Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Kupno E38 , pewne wątpliwości

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Patrykus Zobacz posta
    Szczerze Ci doradze. Za 8tyś nie kupisz nawet w dobrym stanie E34. Ja swoja sprzedałem za 11 i żałuje, że tego pewnego auta się pozbyłem, a było w niej jeszcze sporo do zrobienia. Za 8 tyś E38 będzie skarbonką bez dna. Jak moja E38. Żałuje, że kupiłem to auto bo nie przemyslalem tego na poważnie i wszystko na wariata. Niestety już w swoją wpakowałem sporo kasy (szczerze mówiąc nerwy są gorsze) i końca nie widzę, a nibyyy z holandii nibyyyy zadbana. DUPA! Szykuj min. 16k na E38. O E32 się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia. A jak się jednak zdecydujesz na E38 obejrzyj ją 100razy, wszystko. I wypompuj jeszcze dodatkowo te 150 na przegląd w stacji diagnostycznej.
    x2, szukaj E32, E34 - utrzymanie sporo tańsze w porównaniu z E38/E39
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Piekna ta bordowa e32. Gdybym mieszkał w Polsce to bym brał. Wszystko ma co trzeba. Bierz te e32. Pewnie juz ja sprzedał.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Myślę, że na to nie ma reguły. Ja jak kupowałem E38 to była jedna z najdroższych na allegro. Wymienione było i zrobione przez poprzednich właścicieli prawie wszystko...no właśnie...prawie:) Nie przeszkodziło to mojemu autku wpakować mnie w jakieś 7tyś w ciągu roku. (rozrząd, alternator, a to jakaś pompka, a to coś, a to coś - najwięcej rozrząd) I jeszcze wcale nie koniec, bo parę pierdół zostało do zrobienia, a pewnie jeszcze parę nowych się po zimie pojawi. Nie mam do nikogo pretensji, bo 90% było nie do przewidzenia. Nie musiało się sypnąć, a jednak postanowiło:). I niby założenie było, że kupuje auto z droższych więc będzie cycuś...a tu dupa blada. Tak to jest. Stan był dobry, ale na dany moment. Co nie oznacza, że bez ingerencji dobry pozostanie:) Nie żałuję, bo jak skończę i starczy mi cierpliwości i nie wrzucę go z frustracji do rowu to będzie bardzo ładnie zachowane E38. Jednak jestem przygotowany na średnio 5k w roku na nieprzewidziane naprawy...czekam tylko na te urocze "diiiiiing" w kabinie zwiastujące kolejny 1k albo i lepiej w plecy:) Uważam, że auto w takim przedziale cenowym zdąży Cię zniechęcić zanim doprowadzisz je do stanu takiego który pozwoli przysłowiowo "odpalić i jechać". Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Baju ; 18-01-2014 o 07:50

  4. #14
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Kolego widzisz po sobie że nie ma reguły....Kupiłeś drogie i jeszcze wpakowałeś trochę $, to teraz pomyśl że kupiłeś tanio z kulejącym rozrządem , słabym alternatorem itp. to ile możesz zaoszczędzić. Czasem lepiej kupić tanie i doprowadzić do ideału niż 'ideał' i też robić.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar niedzwiedz78
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    48
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    wrocław

    Post

    powiem tak szukałem e38 prze 1.5 roku założony budżet miałem 13 tys ,widziałem same trupki przeważnie bite zaniedbane ,ale trafiłem maszynę za 9400 z oryginalnym lakierem zadbanym wnętrzem roczną instalacją gazową ,wiadomo koszt obsługi pierwszy to do ceny doliczyłem plus 3tys na zaprawki lakiernicze podstawowe wymiany oleju w skrzyni w silniku paski osprzętu .można znaleźć ale to trwa nic na sile i na chłodno .powodzenia w szukaniu

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Te bordowe e32 proponowane przez capoZE32 to sensowna propozycja, ogłoszenie jest uczciwie napisane, warte uwagi moim zdaniem. A co do wyboru pomiędzy e32 a e38 lub e39 przy małym budżecie wybrałbym e32. Solidne auta i chyba nieco tańsze w utrzymaniu niż następca.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez lazaruk Zobacz posta
    Te bordowe e32 proponowane przez capoZE32 to sensowna propozycja, ogłoszenie jest uczciwie napisane, warte uwagi moim zdaniem. A co do wyboru pomiędzy e32 a e38 lub e39 przy małym budżecie wybrałbym e32. Solidne auta i chyba nieco tańsze w utrzymaniu niż następca.
    A dobrze utrzymane e32 będzie tylko drożeć ;) W dziale sprzedam jest ta bordowa 7ka, sprzedaje ją forumowicz.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Koles ktory mial moje e38 przede mną wsadzil w nie w przeciagu 3 lat kwote 22000 funa.

    Duzo kasy. Wszystko robil w aso.

    Mi zostawil do zrobienia nadkola uszczelnienie pokryw zaworow lekki wyciek borygo oraz drgania na kierownicy. Bylem tak zachwycony moim v8 ze zapomnialem porządnie przetrzepac auto przed zakupem a moze specjalnie nie chciałem tego widziec Gdy teraz wspominam

    Teraz po wymianie przedniego zawieszenia amorki i zawias plus nowy drazek i koncowki oraz Naprawie lakierniczej rdzy ktora wychodzila w nadkolach i paru wgniotek.
    Udalo mi sie zamknąć koszt wszystkiego w 2500 funa łącznie z wymiana tarcz i klockow.

    Teraz pozostalo mi zrobic valley pan gasket bo tam mi leci borygo no i pokrywy zaworow oraz pompka spryskiwacza lamp no i czytnik navi nie wyłącza sie i rozladowuje baterie.

    Takze dużo tych ciasteczek do zrobienia w e38. Jezeli on w tym e32 porobil wszystko to bym sie nie zastanawial dlugo.

    Ja cie rozumiem ze chcesz e38 ale ta e32 jest fajna ma lewarek wiec pewnie jedzie podobnie do mojej v8 w automacie. Teraz to widze ze e32ida w górę wiec moze warto.

    Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    Kazdy prawie napisal ze nie warto, ze kupisz trupa..
    Ja kupilem za 10tys z 1995r 4.0 m60 z nawet nawet wyposazeniem i duzo w nia nie wlozylem.. Wiadomo pare rzeczy sie przez ten czas zepsulo, niektore trzeba bylo poprawic ale jak ktos troche majsterkuje to za pomoca kolegow z forum da rade ogarnac bardzo duzo rzeczy nie wydajac niepotrzebnie kasy.. Majac samochod 2 lata wlozylem w niego okolo 1800zł na zawieszenie klocki i jakies pierdoly przy silniku..
    Wymienialem jedynie skrzynie i silnik ale to juz przez glupote je zepsulem wiec nie moge tego wliczyc do normalnym finansow zwiazanych z autem ;)
    Mozesz luknac co za te pieniadze udalo mi sie kupic:
    http://7er.pl/showthread.php/24878-Moje-pierwsze-BMW

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post

    Niestety taka jest prawda miałem wcześniej e34 morze ktoś kojarzy z tablicy szarą na glebie i na rondellach złotych wpakowałem w nią dużo kasy i jeszcze tydzień przed sprzedażą założyłem nowe sprzegło i sprzedałem bo chciałem e38 i jest 3-miesiące w moim posiadaniu 4 tyś włożone i nie widac konca teraz trocze żałuje ze pozbyłom sie mojej e34 ale jestem uparty...

Podobne wątki

  1. Kupno E38 Co i jak?
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 15:43
  2. kupno e38
    Przez rogalex w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 18:47
  3. kupno e38
    Przez rogalex w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 12:35
  4. Kupno E38, roczniki a cena.
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 14:33
  5. kupno e38
    Przez maculicauda w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •