej pracy corey'a... Widzę, że audi cię nieco zaskoczyło hehe

  5. #85
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    43
    BMW
    e30
    Skąd
    PL
    ja czekam na e38

  6. #86
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Bardzo ciekawy temat...przeczytałem od deski do deski...jestem pełen podziwu dla determinacji Kolegi corey i z przyjemnością śledził będę dalsze poczynania a na miejscu Kolegi matey poczekał bym faktycznie na zdjęcia gotowego projektu i wykres z hamowni...widać,ze obaj panowie mają niemałe pojęcie o przeróbkach i uturbianiu silników ale czas pokaże kto ma rację...a tak na marginesie 9s do 200 km/h...nieźle...haha a ja myślałem,że moje V70 z przyspieszeniem 19 s od 0-200 to już mega...no ale u mnie seria a tam też jest potencjał...Pozdrawiam i życzę powodzenia...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #87
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez matey Zobacz posta
    Po za tym m30 3.5 ma sprężanie 9.2:1 czyli Twój silnik nie jest w ogóle sprężony. Fabrycznie ma późny zapłon. Jeżeli byś go faktycznie jeszcze sprężył to jeszcze musiałbyś przesunąć zapło. Co z tego że będzie dmuchać 1.2 skoro zapłon będzie za późny ? To oznacza mało mocy. Ale działaj.

    nie, m30b35 z lat 87-94 ma stopien sprezania 9:1, u mnie tak jak pisalem jest 9,3:1 ze wzgledu na planowana glowice.

    Zaplon bedzie realizowany z EMU za posrednictwem potrojnej cewki EDIS - mapa zaplonu nie ma nic wspolnego z mapa w oryginalnym sterowniku. Jesli Cie to interesuje to wyprzedzenie zaplonu bedzie bliskie 30 stopni - uwazasz ze to malo? Wg. mnie nie jest to malo a m30 przygotowane przezemnie przyjmie to na klate bez pierdniecia.

  8. #88
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    4
    BMW
    bmw e38
    Skąd
    Łuków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez corey Zobacz posta
    nie, m30b35 z lat 87-94 ma stopien sprezania 9:1, u mnie tak jak pisalem jest 9,3:1 ze wzgledu na planowana glowice.

    Zaplon bedzie realizowany z EMU za posrednictwem potrojnej cewki EDIS - mapa zaplonu nie ma nic wspolnego z mapa w oryginalnym sterowniku. Jesli Cie to interesuje to wyprzedzenie zaplonu bedzie bliskie 30 stopni - uwazasz ze to malo? Wg. mnie nie jest to malo a m30 przygotowane przezemnie przyjmie to na klate bez pierdniecia.
    corey , nic tu nie tłumacz i nie usprawiedliwiaj się , wiele osób wierzy w Ciebie również ja.
    Swoją wiedze zachowaj dla ludzi którzy podchodzą z szacunkiem
    Daj znać jak będziesz odpalał e38 może wpadniemy :)

  9. #89
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez matey Zobacz posta
    ja czekam na e38
    ej, przeciez zmieniles zdanie i czekasz na zdjecie sprzegla, nieprawdaz?

  10. #90
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez corey Zobacz posta
    600Nm to norma dla doladowanego m30 , zaleznosc miedzy momentem obrotowym a moca znam doskonale. Ale chyba wlasnie o momencie rozmawialismy, a kit vf do m60 ma napisane ze moc to 415km i moment 400. to znaczy ze wartosc momentu max sie nie zmienila a jedynie zostala przeniesiona-rozciagnieta nieznacznie w wyzsza partie obrotow stad te 415km. Jednak "sprawnosc" napelniania pozostala na poziomie seryjnego m60 czyli 400nm.
    W krajach anglosaskich nie podają mocy w Nm, a w ft-lbs co z 400 ft-lbs daje 540 Nm

    Cytat Zamieszczone przez corey Zobacz posta
    Nie wiem jak to w fabryce wymyslili ze 3.0 i 3.5 ma 4 tloczkowe brembo a 740 jeden tloczek. Jak bedzie lipa to wjedzie wlasnie takie brembo na dobrej tarczy i powinno to zalatwic sprawe.
    Nie załatwi sprawy. w najsłabszych modelach jest 4 tłoczkowe brembo i tarcza wentylowana 316x28 przód, tył niewentylowany 324 x 12.
    740i ma mocniejsze hamulce ATE 1 tłoczkowe. Przód wentylowany 324X30, tył to samo co mniejsze silniki. Generalnie już słabo te hamulce wyrzymują prędkości osiągane przez 740i przy agresywnej jeździe.
    750i oraz 740D ma najlepsze hamulce. Przód to 2 tłoczkowe ATE wentylowane o średnicy 334X32, tył jako jedyne modele e38 są wentylowane, tarcza 328X20.
    Sam u siebie w 740i pakowałem hamulce od 750i i są o wiele lepsze i o wiele bardziej wytrzymałe
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 04-02-2014 o 17:02
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. [mechanika] Turbo w M30
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 16:05
  2. [E38] E38+m30+turbo
    Przez corey w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 13:56
  3. E38 V12 Alpina Turbo :]
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 08:17
  4. [ tuning] e38 turbo
    Przez Aru89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •