Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: E38 - wyjaśnienie kilku niejasności (dotyczy skrzyni 5HP24)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post [E38] Olej Valvoline MaxLIFE, a problemy ze skrzynią 5HP24

    Cześć,
    chciałbym prosić o wyjaśnienie/wypowiedzenie się w następujących kwestiach posiadaczy/użytkowników skrzyń 5HP24.
    Chodzi mi czy te symptomy oznaczają coś złego czy może też tak macie, ewentualnie co można poprawić.
    Dodam tylko, że w skrzyni mam wymieniony statycznie olej na Valvoline MaxLIFE i filtr FEBI.

    1) szarpnięcie przy zbijaniu na pierwszy bieg (przy prędkości rzędu 5 km/h - tylko na zimnej skrzyni, pierwsze dwa, trzy zatrzymania, potem jest już bardzo delikatnie)
    2) lekkie kangurzenie na 5 biegu przy niskich prędkościach rzędu 50 - 60 km/h, da się wyczuć lekkie wahania prędkości
    3) wycie na 5 biegu przy prędkościach jw., jak prędkość obrotowa silnika wynosi około 1000 obr/min, później już tego nie ma, nie jest to głośne ale słychać taki dźwięk wycia - czy może ten dźwięk nieść się od pompy wspomagania?
    4) obroty silnika na P ok. 700 obr/min, po włączeniu D lub R spadają do ok. 500 obr/min - czy to normalne zjawisko?
    5) kasowanie adaptacji - czy warto i jak potem wykonuje się uczenie skrzyni (czy jest jakaś procedura)?

    Na chwilę obecną rozważam wymianę filtra w skrzyni na Filtrana (OEM) i zastanawiam się czy w tym wypadku to pomoże, gdzieś wyczytałem, że nie oryginalny filtr może być przyczyną różnych rzeczy.

    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez KamilW ; 03-02-2014 o 09:18

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. oryginalny filtr skrzyni 5HP24 z ASO
    Przez shebi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 19:20
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •