Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Opłata recyklingowa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa

    Post Opłata recyklingowa

    Witam, może ktoś miał do czynienia, wie lepiej ode mnie, bo w urzędach robią wielką łaskę, że coś mi wytłumaczą biurwy...
    Tak więc; kupiłem e38 od gościa który sprowadził je z Holandii, on w komisie sporządził umowę na siebie lecz gdy przyjechał do Polski, zrobił współwłasność ze swoim dziadkiem (OC tańsze) którego nie ma na umowie kupna w Holandii, dziadek zrobił OPŁATĘ RECYKLINGOWĄ lecz na swoje nazwisko.. Mam umowę że kupiłem auto od nich lecz czy nie będzie problemu z tą opłatą przy rejestracji? Czy ona nie powinna być uiszczona przez człowieka który sprowadził auto? Tak słyszałem.

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Może się mylę ,ale oplata jest na konkretne auto ,i nie ważne który z współwłaścicieli wpłacił
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Gdy ja rejestrowałem ostatnio sprowadzone auto to powiedziano mi jasno i wyraźnie że opłata musi być zrobiona przez osobę która sprowadziła auto w moim przypadku przez handlarza.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ja też płaciłem w tamtym roku za osobę, która mi sprowadziła auto. Jego nazwisko widniało na dowodzie wpłaty i tak miało być.

    Taki przypadek jak Twój jest mi znany, płacisz jeszcze raz, a oni anulują dziadka wpłatę i mu oddadzą. Można to od ręki załatwić w urzędzie.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Czy to jest normalne? Co kogo interesuje kto płaci? Ważne aby auto papiery vin itp się zgadzały. To tak jakby ktoś patrzył czy rachunki za prąd opłacasz Ty czy Twój szwagier. Mam dosyć BEZSENSOWNEJ biurokracji w tym kraju. I wątpie w to, aby dziadek mi z powrotem zwrócił te 500zl ;] Bo auto miało być opłacone jak je kupowałem.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Czyżby na tym forum jeszcze ani razu nie padło hasło "Dzień Sznura"? Mnie przychodzi ono na myśl zawsze, gdy napotykam jakiś biurokratyczny idiotyzm.
    Ostatnio edytowane przez Ulv ; 21-01-2014 o 16:11

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Debilizm, dowiedziałem się że: dziadek musi złożyć podanie, xero tego xero tamtego, potem ja musze złożyć podanie na sprzedającego i dołączyć xero umów, xero wycofanej opłaty dziadka sradka. No ku**a ja mam do niego 400km a typ podobno ledwo co prycha. Nawet urzędnicy mówią, że to durnota i podsuneli mi pomysł aby zrobić umowę na tamtych współwłaścicieli heh. Cyrk na kółkach te urzędy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Patrykus Zobacz posta
    Debilizm, dowiedziałem się że: dziadek musi złożyć podanie, xero tego xero tamtego, potem ja musze złożyć podanie na sprzedającego i dołączyć xero umów, xero wycofanej opłaty dziadka sradka. No ku**a ja mam do niego 400km a typ podobno ledwo co prycha. Nawet urzędnicy mówią, że to durnota i podsuneli mi pomysł aby zrobić umowę na tamtych współwłaścicieli heh. Cyrk na kółkach te urzędy.
    Jak ledwo prycha to czym prędzej załatwiaj bo potem może być coraz gorzej...

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Patrykus, moim zdaniem handlarz doskonale wiedział co robi i liczy że odpuścisz temat a jemu wpadnie dodatkowe 5 stówek do kielni :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar Yaro
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    421
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Patrykus, moim zdaniem handlarz doskonale wiedział co robi i liczy że odpuścisz temat a jemu wpadnie dodatkowe 5 stówek do kielni :)
    Zgadzam się z Tuczim, moim zdaniem celowa zagrywka i pewnie niejednego klienta już tak "zrobił"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •