Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E38 gazowy problem

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    E38 gazowy problem

    witam do dzis bylo wszystko ok az wsiadlem do auta i pojechalem,nagrzal sie i przelaczyl sie na gaziwo i tez bylo ok,dopiero po jakims czasie przelaczyl sie sam na benzyne to ja go z powrotem na gaz a on znowu na benzyne wiec ja znowu na gaz i jedzie a po chwili on znowu na benzyne. Jest to sekwencja Zavoli i na moim terenie nikt niema programu do tego. Jesli ktos wie co sie moglo ewentualnie zapsuc to prosze o jakies podpowiedzi co zrobic i dlaczego sam sie przelacza na benzyne. Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Tak na szybko - Nie znam sie na gazowych instalacjach ale nie dawno był ten problem poruszany na forum. Poszukaj. Z tego co pamietam to za małe ciśnienie w instalacji - chyba powinieneś ztankować gazu do pełna, ale chłopaki sie wypowiedzą się dokładnie ! :P

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    w A8 faktycznie tak mialem ze jak bylo za malo gazu to sie przelaczala wystarczylo ze zostalo z 8 litrow w butli i przelaczala a w e38 zdarzylo mi sie to pierwszy raz,kilka razy wyjezdzalem butle do 0 i auto sie nie przelaczalo tylko zaczelo mulic i wtedy sam go przelaczalem. Ostatnio butla bylo pusta i zatankowalem go za 50 zl do dzis najechalem 60 km a on zaczal sie przelaczac. Auto mam od niedawna i nie moge go wogole wyczuc,wydaje mi sie ze pali za duzo bo po nizej 18 nie schodzi (miasto trasa tak samo) na gazie oczywiscie i wcale nie deptam.Audi palilo znacznie mniej a mialo wiekszy motor. Niewiem co jest z tym gazem.Generalnie chodzila dobrze,nie szarpala lecz na benzynie byla roznica podczas przyspieszania.

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    SPRAWDŹ koniecznie poziom płynu chłodniczego!!! I to szybko. Sprawdź też czy nie masz wycieków z ukł. chlodzenia

    Od tego bym zaczął ponieważ taki objaw wskazuje na niedogrzanie parownika i jego zamrażanie. Dzieje sie tak gdy jest mało płynu chlodniczego i nie dociera do parownika. Tak było w 2 na 3 przypadki na tym forum. :P
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #5
    Na Twoim miejscu posłuchał bym Radosha. Ta diagnoza już nie raz się sprawdziła :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    ok sprawdze choc niedawno sprawdzalem i byl stan ale roznie bywa. Komputer powinien pokazac jesli by brakowalo plynu. Musze posprawdzac wszystko bo objaw dziwny. Pytanie dla kolegow z motorami 3.0 w automacie- ile robicie km na gazie za 50 zl (jazda mieszana,miasto,trasa).Moze ktos wyliczal. Pytam informacyjnie

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez paulo79
    Komputer powinien pokazac jesli by brakowalo plynu.
    Komputer owszem pokaże informację o niskim stanie płynu ale dopiero jak poziom płynu będzie poniżej czujnika. Jeśli płynu będziesz miał np cm ponad czujnik to błędu nie będzie ale może to być wystarczająco mało aby gaz szwankował.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Niby tak, ale jak będzie za mało płynu, to częstym objawem też może być zaszranianie parownika.
    Jednak popieram wypowiedź kolegów powyżej - bo jak membrana parownika jest niedogrzana to jest sztywna i nie przepuszcza odpowiednio gazu. Najbardziej to się odczuwa w zimie.

    Ale taki objaw też będzie, jeśli filtry gazu są zabrudzone (zapchane) - wtedy jak jest dużo gazu to ciśnienie przepycha i pali, albo przy montażu gaziarz dał na wymiar przewodu w butli a on z czasem potrafi się zagiąć w łuk i nie dostaje do dna (za krótki przewód), i tylko od pewnego momentu ciągnie opary wtedy wielozawór odcina gaz, bo ma zbyt małe ciśnienie.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    A ja stawiam ze jest to kwestia braku cisnienia. Jest kilka przyczyn. Raczej cisnienie, a nie za niski stan plynu chlodniczego. Ile moze brakowac do wysokosci czujnika - 0,5 litra? Uklad ma ponad 10 litrow, wiec nie wielka to roznica.

    Jedz do gaziarzy i niech Ci sprawdza elektrozawory, filtry, cisnienie na reduktorze, ewentualnie spadek cisnienia jaki jest.

    Tak naprawde nawet nie wiemy jaka gazownia dysponujesz w swoim wozie..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    195
    BMW
    BMW 735i
    Skąd
    Jordanów
    mam ten sam problem

    http://forum.7er.pl/stag-300-problem-vt5617.html

    z tym ze ja dzisiaj wyjechalem od gazownika i juz sa jaja :/
    sledz temat ja z nim walcze wiec moze cos zdzialamy :)
    Only 7er
    Tylny Napęd Jest Jak Seks - Po Co Jezdzic Na Recznym Jak Mozna Dac W Piz..e :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •