Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Brak wspomagania kierownicy i hamulców

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady

    Brak wspomagania kierownicy i hamulców

    Znów mam nowe problemy, wróciłem przed chwilą z wycieczki 600kilometrowej. W piątek wymieniłem w autku pompę wody i przy okazji 3 paski. dziś około 100 kilometrów od domu padło mi nagle wspomaganie kierownicy. Otworzyłem maskę patrzę - nie ma paska od pompy i od klimy. myślę ok, dojadę do domu, po czym zapaliła mi się czerwona kontrolka od hamulców, i komunikat BREMSDRUCK, po czym po jakiś 15 kilometrach przestało pracować wspomaganie hamulców. poziom płynu hamulcowego jest ok, natomiast zbiorniczek od wspomagania cały usmarowany, a gdy odkręciłem wieczko - poziom płynu jest po sam brzeg. Gdzie awaria wspomagania kierownicy jest dla mnie oczywista - dlaczego mogło przestać nagle działaś wspomaganie układu hamulcowego?? Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    sam odpowiem na mój problem, może się kiedyś przyda ;) Otóż e32 nie posiada takiego serva jak w większości aut, lecz kulę ciśnień połączoną z pompą wspomagania, stąd odłączona pompa unieruchamia i kierownicę, i hamulce :) pozdrawiam.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    kula ciśnień występowała w e32 do 1988 roku,były z nią problemy i dlatego ją wycofali,ja mam normalne servo.Wspomaganie kierownicy i hamulce działają niezależnie.Też miałem taki wynalazek w poprzedniej 730i z 87 roku.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Cytat Zamieszczone przez siodemka Zobacz posta
    sam odpowiem na mój problem, może się kiedyś przyda ;) Otóż e32 nie posiada takiego serva jak w większości aut, lecz kulę ciśnień połączoną z pompą wspomagania, stąd odłączona pompa unieruchamia i kierownicę, i hamulce :) pozdrawiam.
    Panowie właśnie mam mały problemik ze wspomaganiem. Otóż to mam tą kule ciśnień (niestety) i chyba z nią coś jest nie tak. Wspomaganie działa tylko przy wyższych obrotach silnika tak kolo 2,5 tyś. na wolnych obrotach nie da się kierownicy skręcić, czasem się można w ciasny zakręt nie zmieścić jak się wolno wchodzi na luzie np. Płynu jest zalane prawie do pełna, raz dolałem to zjadło pół zbiornika, teraz dolałem znowu na ful,raczej nie ma wycieku tzn nie zauważyłem żadnych plam. Nie wiem co z tym zrobić

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    19
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Gósk/Toruń
    Moja e32 również posiada kule ciśnień i niestety nie wiem jak do końca się z nią obchodzić. Poziom oleju zmienia sie z maksymalnego na poziom połowy zbiorniczka i czasami nie ma pełnego wspomagania kierownicy. Pasek od pompy wspomagania był wymieniany. Może ktoś posiada większą wiedzę na temat kuli ciśnień?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Scoobi Zobacz posta
    Moja e32 również posiada kule ciśnień i niestety nie wiem jak do końca się z nią obchodzić. Poziom oleju zmienia sie z maksymalnego na poziom połowy zbiorniczka i czasami nie ma pełnego wspomagania kierownicy. Pasek od pompy wspomagania był wymieniany. Może ktoś posiada większą wiedzę na temat kuli ciśnień?
    Kula do wymiany i problem z głowy. Akurat do M30 jest tani zamiennik z Febi.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kula do wymiany i problem z głowy. Akurat do M30 jest tani zamiennik z Febi.
    Po wyłączeniu silnika pedał hamulca musi być miękki jeszcze co najmniej przez 10. naciśnięć. Jak będzie twardy od razu to kula już dawno straciła ciśnienie.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •