Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 126

Wątek: E38 + m30 + turbo

  1. #61
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    43
    BMW
    e30
    Skąd
    PL
    W tarczach sprzegla zmieniony jest wielowypust . . . o mamo . . .

    Odwoluje to co powiedzialem, wystarczy mi zdjecie tego sprzegla i zabieraj 750.

    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 13-02-2014 o 08:49

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    Cytat Zamieszczone przez corey Zobacz posta
    Nie wiem jak to w fabryce wymyslili ze 3.0 i 3.5 ma 4 tloczkowe brembo a 740 jeden tloczek.
    a no tak to wymyślili że brembo ma tarcze 316 mm a 740i 740d i 750 (ma już chyba 2 tłoczki) ma tarcze 324 mm do tego większe klocki a wieć większa płaszczyzna cierna + zmniejszone grzanie sie tacz co przy masie prawie 2 tony nie trudno
    = lepsze hamowanie i oto taka ciekawostka ze świata BMW :)

    co do audi to jakie turbo tam siedzi ? skoro sam złożyłeś to audi to powinieneś wiedzieć że twoje m30 nie jest przygotowane , lećmy dalej sportowe wałki to koszt ok 3000 ,korby ok 3000 (i teraz czy zwykłe czy krótsze ale poco kupować takie same jak były jak w tej samej cenie masz krótsze ?do tego , głowica była cała czy jesteś farciarzem i nie była spękana pomiędzy zaworami ?jak poradziłeś sobie ze strojeniem silnika? jakie śiece siedzą bo przy 1.3bar normale świece w tym audi nie dają se rady po prostu iskra przygasa itp itdwieć koszt poszczególnych elementów przy tym audi to ok 12-13k + twoja robota i jeszcze pierdołki które wychodzą w miedzy czasie. skoro miałeś już do czynienia z uturbiomym silnikiem ba sam go skręciłeś to powinieneś wiedzieć z to nie jest takie proste i że twoje m30 nie jest przygotowane pod takie doładowanie
    Ostatnio edytowane przez kasin ; 03-02-2014 o 15:52

  3. #63
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin

    Post

    moje m30 jest bardzo przygotowane ;) prosze, wytlumacz mi dlaczego wg. Ciebie nie jest - tylko jakies konkrety czyms poparte, bo tych ogolnikowych pierdol zaslyszanych z sieci juz mi sie powoli odechciewa czytac.

    audi: turbo to t76, kolektor wydechowy i dolotowy mojej produkcji. walki to nie 3000 i korby to nie 3000 tylko polowa tych sum.
    powiedz mi po co chcialbys oprezac ten silnik korbami ? zeby obnizyc sprawnosc? miec mniej mocy? czy tak jak koledzy wyzej poprostu tak gdzies w internecie przeczytales ze trzeba.
    glowica z 7a niepopekana. komputer sterujacy to EMU, strojenie oczywiscie jak wszystko we wlasnym zakresie. seryjnie tam sa platynowe bosche ktore sa gowniane, obecnie siadza tam ngk bkr7e - sa to zwykle miedziane swiece po 10zl ktore bardzo dobrze sie sprawuja w doladowanym silniku, w m30 oczywiscie siedza takie same.

    sprzeglo jest w wywazeniu, mam nadzieje je w tym tygodniu odebrac i oczywiscie wrzuce fotki.

    a i cewki w audi pochodza z silnika tfsi.
    Ostatnio edytowane przez corey ; 03-02-2014 o 16:03

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Kolego @corey wyluzuj... Bo z tego co czytam to więcej gadasz jak robisz... załóż temat i wstawiaj foty z pracami jakie robisz na bieżąco. Będziemy inaczej gadać.

    Pozdrawiam.

  5. #65
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    Kolego @corey wyluzuj... Bo z tego co czytam to więcej gadasz jak robisz... załóż temat i wstawiaj foty z pracami jakie robisz na bieżąco. Będziemy inaczej gadać.

    Pozdrawiam.
    jestem bardzo wyluzowany, nie reaguje na chamskie zaczepki, na obelgi pisane wprost poprostu nie odpisuje. Ale ile mozna czytac te negatywne opinie nie poparte NICZYM. Czekam wkoncu na jakas konstruktywna krytyke a nie zwykle hejtowanie dla sztuki.
    A z tym czy robie czy mowie to prosze poczekaj do konca tego projektu ;) Temat sie rozwija dla mnie fantastycznie :D

  6. #66
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Corey gó....no się znam na mechanice ale podoba mi się twoje podejście i jestem ciekaw jak zakończy się ta cała historia......Zastanawiam się tylko kto będzie finalnie miał rację bo jak dla mnie z tego co czytam to i Ty jesteś przekonany o swojej racji ale i twoi oponenci dali by się pokroić (oddać BMW)za swoją rację. Zapowiada się ciekawe zakończenie. Jak by co to ode mnie wytrwałości życzę i czekam z niecierpliwością na koniec projektu...


    Ps: jeżeli to naprawdę Ty zrobiłeś to Audi to ono wymiata jak wściekłe...Ciekawe ile ma do 100 i 200...
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  7. #67
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Wow jeśli faktycznie sam zrobiłeś to S6 to szacunek, bo rwie go do przodu nieźle..

  8. #68
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    e38,e36
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Corey gó....no się znam na mechanice ale podoba mi się twoje podejście i jestem ciekaw jak zakończy się ta cała historia......Zastanawiam się tylko kto będzie finalnie miał rację bo jak dla mnie z tego co czytam to i Ty jesteś przekonany o swojej racji ale i twoi oponenci dali by się pokroić (oddać BMW)za swoją rację. Zapowiada się ciekawe zakończenie. Jak by co to ode mnie wytrwałości życzę i czekam z niecierpliwością na koniec projektu...


    Ps: jeżeli to naprawdę Ty zrobiłeś to Audi to ono wymiata jak wściekłe...Ciekawe ile ma do 100 i 200...
    dzieki za mile slowa!

    no wlasnie po takim "wstepnym" topiku pozytywne zakonczenie projektu bedzie smakowac wyjatkowo dobrze :D

    Nie mam zwyczaju klamac, audi jest wlasnoscia mojego kolegi darka a moja skromna osoba zbudowala mu silnik i osprzet oraz wystroila. Projekt jest ciekawy poniewaz tak jak moje m30 jest wbrew wielu obiegowym (forumowym) opiniom, i tak samo jak moje e38 nie powinien istniec. Ale jezdzi i ma sie dobrze! Czasy to 9s 0-200 jak jest cieplo. Na wiosne oczywiscie xxxxxxx wiecej koksu!
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 03-02-2014 o 20:34

  9. #69
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    9 sekund do 200...... i wszystko w temacie
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #70
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    3
    BMW
    E34
    Skąd
    LUKOW

    Post

    No szacun kolego za spokoj i wytrwalosc w tym watku.
    Pierwsze takie e38 w PL.
    Jeszcze kilka dni i zaklady beda , honor niektorych zostanie poddany ocenie, na bm-ke raczej bym nie liczyl , ale moze chociaz -szacun, przepraszam uslyszysz. Jezeli oczywiscie wszystko sie uda po twojwj mysli :)

    No i to jest najlepsze
    "Odwoluje to co powiedzialem, wystarczy mi zdjecie tego sprzegla i zabieraj 750."

Podobne wątki

  1. [mechanika] Turbo w M30
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 16:05
  2. [E38] E38+m30+turbo
    Przez corey w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 13:56
  3. E38 V12 Alpina Turbo :]
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 08:17
  4. [ tuning] e38 turbo
    Przez Aru89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •