Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Wycięcie DPFa

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak się zapycha filtr to często jest jakiś powód. Sam z siebie się nie psuje poza zestarzeniem. Najczęstsze powody to wtryskiwacze, turbo, nieszczelność w dolocie, egr, przepustnica.
    Najpierw powinna być dobra diagnoza a dopiero podejmowanie decyzji.

    Cena usunięcia zależy od regionu i renomy zakładu. Są ludzie co usuwają za 200 a inni za 1600. Jest też kwestia jakości. Jedni to robią poprawnie a inni usuwają tylko tabelę błędów a komp dalej wypala coś czegoś nie ma.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Riki tak sobie myślę że w mieście to Twoje spalanie rzeczywiście to jakiś "kosmos" ale jak piszesz że w trasie spala 7 to tak w miarę normalnie i dlatego się zastanawiam czy wysokie spalanie nie powinno być również w trasie np.: 9 litrów lub więcej......teoretycznie jeżeli masz walnięty DPF to w trasie też powinno być sporo większe spalanie a ono wydaje się ok. Dla przykładu najmniejsze spalanie jakie osiągnąłem u siebie w trasie to 6,2 przy totalnym muleniu a tak normalnie u mnie to od 6,5 do 7 czyli u Ciebie też jest ok.
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Riki tak sobie myślę że w mieście to Twoje spalanie rzeczywiście to jakiś "kosmos" ale jak piszesz że w trasie spala 7 to tak w miarę normalnie i dlatego się zastanawiam czy wysokie spalanie nie powinno być również w trasie np.: 9 litrów lub więcej......teoretycznie jeżeli masz walnięty DPF to w trasie też powinno być sporo większe spalanie a ono wydaje się ok. Dla przykładu najmniejsze spalanie jakie osiągnąłem u siebie w trasie to 6,2 przy totalnym muleniu a tak normalnie u mnie to od 6,5 do 7 czyli u Ciebie też jest ok.
    Tez mnie to wlasnie zastanawia .7 w trasie to mi spala przy 140km/h. Tak jak jade 110 to mam 5,9-6,1. Jakis rok temu po wymianie termostatów miałem spalanie na pozimie 12,5/100 w mieście(Kraków) , a poźniej już tylko rosło , a w miedzyczasie jedyne co robilem to wymienialem hydro w skrzyni. Myśle czy jeszcze nie wymienic termostatów bo a nóż widelec jakiś siadł , ale auto grzeje bez problemu więc nie wiem czy nie bedzie to wyrzucenie kasy w błoto

    Adasio : koszty nie są problemem . Chce żeby wszystko grało i zobaczyć 12,5 na komputerze
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 19-01-2014 o 12:52

  4. #14
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Riki jak nie masz pewności co do termostatów to sprawdź w ukrytym menu jaka masz temp.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Jak się zapycha filtr to często jest jakiś powód. Sam z siebie się nie psuje poza zestarzeniem. Najczęstsze powody to wtryskiwacze, turbo, nieszczelność w dolocie, egr, przepustnica.
    Najpierw powinna być dobra diagnoza a dopiero podejmowanie decyzji.
    Najczesciej przyczyna uszkodzenia DPFa sa padniete termostaty- problemem jest to ze auta te nie maja juz wskaznika temperatury i ludzie smigaja tak latami bo nie maja pojecia ze silnik raptem ledwo 70^C osiaga - a mialo byc taaaak "ekologicznie"... a jest dokladnie odwrotnie.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Wyciąłem stwora w warsztacie w Szczecinie . Katalizator sprzedalem za 800zł jeszcze zarobiłem 200. Wykasowałem spalanie , zobacze za 100km ile wleje do baku

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Riki czekamy na twoje doświadczenia i obserwacje jak zachowuje się auto, jak spalanie jak pracuje silnik itd...... Myślę że będą bardzo cenne te wszystkie uwagi bo diesli jest nie mało.
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta
    Riki czekamy na twoje doświadczenia i obserwacje jak zachowuje się auto, jak spalanie jak pracuje silnik itd...... Myślę że będą bardzo cenne te wszystkie uwagi bo diesli jest nie mało.
    Narazie jedyne co zauwazylem to ,ze auto ma 3KM wiecej , silnik pracuje identycznie jak przed wycieciem. Spalanie sobie moge sprawdzac teraz bo spadl snieg i kola boksuja i spalania nie dam rady w najblizszym czasie podac sensownego

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Narazie jedyne co zauwazylem to ,ze auto ma 3KM wiecej , silnik pracuje identycznie jak przed wycieciem. Spalanie sobie moge sprawdzac teraz bo spadl snieg i kola boksuja i spalania nie dam rady w najblizszym czasie podac sensownego
    Spokojnie nie musi to być teraz czy nawet za tydzień. Wiosny też się doczekamy..... a chodzi o to żeby ktoś z autopsji był w stanie podać dane co i jak. Sam jestem ciekaw jak to wszystko się ułoży bo problem DPF może dopaść każdego z Nas (3.0D). Co jakiś czas wrzuć do tematu jakiegoś newsa....:-).
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    W Bmw z tego co słyszałem z DPF-em nie jest tak źle jak np. we Francuzach ale ile w tym prawdy nie wiem...?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Wycięcie katalizatorów M62B44
    Przez MastaKleszcz w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 21-05-2020, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •